Search
Close this search box.

پادفک

یکی از پیش نیازهای تحصیل در روسیه و به صورت ویژه تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه، گذراندن یک دوره ی مقدماتی بنام دوره پادفک است. پادفک کلمه‌ای است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به روسیه، لغتی آشنا و مفهومی جدی است. دوره پادفک یک دوره مهم برای شروع تحصیل در روسیه، این کشور پهناور و زیباست. پادفک دوره‌ای است که با هدف پایان بخشیدن به نگرانی های علاقمندان به تحصیل در روسیه و آمادگی هر چه بیشتر آن‌ها برای تحصیل و زندگی در این کشور، برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانیم : جدیدترین فهرست دانشگاه های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران

از طرفی برای داشتن روابط اجتماعی در سطح خوب و همچنین اشتغال حین تحصیل و کسب درآمد، حتما باید به زبان روسی مسلط باشید. یکی از بهترین گزینه ها شرکت در دوره پادفک و زندگی در خوابگاه دانشجویی در طول این دوره است. دوره پادفک باعــث میشود متقــاضی با شــرایط دانشگــاه، خوابگاه، فرهنــگ و چگونگــی برخورد اساتید با دانشجویان خارجی آشنا شود. زبان روسی با توجه به اینکه زبان آکادمیک است، اگر قصد دارید به عنوان یک دانشجوی خارجی، مسلط و روان صحبت کنید حتما باید در پادفک دانشگاه های معتبر روسیه، همچون پادفک دانشگاه کازان زیر نظر اساتید روسی زبان که تجربه آموزش به دانشجویان خارجی را دارند، ثبت نام کنید. 

مواردی که گفتیم کلیت این دوره بوده و آنقدر جزئیات مثبت و تجربه های ارزشمند در این دوره کسب می کنید که قابل توصیف در این مطلب نمی باشد.

چنانچه قصد تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی دارید، گذراندن دوره پادفک از الزامات و پیش نیازهای اخذ پذیرش تحصیلی شما در دانشگاه های روسیه می باشد.

تحصیل قطعی و تضمینی ندانپزشکی و پزشکی در خارج از کشور

Padfak چیست؟

دوره پادفک که می‌توان همان دوره پیش دانشگاهی نامید، برای آماده سازی دانشجویان و آموزش زبان روسی به آنها می‌باشد. این دوره معمولا یکسال تحصیلی و شامل دو ترم است. علاوه بر آموزش زبان روسی، مقدمات چند درس را بنا به رشته تحصیلی متقاضی شامل می‌شود، تا دانشجو آشنایی کامل با لغات تخصصی آن رشته را نیز بدست آورد. این دوره توسط اساتید باتجربه دانشگاه های روسیه که تخصص آنها آموزش زبان روسی به متقاضیان بین المللی است تدریس می شود، باوجود اینکه اساتید و دانشجویان به دو زبان متفاوت صحبت می کنند اما بدلیل مهارت و تجربه بالا؛ این اساتید در آموزش زبان روسی بسیار موفق عمل می کنند.

در طول دوره یکساله پادفک، 5 ماه ابتدایی آن صرف یادگیری پایه و اساس زبان روسی شده که دقیقا از الفبای روسی تا کلمات روزمره و به مرور زمان، کلمات تخصصی رشته انتخابی متقاضی آموزش داده می شود. برای مثال متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی ، بعد از گذشت 5 ماه، به یادگیری دروسی مانند شیمی، زیست و ریاضیات و فیزیک به زبان روسی می پردازند و همچنین دانشجویان رشته های مهندسی دروسی تخصصی همچون ریاضیات، فیزیک، شیمی، رسم فنی و مبانی کامپیوتر را فرا می گیرند. دوره پادفک به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود ( در نظر داشته باشید دوره های غیرحضوری در زمان اپیدمی کرونا دایر شد و تا به امروز ادامه دارد). شرکت در دوره های حضوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که فرد در محیطی روسی زبان قرار می گیرد و طبیعتا متقاضی خیلی سریعتر زبان روسی را می آموزد.

پادفک روسیه

مزایای شرکت در دوره پادفک

در اینجا چند مورد از مهمترین مزایای شرکت در دوره پادفک را برای شما بازگو می کنیم. یکی از مهم‌ترین مزیت های حضور در دوره پادفک، اعتبار مدرک پادفک در دیگر کشورهای روسی زبان  است‌.  

یعنی با این مدرک می‌توانید به راحتی در دانشگاه هایی که دوره های خود را به زبان روسی برگزار می کنند تحصیل کنید.با شرکت در این دوره شانس شما برای قبولی در دانشگاه های معتبر روسیه بسیار افزایش پیدا می کند و با این مدرک اجازه تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور را خواهید داشت.

در این دوره دروس تخصصی توسط اساتید باتجربه تدریس می شود و نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه ها و آموزش های لازم در این رابطه به متقاضی داده می شود و همین امر باعث می شود دانشجویانی که دوره پادفک را گذرانده اند براحتی بتوانند به دانشگاه های معتبر روسیه راه یابند.

مزایای شرکت در دوره پادفک

در دوره پادفک چه مهارت هایی کسب می کنیم؟

در پایان این دوره دانشجو توانایی گفتگو، خواندن و نوشتن به زبان روسی را دارا می باشد، که مدرکی در این باب دریافت خواهد کرد.

مهارت هایی که دانشجو در این دوره کسب می کند شامل:

مهارت خواندن: دانشجویان قادر به خواندن و استخراج نکات اصلی و درک متون ساده و نیمه دشوارهستند. (مانند روزنامه ها، اطلاعیه های عمومی، نشانه ها و تبلیغات)

مهارت نوشتاری: دانشجویان قادر به نوشتن متونی ساده بر اساس شنیده ها یا مطالبی که خوانده اند با توانایی خلاصه کردن می باشند. (مانند نوشتن نامه رسمی یا غیر رسمی، کارت تبریک).

مهارت شنیداری: دانشجویان قادر به دنبال کردن گفتگوهای شفاهی و جملات در موضوعات روزمره، اخبار، اطلاعیه ها و آگهی های تلویزیون، فیلم و برنامه های تلویزیونی هستند.

مهارت گفتگو: دانشجویان می توانند به سوالات مطرح شده پاسخ داده و یک گفتگو در شرایط استاندارد را دارا باشند و همچنین دیدگاه خود را بیان کرده و بتوانند در گفتگو طرف مقابل خود را متقاعد کنند.

مهارت گرامر: دانشجویان قادر خواهند بود مکالمه ای درست و با رعایت اصول گرامری داشته باشند.

آیا پادفک جهت ورود به دانشگاه های روسیه الزامی است؟

ارائه مدرک پادفک در بعضی از دانشگاه های روسیه الزامی نمی باشد ولی در نظر داشته باشید حتی اگر زبان تحصیل را انگلیسی انتخاب کرده باشید، در برخی از دانشگاه ها ارائه این مدرک الزامی است.

padfak

نکته مهم: برای تحصیل به زبان روسی در کشور بلاروس ارائه مدرک پادفک در کلیه دانشگاه های این کشور الزامی است.

پادفک فرصتی است تا درحین تحصیل، بتوان با مطالعات و مشاهدات میدانی نسبت به دانشگاه‌های روسیه شناخت پیدا کرد و انتخابی بر پایه تجربه و تحقیق ملموس تر داشت. این دوره عموما برپایه زبان روسی برگزار می شود، البته در بعضی از دانشگاه ها پادفک انگلیسی هم ارائه می گردد که در این دوره متقاضیان، زبان روسی را همزمان با زبان انگلیسی می آموزند. با این تفاوت که در پادفک انگلیسی دروس تخصصی رشته انتخابی فرد به زبان انگلیسی تدریس می شود. به عنوان مثال دانشگاه نووسیبیرسک یکی از دانشگاه هایی می باشد که پادفک انگلیسی ارائه می دهد. شهریه این دوره مفید و کاربردی نیز با توجه به دانشگاه‌، شهر و رشته متغیر است. خوشبختانه هزینه شرکت در دوره پادفک برای دانشجویانی که بورسیه شده اند، رایگان است. دوره پادفک در کشور روسیه برگزار می‌شود و اینطور نیست که داوطلبان بخواهند این دوره را در داخل کشور سپری کنند. روسیه هیچ مرکزی را در هیچ کجای جهان برای گذراندن این دوره تعیین نکرده و دانشجویان باید با هدف سازگاری با محیط و شرایط تحصیلی و زندگی خود در روسیه، این دوره را در همین کشور پشت سربگذراند.

مدرک پادفک

در پایان دوره و بعد از کسب نمره قبولی دراین آزمون، مدرکی به دانشجویان ارائه می‌شود که هم ‌تراز با مدرک پیش دانشگاهی است. این مدرک مهر تایید دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه موردعلاقه شان است. دانشجویان به لطف شرکت در دوره پادفک به زبان روسی مسلط می شوند .

باید این مساله را یادآور شویم که سیستم آموزشی روسیه به این صورت است که تمام دانشگاه ها، پادفک های یکدیگر را مورد تایید قرار می دهند. شما می توانید پادفک خود را در یک دانشگاه گذرانده و در دانشگاهی دیگر به ادامه تحصیل بپردازید.

کارشناسان موسسه فرداد دانش پاسارگاد، با توجه به تجربه طولانی در این زمینه، حتی در صورت انتخاب زبان انگلیســــی برای تحصیـــل، شــــــرکت دردوره پادفـــک را به شما پیشنهــــاد می کنند. این امر بخصوص در رشته های علوم پزشکی با توجه به دروس عملی و کلینیکال و ارتباط مستقیم با بیمار، اهمیت ویژه ای دارد.

بیشتر بخوانیم: تحصیل آسان دندانپزشکی در روسیه

هزینه پادفک

برای دریافت هرگونه  اطلاعات دیگر در زمینه پادفک و مهاجرت تحصیلی به روسیه کافی است با کارشناسان فرداد دانش پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.

فرداد دانش پایسارگاد پادفک
مدرک بین المللی padfak
پیمایش به بالا