در مورد تحصیل در روسیه بدانید – بخش۲

همانطور که در متن قبل گفته شد، مواردی وجود دارد که قبل از سفر برای تحصیلات دانستن آن الزامی ست:

مهارت های زبان برای پذیرش در دانشگاه روسی

در حالی که در اکثر دانشگاه ها به زیان روسی تدریس می شود، در برخی از دانشگاه های برجسته در روسیه می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. فرآیند درخواست برای برنامه های به زبان انگلیسی بین دانشگاه های مختلف، متفاوت است. در حالی که ممکن است نیاز به ارائه گواهینامه های تحصیلی قبلی شما و مدارکی که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی شما باشد (اگر یک شهروند انگلیسی زبان نیستید)، برخی دانشگاه ها همچنین از شما می خواهند تا CV خود را ارسال کنید و در یک مصاحبه به زبان انگلیسی شرکت کنید.

[section class=”Knowmore” bg_color=”rgb(245, 245, 245)” padding=”10px”]

[row v_align=”middle”]

[col span=”2″ span__sm=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” align=”center”]

[ux_image id=”1468″ height=”75%”]

[/col]
[col span=”10″ span__sm=”12″ divider=”0″ margin=”0px 0px 0 0px” align=”left” text_depth=”1″]

[gap height=”4%”]

برای شناختن دانشگاه‌های مطرح روسیه  به مقاله ما در این رابطه مراجعه نمایید.

[/col]

[/row]

[/section]

اگر بخواهید در دوره های به زبان روسی شرکت کنید اما دانش زبان روسی شما به اندازه کافی خوب نیست برخی دانشگاه ها دوره های آماده سازی یکساله برای شما در نظر می گیرند تا زبان روسی را یاد بگیرید. این موضوع همچنین برای موضوعات استاندارد (مانند ریاضی، علم و غیره) اگر برای تحصیل شما مورد نیاز باشند نیز صادق می باشد.

هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

هزینه ثابتی برای تحصیل در مسکو وجود ندارد، چرا که هزینه های پرداختی به شدت وابسته به نوع مسکن و سبک زندگی و همچنین دوره ای که در آن شرکت کرده اید می باشد. به عنوان مثال، اگر خودتان هزینه‌های تحصیل در روسیه را پرداخت می کنید، می توانید چیزی در حدود ۲۵۰۰ تا ۵ هزار پوند در سال را انتظار داشته باشید.

 

هنگام تحصیل در روسیه در کجا اقامت کنید

گزینه های اقامت شما هنگام تحصیل در مسکو مشابه سایر دانشگاه های اروپا می باشد. شما هم می توانید در خوابگاه های دانشگاه زندگی کنید یا با یک خانه مستقل اجاره کنید یا با یک خانواده بومی زندگی کنید.

اگر زندگی در خوابگاه های دانشگاه را انتخاب کنید، مهم است که بدانید معمولا در اتاق ها بین ۲ تا ۴ دانش آموز با یکدیگر زندگی می کنند. هزینه ها به میزان قابل توجهی بسته به دانشگاه و کیفیت اقامت شما است. شما برای اقامت در خوابگاه های دانشگاه فقط می توانید از طریق دانشگاه خود اقدام کنید.

از طرفی، شما می توانید یک خانه شخصی اجاره کنید یا با یک خانواده بومی زندگی کنید، گرچه ممکن است به ویژه در مسکو کمی گران باشد. برخی از دانشگاه ها در پیدا کردن خانه مناسب کمک می کنند بنابراین قبل از تماس با آژانس های ایالتی با آنها مشورت کنید.

 

ویزای روسیه برای زندگی و تحصیل در روسیه

پس از پذیرش در دانشگاه، باید برای دریافت روادید دانشجویی روسیه اقدام کنید، البته ممکن است کشور شما توافق نامه ای با کشور روسیه برای تردد بدون ویزا داشته باشد. اگر توافقی وجود نداشته باشد، شما فقط باید پاسپورت خود را نشان دهید. شما می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه را در وب سایت وزارت امور خارجه روسیه پیدا کنید یا می توانید با موسسات مشاوره تحصیل در خارج از کشور شهر خود مشورت نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

[section class=”Knowmore” bg_color=”rgb(245, 245, 245)” padding=”10px”]

[row v_align=”middle”]

[col span=”2″ span__sm=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” align=”center”]

[ux_image id=”1468″ height=”75%”]

[/col]
[col span=”10″ span__sm=”12″ divider=”0″ margin=”0px 0px 0 0px” align=”left” text_depth=”1″]

[gap height=”4%”]

درباره  مزایای تحصیل در خارج از کشور  بیشتر بخوانید.

[/col]

[/row]

[/section]

کار کردن حین تحصیل در روسیه

هنگامی که در روسیه تحصیل می کنید، ممکن است وسوسه شوید که یک شغل پاره وقت داشته باشید. اگر تصمیم به کار در دانشگاه (یا سازمان های مرتبط با آن) دارید، نیازی به اجازه کار ندارید. اما اگر می خواهید در جای دیگری کار کنید، باید برای دریافت مجوز کار درخواست دهید و فقط می توانید در حرفه ای که در آن مشخص شده است کار کنید. مجوز کار شما نیز باید به طور سالانه تمدید شود. در سال های اخیر، دانش آموزان بین المللی راحت تر می توانند مجوز کار دریافت کنند که مدت زمان دریافت آن ۱۰ روز کاری می باشد.

 

زندگی دانشجویی

سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود: ترم اول در اوایل سپتامبر و ترم دوم در اوایل ماه فوریه آغاز می شود. هر ترم حدود ۱۸ هفته طول می کشد که دارای تعطیلات زمستانی در اوایل سال میلادی می باشد. امتحانات معمولا در اواسط ماه ژانویه و ژوئن برگزار می شوند.

مزایای متعددی برای دانشجویان تمام وقت در روسیه وجود دارد. با یک کارت دانشجویی، امکان دسترسی ارزان به سیستم حمل و نقل عمومی، تخفیف ویژه برای ورود به موزه ها و طیف وسیعی از مراکز خرید وجود دارد.

اگر شما قصد سفر در حین تحصیل خود را دارید، باید برای دریافت کارت شناسایی دانشجویان بین المللی اقدام کنید که به واسطه آن می توانید تخفیف های دانشجویی در سراسر جهان دریافت کنید. اگر تنها قصد اقامت در روسیه در زمان تحصیل خود را دارید، کارت شناسایی معمولی دانشگاه شما کافی می باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x