مزایای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور می‌تواند یکی از مفیدترین تجارب دانشجویان باشد. دانشجویان با تحصیل در خارج از کشور، فرصتی برای تحصیل در یک کشور خارجی و یادگرفتن فرهنگ یک سرزمین جدید را پیدا می‌کنند. یکی از کشورهای مورد علاقه دانشجویان بین المللی روسیه می باشد، که بدلیل فرهنگ غنی و دانشگاه های رتبه برتر مورد توجه دانشجویان برای تحصیل در روسیه قرار گرفنه است.

 

درباره سطوح تحصیلات عالی در روسیه  بیشتر بدانید.

 

۱۰ مزیت تحصیل در خارج از کشور

دیدن دنیا

بزرگترین دلیل برای در نظر گرفتن تحصیل در خارج از کشور، فرصتی دیدن دنیاست. با تحصیل در خارج از کشور، شما یک کشور کاملا جدید، چشم‌اندازهای جدید و آداب و رسوم و فعالیت‌های باورنکردنی را تجربه خواهید کرد. از مزیت‌های تحصیل در خارج از کشور، پیدا کردن فرصت برای دیدن سرزمین‌های جدید، شگفتی‌های طبیعی، موزه‌ها و جذابه‌های کشور میزبان است.

علاوه بر این، وقتی در خارج از کشورتان باشید، دیگر تنها به سفر در کشور خودتان محدود نمی‌شوید، می توانید از کشورهای همسایه نیز دیدن کنید! به عنوان مثال، اگر در فرانسه تحصیل کنید، می توانید به دیگر کشورهای اروپایی مانند لندن، بارسلونا و رم نیز سفر کنید. برای مشاوره تحصیل در خارج از کشور همواره می توانید با موسساتی که در ان زمینه فعالیت دارند مشاوره نمایید.

تحصیل

دلیل دیگری که باید تحصیل در خارج از کشور را در نظر بگیرید، فرصتی برای تجربه سبک‌های مختلف تحصیل است. با ثبت‌نام در یک دانشگاه خارجی، شما می‌توانید جنبه‌ی دیگری از رشته‌ی تحصیلی خود را از زاویه‌ای دیگر ببینید، که با تحصیل در کشور خودتان امکان‌پذیر نبود.

متوجه خواهید شد که کاملا در سیستم آموزشی کشور میزبان غرق شده‌اید و این راهی عالی برای تجربه و درک مردم، سنت‌ها و فرهنگ آنهاست. آموزش و پرورش، نقطه‌ی ثقل تحصیل در خارج از کشور است و بنابراین انتخاب دانشگاه مناسب بسیار اهمیت دارد.

غرق شدن در یک فرهنگ جدید

اکثر دانشجویانی که تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می‌کنند، برای اولین بار است که خانه خود را ترک می‌کنند. وقتی وارد کشور میزبان می‌شوند، از دیدن زوایای فرهنگی متمایز با کشور خودشان، شگفت‌زده می‌شوند. وقتی در یک کشور خارجی تحصیل می‌کنید، با آداب و رسوم و سنت‌ها و جوهای اجتماعی آشنا می‌شوید و غذاهای جدید امتحان می‌کنید. متوجه خواهید شد که شما درک‌تان مردم و تاریخ کشور بیشتری است و به این تفاوت‌ها احترام می‌گذارید. فرصتی برای زندگی با روشی کاملا جدید خواهید داشت.

بهبود مهارت‌ها زبانی

اغلب برای تحصیل در خارج از کشور، باید زبان آن کشور را یاد بگیرید. تحصیل در خارج از کشور به شما فرصتی می‌دهد که به طور کامل خود را در یک زبان جدید غوطه‌ور کنید و برای یادگیری بهتر زبان خارجی، هیچ راهی بهتر از این نیست که در آن کشور زندگی کنید. علاوه بر اینکه در زندگی روزمره تمرین زبان می‌کنید، دانشگاه میزبان هم به احتمال زیاد دوره‌های آموزش زبان برای شما برگزار می‌کند.

فرصت‌های شغلی

پس از اینکه تحصیل خود را در خارج از کشور را به پایان برسانید و به خانه بازگردید، با دیدگاه جدیدی در مورد فرهنگ، مهارت‌های زبان، آموزش عالی و اشتیاق به یادگیری باز می‌گردید. نیازی به گفتن نیست که همه این‌ها برای کارفرمایان بسیار جذاب هستند. البته خیلی از دانشجویان آنقدر جذب کشور میزبان می‌شوند که تصمیم می‌گیرند در آنجا کار کنند. و البته پیدا کردن کار در یک کشور خارجی، وقتی در خود آن کشور آموزش دیده باشید، خیلی راحت‌تر خواهد بود.

پیدا کردن علایق جدید

اگر هنوز هم دارید می‌پرسید چرا باید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید بدانید که تحصیل در یک کشور دیگر، فعالیت‌ها و علایق جدیدی فراهم می‌کند که هرگز نمی‌توانستید در کشور خود به آن فکر کنید. شاید متوجه شوید که استعداد کشف نشده‌ای در صخره‌نوردی، ورزش‌های آبی، اسکی روی برف، گلف یا سایر ورزش‌های جدید دیگری داشته باشید که هرگز در کشور خود دنبالش نمی‌رفتید.

همچنین فرصتی برای کشف دیگر سرگرمی‌های جدید و هیجان‌انگیز خواهید داشت. نمایشنامه، فیلم، رقص، کلوپ شبانه و کنسرت فقط چند نمونه از فعالیت‌هایی است که می‌توانید از آنها لذت ببرید.

پیدا کردن دوستان خوب

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در خارج از کشور، ملاقات با دوستان جدید با پیش‌زمینه‌های مختلف است. با تحصیل در خارج از کشور، با دیگر دانشجویان بین‌المللی و با دانشجویان کشور میزبان آشنا خواهید شد و با افراد جدیدی رابطه برقرار می‌کنید. پس از اینکه تحصیل‌تان تمام شد، سعی کنید همچنان ارتباط خود را با دوستان بین‌المللی‌تان حفظ کنید. این دوستان، علاوه بر روابط شخصی، می‌توانند در آینده نیز ابزارهای مهمی در شبکه ارتبطات شما شوند.

توسعه‌ی شخصی

هیچ چیز مثل تنها زندگی کردن (بدون خانواده) در یک کشور خارجی نمی‌تواند واقعا ماهیت مستقل بودن و استقلال داشتن به ما بدهد. دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، کشور جدید خود را کندوکاو می کنند و با کنجکاوی و هیجان به کشف کشور میزبان می پردازند.

یکی از مزایای تحصیل در خارج از کشور، فرصتی است تا در حالی که دارید یک فرهنگ متفاوت را درک می‌کنید، خودتان را نیز کشف کنید. البته تنها بودن در یک مکان جدید می‌توانید واقعا طاقت‌فرسا باشد، اما می توانید توانایی خودتان در انطباق با شرایط مختلف و قابلیت حل مشکل‌تان را بسنجید.

امکان پذیرش در دانشگاه‌های بهتر

هیئت پذیرش تحصیلات تکمیلی در درانشگاه‌ی برتر، درست مانند کارفرمایان، تجربه تحصیل شما در خارج از کشور را از نظر دور نگه نمی‌دارند. دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، از دنبال کردن چالش‌های جدید نمی‌ترسند و خود را در موقعیت‌های دشوار قرار می‌دهند. به همین دلیل کشور هایی همچون روسیه اقدام به جذب بیشتر دانشجویان بین المللی با ارائه کردن بورسیه تحصیلی روسیه می نمایند.

مهمتر از همه، دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، تعهد بیشتری به تحصیل دارند. دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی برتر، به دنبال افرادی هستند که جنبه‌ی منحصر به فرد به دانشگاه بدهند. دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند کنجکاوی و شایستگی آموزشی برای راهبری در دانشگاه را دارا هستند.

تجربه‌ی زندگی

برای اکثر افراد، تحصیل شاید تنها فرصتی باشد که بتوانند برای مدتی طولانی در یک کشور خارجی زندگی کنند. در نهایت شغل و حرفه‌ای خواهند یافت، و فرصت تحصیل در خارج از کشور ممکن است تبدیل به یک عمر زندگی در آن کشور شود. از این فرصت استفاده کنید و دنیای جدیدی را کشف کنید. تحصیل در خارج از کشور، تجربه‌ای که هرگز نظیرش را پیدا نمی‌کنید.

2 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x