چرا روسیه ؟

شاید روسیه در نگاه اول اولین انتخاب به نظر نیاد اما حقیقت این است که این کشور از شگفتی های بسیاری برای دانش آموزان سراسر جهان دارد. در روسیه شما می توانید، دانش عمیق و بنیادی در تمامی موضوعات کسب کنید. اما این کشور به خاطر مدارس علمی قوی در فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی شناخته شده است. روسیه رهبر جهانی شناخته شده در آموزش ریاضیدانان، فیزیکدانان، شیمیدانان، زمین شناسان، مهندسان، برنامه نویسان، پزشکان و متخصصان علوم طبیعی دیگر است.

روسیه دارای سابقه تحصیلی طولانی است. دانشگاه های آن بسیاری از ذهن های بزرگ را ایجاد کرده اند، از جمله تعدادی از برندگان جایزه نوبل. در سال های اخیر، روسیه تلاش زیادی برای ارتقاء سیستم آموزش عالی خود و گسترش آن به دانشجویان خارجی انجام داده است.

معتبر ترین دانشگاه لومونوسوف مسکو (MSU) است. اما تعداد زیادی از دانشگاه های بزرگ دیگر در روسیه وجود دارد. تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و روسی می باشد، در مجموع اگر می خواهید در روسیه به زبان انگلیسی مطالعه کنید، می توانید از بیش از ۵۰۰ برنامه کارشناسی، برنامه های کارشناسی و گزینه های PhD انتخاب کنید، و این تعداد هر ساله رشد می کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه نیازمند دوره پاتفک نیست در صورتی که برای زبان روسی نیاز می باشد. تحصیل در رشته های پزشکی با داشتن تنها دیپلم تجربی یا ریاضی امکان پذیر است. تحصیل در مراکز علمی و دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد به همین دلیل دانشجویان ایرانی در این کشور زیاد می باشد، پس نگرانی بابت تنهایی در این کشور بی مورد می باشد.

تحصیلات عالی با کمترین هزینه

حداکثر هزینه تحصیل در دانشگاه های نخبه کشور سالانه ۳۴۴،۰۰۰ روبل سالانه یا ۶۱۰۰ دلار در سال است. در همین حال، دوره های کارشناسی تمام وقت در سال فقط از ۶۳۰۰۰ روبل در سال یا ۱۱۰۰ دلار شروع می شود.

تنها چیزی که بهتر از پرداخت شهریه ارزان است، تحصیل رایگان دولت روسیه هر سال هزاران کمک مالی به دانشجویان بین المللی می دهد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۶، ۱۵،۰۰۰ بورس تحصیلی به متقاضیان بین المللی پرداخت شد که شامل تحصیل کامل، حقوق و دستمزد و خوابگاه بودند. در نهایت، مسابقات علمی دانشگاه نیز مشوق های مالی برای ستاره های آکادمیک است.

و در حالی که مسکو ممکن است نسبت به سایر نقاط روسیه گران باشد، هزینه زندگی در آنجا هنوز هم به میزان قابل توجهی پایین تر از آن نقاط پر هزینه مانند انگلستان است.

روسی زبان علمی و فناوری و فرصت های تجاری

براساس یک مطالعه اخیر، تعداد انتشارات علمی بیشترین میزان به زبان انگلیسی و دومین زبان روسی ست. روسیه همواره دارای سنت غنی در علوم، از مندلیف به مدال طلای اخیر در ریاضیات است؛ با این حال، نوآوری های اخیر در برنامه نویسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات از شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. همچنین کارآفرینان روسی در اقتصاد بین الملل باهوش هستند و مایل به ایجاد روابط تجاری با شرکای خارج از کشور هستند و به دلیل اندازه کشور و منابع طبیعی آن، بازار روسیه برای بازرگانان خارجی بسیار مهم است.

بعضی ها می گویند که زبان روسی، زبان سختی برای یاد گیری می باشد. اما این واقعا درست نیست. مشکل اصلی بسیاری از مردم یادگیری ساختار دستور زبان جدید است. با این حال، اگر زبانهای دیگر را یاد گرفته اید، طمئن باشید در یادگیری زبان روسی نیز مشکلی نخواهید داشت. در حقیقت، چیزهای زیادی وجود دارد که زبان روسی را آسانتر می کند. کلید استفاده از این چیزها به نفع شماست.