Search
Close this search box.
ایتالیا

درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در میان دریای مدیترانه در جنوب اروپا قرار گرفته است و به عنوان بخشی از اروپای غربی نیز در نظر گرفته می شود. این کشور  برخی از زیبا ترین مناظر و متنوع ترین جاذبه های گردشگری را در خود دارد و اغلب به عنوان کشوری به شکل چکمه توصیف می شود. حکومت ایتالیا یک جمهوری پارلمانی است که پایتخت و بزرگ ترین شهر آن رم است. ایتالیا دارای 19 استان است و شهرهای میلان، تورنیو، جنوا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و دوات شهرهای واتیکان و سن مارینو مهم ترین شهر های این کشور به حساب می آیندرم در مرکز استان لاتزیو قرار گرفته است و یکی از مراکز اصلی سیاسی و مذهبی تمدن اروپا به شما می رود و برای مدت زمان زیادی به عنوان پایتخت امپراتوری رم و اقامتگاه پاپ انتخاب شده بود.

مساحت کل کشور 301 هزار کیلومتر مربع است و دارای مرز زمینی با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی است. این کشور با بیش از 60 میلیون نفر جمیعیت، سومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا به شمار می رود. زبان اصلی کشور ایتالیایی است که یکی از زیرشاخه های زیان لاتین است و شباهت های زیادی به زبان های اسپانیایی، پرتغالی و رومانیایی دارد.

آب و هوای ایتالیا تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارد که از همه طرف به جز شما ایتالیا را محاصره کرده است. این دریا منبع اصلی گرما و رطوبت موجود در ایتالیا است. با توجه به حالت طولی کشور ایتالیا و مناطق داخلی کشور که عمدتا کوهستانی هستند، آب و هوای این شبه جزیره از بسیار متنوع است. در بیشتر نواحی شمالی و مرکزی، آب و هوا از حالت نیمه گرمسیری مرطوب تا مرطوب اقیانوسی متغیر است.   

شرایط مناطق ساحلی با شرایط مناطق مرکزی کشور متفاوت است، به ویژه در ماه های زمستان که در ارتفاعات هوا سرد، مرطوب و اغلب برفی است. مناطق ساحلی دارای زمستان های معتدل و تابستان های گرم و عموما خشک هستند. میانگین دمای زمستان از حدود 0 درجه سانتیگراد در آلپ تا 12 درجه سانتی گراد در سیسیل متفاوت است و در فصل تابستان میانگین دمای این کشور به 20 تا 25 درجه سانتی گراد می رسد.

 

 

ایتالیا

صنعت توریسم در ایتالیا

اولین کسانی که به دلایل توریستی از ایتالیا دیدن کردند طبقه اشراف بودند که زمان آن به تور بزرگ باز میگردد که در قرن هفدهم آغاز شد و در قرن هجده و نوزده به اوج خود رسید. در این دوره اشراف اروپایی بسیاری (که اکثرا بریتانیایی بودند) از مناطق مختلف اروپا بازدید می کردند و ایتالیا به یکی از مقاصد اصلی آنها تبدیل شده بود.

امروزه ایتالیا پنجمین کشور پربازدید از نظر تعداد گردشگران بین المللی است که عوامل اصلی توجه گردشگران به این کشور فرهنگ، غذا، تاریخ، مد، معماری، هنر، مسیرهای مذهبی، زیبایی های طبیعی، زندگی شبانه و چشمه های آب هستند. علاوه بر این ایتالیا بیشترین تعداد میراث جهانی ثبت شده در یونسکو را به خود اختصاص داده است.

جاذبه های گردشگری زمستانه و تابستانه در مناطق کوه های آلپ و مناطق ساحلی در کناره های دریای مدیترانه، ونیز زیبا، پایتختی غرق در تاریخ و غذاهایی بی نظیر باعث شده است که این کشور برای تمامی افراد با سلایق مختلف یک مقصد توریستی فوق العاده باشد.

بهترین شهرهای دانشجویی ایتالیا

زمانی که صحبت از سفر توریستی به ایتالیا است مشکلی در انتخاب مقصد نخواهید داشت. چرا که تقریبا در هر نقطه از این کشور زیبا مکانی برای بازدید وجود دارد. اما اگر قصد شما از سفر به ایتالیا برای ادامه تحصیل باشد، مسئله کمی پیچیده تر می شود. چرا که علاوه بر دانشگاه های قوی و امنیت بالا، موارد زیاد دیگری مانند کیفیت زندگی، هزینه ها، سیستم حمل و نقل و … نیز اهمیت پیدا می کنند. در ادامه قصد داریم دو عدد از بهترین شهرهای دانشجویی ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

میلان

میلان به عنوان پایتخت اقتصادی و مالی ایتالیا شناخته می شود. میلان شهری مدرن و دومین شهر بزرگ ایتالیا از نظر جمعیت (پس از رم) است. میلان که در شمال ایتالیا در شمال غربی دره پو قرار دارد، رتبه اول ایتالیا و بیست و دومین شهر را در بین بهترین شهرهای دانشجویی در جهان دارد. به عنوان یکی از بزرگترین مراکز شهری اروپا و مرکز بین المللی امور مالی و تجارت. این شهر در بسیاری از صنایع فرصت های بسیار خوبی را برای دانش آموزان فراهم می کند. میلان از دهه 1950 و 1960 پیشگام در مد، هنر، طراحی صنعتی و معماری جهانی بوده است. این شهر خانه بسیاری از شگفت انگیزترین موزه ها و مکان های فرهنگی جهان است. شهر میلان به خوبی به یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی متصل است و دارای سه فرودگاه بین المللی است.

در میلان شما به بیش از 10 دانشگاه دسترس خواهید داشت که در ادامه لیست بهترین دانشگاه های این شهر برای شما آورده شده است:

 • دانشگاه پلی تکنیک میلان (رتبه 139 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه کاتولیک قلب مقدس (رتبه 511 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه میلان (رتبه 324 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل (رتبه 436 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا (رتبه 601 جهان در سیستم QS)

رم

پایتخت ایتالیا و یکی از زیباترین شهرهای دریای مدیترانه. زندگی در رم بخش مهمی از تجربه دانشگاهی شما خواهد بود. در این شهر دانشجویان این فرصت را دارند که در دانشگاه های سطح بالا تحصیل کنند و در عین حال در مورد هنر، تاریخ و فرهنگ بیاموزند. سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر با اضافه شدن خطوط جدید مترو در حال بهبود است. با این حال، هر روز کارگران ویرانه های باستانی جدیدی را در کنار جاده پیدا می کنند و در نتیجه ساخت خطوط جدید زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. در رم شما به هر رشته تحصیلی که فکرش را بکنید دسترسی خواهید داشت. از مد، تاریخ و موسیقی گرفته تا رشته های مهندسی و پزشکی. علاوه بر این وجود دوره های کارآموزی فراوان یکی دیگر از دلایل اصلی محبوبیت این شهر در میان دانشجویان است. در این شهر شما می توانید به دوره های کارآموزی در زمینه های هنر، طراحی و رسانه، تاریخ هنر، تجارت، ارتباطات، آموزش، مطالعات فیلم، امور مالی، مطالعات مواد غذایی، تاریخ، تجارت بین المللی، روابط بین الملل، مدیریت و گردشگری، بازاریابی، مطالعات موزه، علوم سیاسی و علوم اجتماعی و … دسترسی داشته باشید. 19 دانشگاه در رم وجود دارد که در ادامه لیست بهترین دانشگاه های این شهر برای شما آورده شده است.

 • دانشگاه ساپینزای رم (رتبه 171 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه تورورگاتای رم (رتبه 494 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه رما تره (رتبه 801 تا 1000 جهان در سیستم QS)
 • دانشگاه بیومدیکال رم (رتبه 1187 جهان در سیستم US News)
 • دانشگاه نیکلاس کوزانوس
 • دانشگاه گوگلیلمو مارکونی رم
رم
پیمایش به بالا