در مورد بورسیه تحصیلی بیشتر بدانید – بخش دوم

همانطور که در مقاله قبل گفته شد گرفتن یک بورسیه تحصیلی لازم به در نظر داشتن موارد می باشد، که با دانستن و رعایت آنها از بوجود آمدن مشکلات در آینده جلو گیری یا حتی براحتی می توان اقدامات لازم را به عمل آورد و از بهترین بورس ممکن استفاده نمود. در این مقاله نیز به ادامه این موارد می پردازیم:

 

چه مدارکی را باید در درخواست خود قرار دهم:

این در بین بورس های مختلف متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که همه چیز را که لازم است ارسال کنید. مدارکی که معمولا درخواست می شوند شامل: CV رزومه، نامه درخواست، یک رونوشت از نمرات، اسناد کمک مالی و توصیه نامه هستند. بیایید به برخی از این موارد نگاه دقیق تری بیندازیم

نامه درخواست:

نامه درخواست شما برای دریافت بورس تحصیلی بسیار مهم است. بنابراین نباید فقط به سرعت چیزی بنویسید و آن را درون پاکت قرار دهید. بر روی آن باید کار کنید و زمانی را صرف این کار کنید. آن را به صورت بخش بخش بنویسید که حتی ممکن است چند روز طول بکشد. اطمینان حاصل کنید که خواننده را متقاعد کنید که چرا می خواهید در این مدرسه یا برنامه خاص تحصیل کنید و چرا به این بورس تحصیلی نیاز دارید.

پرشور، شخصی و جذاب باشید شاید بتوانید یک داستان از زندگی خود بگوئید که تاثیرگذار باشد. اما همچنین به شرایط بورسیه تحصیلی و انچه سازمان مد نظر دارد، توجه کنید و اگر محدودیتی برای تعداد کلماتی که می توانید استفاده کنید، وجود داشته باشد آن را نیز رعایت کنید. هنگامی که یک نامه خوب نوشتید، فقط نیاز به انطباق آن با هر برنامه دارید.

توصیه نامه:

برای بسیاری از بورس تحصیلی شما همچنین نیاز به یک توصیه نامه دارید. این نباید توسط مادر یا دوست پسر شما یا شخص دیگری نوشته شود که در درجه اول با شما ارتباط شخصی داشته باشد. این باید توسط یک استاد، کارفرما یا مربی که شما و استعدادهای شما را از یک دیدگاه حرفه ای نگاه می کند، نوشته شود.

اگر قصد دارید که برای چندین بورس تحصیلی درخواست دهید، می توانید از افرادی که آنها را برای شما نوشته اند بخواهید که بیش از یک کپی امضا شده از نامه در اختیار شما قرار دهند و اطمینان حاصل کنید که جزئیات غیر ضروری مانند نام بورس تحصیلی که شما می خواهید برای آن درخواست دهید، در این نامه ها نوشته نشده باشد. همچنین به یاد داشته باشید که از استادان خود برای نوشتن این توصیه نامه ها تشکر کنید.

 

درخواست خود را برجسته جلوه دهید:

برای بورس های تحصیلی رقابتی، مهم است که درخواست خود را متفاوت از سایرین کنید. یک رزومه عالی تحصیلی و یا یک نامه درخواست الهام بخش می تواند آغاز خوبی باشد. همچنین ممکن است بخواهید یک عکس از خودتان در نامه قرار داده و شاید از یک پاکت رنگی یا یک تمبر خاص استفاده کنید. همیشه در نظر داشته باشید که برای کدام کشور با چه فرهنگی درخواست می فرستید، که با استفاده از آنها بتوانید درخواست خود را برجسته تر از دیگران به نمایش بگذارید. مثلا روسیه را در نظر بگیرید، موسیقی، ادبیات، نقاشی، هنر مینیاتور و رقص  که با ارائه گونه‌های مختلف به رشد قسمتی از فرهنگ روسیه کمک می کنند. با دانستن این موارد می توایند شانس خود را در گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه ارتقا دهید.

اگر شما قابلیت های قوی یا شایستگی های خاصی دارید، می توانید آنها را حتی اگر اجباری نیستید ذکر کنید. شما حتی می توانید یک ویدئوی یوتیوب ضبط کرده و لینک و کد QR را در صورتی که در مقابل دوربین راحت تر هستید، در نامه خود قرار دهید.

با این حال آنچه برای یک بورس تحصیلی می تواند کارساز باشد ممکن است برای یک مورد دیگر کاربردی نداشته باشد. گاهی اوقات بهتر است که کاملا رسمی باشید. سعی کنید که یک احساس تاثیرگذار در سازمان مورد نظر خود ایجاد کنید. اگر قبلا با آنها تماس گرفته باشید، ممکن است شما را به یاد داشته باشند که می تواند مفید باشد.

 

درخواست خود را ثبت کنید:

همیشه قبل از مهلت اعلام شده درخواست خود را ثبت کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را که برای ارائه درخواست لازم است در پرونده خود قرار داده باشید. نامه درخواست و CV خود را چندین بار برای هر گونه غلط املایی یا خطاهای دستوری بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آدرس و برچسب روی پاکت درست باشد. فراموش نکنید که نامه درخواست را امضا کرده و جزئیات تماس خود را وارد کنید. سپس وقت آن است که آن را ارسال کنید. موسسه اعزام دانشجو به روسیه فرداد دانش نیز برای شما و پرونده بورس تحصیلی تان آرزوی موفقیت روز افزون دارد!

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x