فراگیری زبان روسی سطح TORFL – بخش یک

تعریف سطوح مربوط به این آزمون توسط استاندارد آزمون روسی به عنوان یک زبان خارجی (TORFL) انجام شده است. توجه داشته باشید که تعریف این سطوح با زبان انگلیسی کمی متفاوت است و به طور کلی نیاز به مهارت کمتری دارد. با این حال، درجه بندی TORFL(A,B,C,D) نسبتا آسان است و تنها نمره D به منزله رد شدن در این آزمون است. اگر برای گرفتن این مدرک وقت کافی ندارید در نظر داشته باشید که دوره‌های زبان روسی در مسکو نیز برگزار می‌گردد.

دانشگاه MGU دولتی مسکو دارای چندین دفتر برای برگزاری آزمون‌های آزمایشی TORFL است که در آن شما می‌توانید برای این آزمون و تحصیل در روسیه ثبت نام کنید: در مرکز آزمون TORFL یا در مرکز زبان روسی که با ما همکاری دارند، این آزمون برگزار می‌شود. هزینه آزمون TORFL 50 تا ۱۰۰ دلار بسته به سطح متقاضیان متغیر است و دانشجویان MGU تخفیف ویژه‌ای دریافت می‌کنند.

 

سطح پایه (سطح ۰ TORFL)

دانش آموزان توانایی برقراری ارتباط در برخی شرایط معمول و روزمره در یک محیط روسی زبان را دارند. تست TORFL شامل پنج بخش است:

  • مهارت خواندن: دانش آموزان قادر به خواندن و استخراج نکات اصلی متون ساده و معتبر هستند (مانند روزنامه‌ها، اطلاعیه‌های عمومی، نشانه‌ها، تبلیغات و غیره). انتظار می‌رود دانش آموزان بتوانند متون عمومی در سیریلیک را بخوانند. آزمون شامل ۳ بخش است. (۳۰ سوال چند گزینه‌ای).
  • مهارت نوشتن: دانش آموزان قادرند متون ساده نوشته شده در (سیریلیس) را شبیه سازی کنند و به سوالات ساده پاسخ داده و یک نامه کوتاه، اطلاعیه، کارت پستال و غیره بنویسند. این آزمون شامل ۲ بخش است که هر کدام شامل ۲ سوال خواهد بود.
  • مهارت شنیداری: دانش آموزان قادر به دنبال کردن گفتگوهای شفاهی (۱۰ تا ۱۴ خط) و جملات در موضوعات روزمره هستند و اطلاعات خاص متن (موضوع، مکان، زمان، دلیل) را بدون نیاز به هیچ حرف اضافه‌ای درک می‌کنند. سه بخش در آزمون وجود دارد (۳۰ سوال چند گزینه‌ای).
  • مهارت شفاهی: دانش آموزان می‌توانند در مکالمات ساده شرکت کنند و به طور مناسب می‌توانند به سوالات مطرح شده از مکالمه بر اساس تعداد محدودی از شرایط روزمره پاسخ دهند و یک گفتگو در شرایط ساده (استاندارد) را شروع کنند. انتظار می‌رود دانشجویان بتوانند مکالمه‌ای را در مورد خودشان آغاز کنند و نظرات خودشان را بیان کنند. آزمون شامل ۴ بخش است که هر کدام از آنها دارای ۳ بخش چند گزینه‌ای هستند. دو ممتحن (یک مربی و یک استاد) دانشجویان را ارزیابی می‌کنند.
  • مهارت ساختاری: دانش آموزان باید بتوانند دانش زبان روسی خود را در زمینه گرامر پایه (ارتباط دهندگان، کوتاه کردن جملات، استفاده از زمان‌ها) و سیستم‌های واژگانی نشان دهند. حداقل واژگان حدود ۳۰۰ کلمه ضروری است. آزمون شامل ۴ بخش است، تعداد کل موارد چندگزینه‌ای ۱۱۰ است. انواع سوالات چندگزینه‌ای و تطبیق دادن است.

تمام پنج بخش دارای وزن یکسان هستند و هر کدام ۲۰٪. سه نمره برای قبولی وجود دارد: A، B و C وجود دارد و گواهینامه به تمام متقاضیان موفق اعطاء می‌شود.

 

سطح متوسط (سطح ۱ TORFL)

دانش آموزان مهارت لازم برای مدیریت امور در محیط‌های اجتماعی و کاری به زبان روسی دارند. آزمون TORFL شامل پنج بخش است:

  • مهارت خواندن: دانش آموزان قادر به خواندن متون معتبر کوتاه (روزنامه ها، مجلات، کتاب‌ها و غیره) در موضوعات اطلاعاتی (واقعی) و توصیفی دارند. آنها باید توانایی درک نکات اصلی و همچنین جزئیات خاص را داشته باشند. سه بخش در هر آزمون وجود دارد. تعداد کل سوالات ۲۰ (مورد چند گزینه‌ای) است.
  • مهارت نوشتن: انتظار می‌رود دانش آموزان محتوای متن اصلی را بازتولید کنند و متن مخصوص به خودشان را در یک نامه، کارت پستال و غیره (بخش ابتکاری) بنویسند. متن نوشته شده باید حداقل ۲۰ جمله (۱۱۰ کلمه) داشته باشد.
  • مهارت شنیداری: دانش آموزان قادر به درک گفتگوهای کوتاه و استخراج اطلاعات واقعی (موضوع، زمان، روابط، ویژگی‌ها، اهداف، علل و غیره) هستند. انتظار می‌رود که آنها گفتگوها و مکالمات بلند را نیز درک کنند. متون مکالمات (اطلاعیه‌ها، آیتم‌های خبری، و غیره) نیز در آزمون گنجانده شده‌اند. دو بخش در این آزمون (سه مونولوگ و سه دیالوگ) با مجموع ۳۰ سوال چند گزینه‌ای وجود دارد.
  • مهارت شفاهی: دانش آموزان توسط دو ممتحن (یک مربی و یک استاد) مورد آزمایش قرار می‌گیرند. دانش آموزان باید قادر به شرکت در یک مکالمه و ارائه پاسخ مناسب به سوالات با ماهیت مکالمه‌ای باشند و مکالمه را شروع کرده و به پایان برسانند. انتظار می‌رود دانش آموزان بتوانند در موضوعات مختلف (درباره خودشان، کار، حرفه، علایق، سرگرمی‌ها، خانواده‌ها، کشورشان، شهرشان و غیره) صحبت کنند. در هر آزمون ۴ بخش وجود دارد (۱۴ سوال).
  • مهارت ساختاری: دانش آموزان باید بتوانند دانش خود را با استفاده از سیستم‌های گرامری و واژگان نشان دهند و مکالمات ساده در شرایط استاندارد را انجام دهند. تعداد واژگان مورد نیاز تقریبا ۲۰۰۰ کلمه است. در این آزمون چهار قسمت وجود دارد (۱۶۵ سوال چند گزینه‌ای).

همه پنج بخش آزمون دارای وزن یکسانی است – هر کدام ۲۰٪. سه نمره قبولی در این آزمون وجود دارد: A، B و C وجود دارد و گواهینامه‌ای به تمام نامزدهای موفق اعطاء می‌شود. یک گواهینامه TORFL سطح ۱ یک پیش نیاز برای ورود به تحصیل در موسسات دانشگاهی روسی است که دوره‌های خود را به زبان روسی در مسکو برگزار می‌کنند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x