مواردی برای تحصیل در خارج از کشور

آیا شما قصد تحصیل در خارج از کشور دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در این مقاله مواردی برای تحصیل در خارج از کشور را که شما لازم است بدانید به صورت گام به گام آماده کرده ایم تا از پیش آمد های روبرو جلوگیری نمایید. خوب است که قبل از تصمیم گیری تمام مواردی که لازم است بدانیم تا بتوانیم انتخاب عاقلانه تر و بهتری داشته باشید.

شما می خواهید به چه چیزی دست یابید؟

برای موفقیت در هر چیزی شما باید بدانید که می خواهید به چه چیزی دست یابید. چرا می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید؟ پاسخ به این سوال تأثیر زیادی بر انتخاب های شما خواهد داشت. بیایید چند نمونه را با هم بررسی کنیم.

اگر هدف اصلی شما زندگی در پاریس باشد، بهترین گزینه برای شما احتمالا تحصیل در یک دانشگاه فرانسه زبان است. یادگیری زبان فرانسه عامل کلیدی موفقیت در فرانسه است و یک دوره معمولی زبان در یک مدرسه زبان اغلب به پیش نیازهای کمتری نسبت به مطالعات دانشگاهی نیاز خواهد داشت که زمان زیادی را برای بازدید از نقاط مختلف شهر در اختیار شما قرار می دهد.

اگر از سوی دیگر هدف اصلی شما تبدیل شدن به یک طراح خبره است، پس شما باید در یکی از بهترین دانشگاه ها که می توانید هزینه های آن را بپردازید پذیرفته شوید. شاید این بدان معنا باشد که تحصیل در پاریس را فراموش کنید و به دنبال گزینه های دیگر در کشورهای بهتر باشید. با این همه اگر هدف شما تبدیل شدن به یک طراح خبره باشد، باید بهترین فرصت را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنید.

اگر قصد شما تحصیل در کشوری است که هزینه های کمتری نسبت به دیگر کشورها دارد، تحصیل در روسیه بهترین گزینه می باشد. با هزینه کمتر نسبت به کشورهای اروپایی ولی در دانشگاه هایی هم طراز با دانشگاه های اروپایی تحصیل کنید.

 

پیدا کردن دانشگاه مناسب

هنگامی که شما آنچه که می خواهید را تعیین کردید، زمان آن است که به دنبال دانشگاه مناسب باشید. در حال حاضر شما باید بدانید که به دنبال چه دانشگاهی هستید. اما هزاران دانشگاه برای انتخاب وجود دارد، چطور می توانید یکی را انتخاب کنید؟ پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که شما چه کسی هستید، هیچ دانشگاهی برای همه مناسب نیست. چه چیزی برای شما از همه مهم تر است؟ قیمت، امکانات، محل، دوره ها، روش پذیرش؟ همه اینها اهمیت دارند و شما باید بدانید چه چیزی برای شما مهم تر است. سپس شما می توانید گزینه های خود را تنها به چند دانشگاه محدود کنید.

گام بعدی این است که نگاه دقیقتری به دانشگاه مورد علاقه خود داشته باشید. جوانب مثبت و منفی آنها چیست؟ دانشجویان دیگر در مورد آنها چه می گویند؟ نظرات درباره آنها را بررسی کنید، اما به همه آنها به طور کامل اعتماد نکنید، به یاد داشته باشید کسانی که این نظرات را داده اند ممکن است با شما هم سلیقه نباشند. اگر کسی از سرعت تدریس در یک دانشگاه شکایت کند ممکن است این برای آنها یک ویژگی منفی باشد، اما در واقع برای شما اگر به دنبال یادگیری هر چه بیشتر مطالب در یک دوره کوتاه هستید یک قابلیت خوب به حساب می آید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x