Search
Close this search box.
لهستان

تحصیل در لهستان

لهستان کشوری بزرگ با تاریخ و فرهنگی غنی و مردمی خوش رو است. کشوری که در قلب اروپا قرار دارد و عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. به لطف تلاش های اخیر دولت لهستان برای بین المللی سازی این کشور و جذب بیشتر دانشجویان بین المللی، دانشگاه های این کشور توانسته اند دانشجویان بیشتری را از سراسر جهان به خود جذب کنند. این کشور تحصیلات عالی را با استاندارد های جهانی اما با هزینه هایی متوسط ارائه می دهد. از طرف دیگر بورسیه های تحصیلی مناسب، شرایط پذیرش مناسب و هزینه های بسیار مناسب زندگی در این کشور باعث شده که تحصیل در این کشور بسیار به صرفه باشد. بر اساس آمار ارائه شده در سال 2023 و در مقایسه ای که در میان 43 کشور اروپایی انجام شد، لهستان در رتبه ی 10 ارزان ترین کشورها برای زندگی قرار گرفت.

در این صفحه قصد داریم شما را با شرایط تحصیل در لهستان و فرصت های فوق العاده ای که تحصیل در این کشور در اختیار شما قرار خواهد داد آشنا کنیم، پس با تیم ما در موسسه فرداد دانش پاسارگاد همراه باشید.

تحصیل در لهستان

بررسی شرایط تحصیل در لهستان

فــهرست مطالب

مزایای تحصیل در لهستان

امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان

گرچه مهاجرت تحصیلی بدون ارائه مدرک زبان در لهستان تنها تحت شرایطی خاص ممکن است اما باز هم در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شرایط در لهستان بسیار بهتر و آسان تر است. در این کشور بر خلاف اکثر کشورهای اروپایی ارائه مدرک زبان مانند IELTS یا TOFEL در بسیاری از رشته ها اجباری نیست، با این حال متقاضیان برای کسب پذیرش نهایی باید مدرکی دال بر داشتن دانش مناسب از زبان انگلیسی را ارائه دهند. اما روش کار به چه صورت است؟

برای همکاری با دانشجویان بین المللی روش های مختلفی قرار داده شده تا متقاضیان بتوانید مهارت خود در زبان انگلیسی را ثابت کنند که این روش ها با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال برای کسب پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی تجارت بین الملل که به زبان انگلیسی در دانشگاه ورشو تدریس می‌شود، شما می توانید سطح مهارت خود در زبان انگلیسی را توسط ارائه یکی از مدارک زیر اثبات کنید:

تحصیل در کشورهای عضو شنگن
 • تافل یا آیلتس
 • دیپلم IB (لیسانس بین المللی) یا EB (لیسانس اروپایی)
 • دیپلم دبیرستان یا دیپلم تحصیلات عالی، در صورتی که زبان آموزش انگلیسی بوده باشد.
 • شرکت در امتحان زبان انگلیسی در دانشگاه ورشو و کسب حداقل نمره ی B2.
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی در رشته های زبان انگلیسی، زبان شناسی کاربردی (انگلیسی)، یا کالج تربیت معلم انگلیسی.

اگر شما نتوانید هیچ یک از مدارک بالا را نیز ارائه دهید باز هم شانس کسب پذیرش را دارید. اما به چه صورت؟

چگونه پذیرش بدون مدرک بگیرم؟

در صورتی که داوطلب فاقد هر یک از مدارکی که در بالا به آنان اشاره کردیم باشد، می تواند در آزمون مرکزی مهارت زبان خارجی که توسط مرکز آموزش زبان های خارجی در لهستان برگزار می شود شرکت کند و یا در یکی از دوره های آموزش زبان انگلیسی در لهستان شرکت کنند و پس از پایان دوره برای کسب پذیرش از دانشگاه اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در لهستان بدون ارائه مدرک زبان

یکی از اصلی ترین دلایل جذابیت لهستان برای دانشجویان بین المللی، دوره های یک ساله ی پریمدیکال (PreMed) است که در کالج های پزشکی این کشور برگزار می شود. این دوره ها امکان تحصیل بدون ارائه مدرک زبان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و … را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. در این دوره ها در کنار درس های فیزیک، شیمی، آناتومی و زیست شناسی زبان های انگلیسی و لهستانی نیز به دانشجویان آموزش داده می شود پس شما نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.در ادامه در مورد این دوره ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

امنیت بالای اجتماعی در لهستان

در سال های اخیر به دلایل مختلف از جمله هزینه های مناسب تحصیل و زندگی و ارزش بالای مدارک ارائه شده در دانشگاه های لهستان، این کشور به یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. 

تحصیل پزشکی در لهستان

افزایش شمار دانشجویان بین المللی

هم اکنون بیش از 80000 دانشجوی بین المللی در این کشور به تحصیل مشغول هستند که این تعداد هرسال در حال افزایش است. شهریه های پایین مطمئنا جذاب هستند اما آنچه تحصیل در این کشور را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می کند زندگی دانشجویی فوق العاده ی آن است. تعداد بالای دانشجویان بین المللی، فستیوال های فوق العاده، طبیعتی بکر و فوق العاده، ویزای با ارزش، فرهنگ و تمدنی 1000 ساله و مهمان پذیر بودن مردم لهستان باعث شده این کشـــور به یکی از امن ترین کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود.

تحصیل در مرکز اروپا

لهستان یکی از محدود کشورهای ارزانی است که می توانید با تحصیل در آن دروازه های بهترین شرکت های اروپا و جهان را بر روی خود باز کنید. از دیگر مزایای تحصیل در این کشور دانشکده های پزشکی آن است که مدارک ارائه شده توسط آنها در ایالات متحده و سراسر اروپا معتبر هستند. در حین تحصیل در لهستان شما به برنامه های تحصیلی در دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا دسترسی خواهید داشت و می توانید دوره های کارآموزی خود را در خارج از کشور انجام دهید. فراموش نکنید که لهستان دارای موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی در قاره ی اروپا است و به واسطه ی ویزای شنگن این کشور می توانید به آسانی از تمامی کشورهای اروپایی بازدید کنید.

رشته های تحصیلی مختلف

در حال حاضر بیش از 1.2 میلیون دانشجو در لهستان در 380 دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از آن مهم تر این است که در موسسات آموزش عالی این کشور بیشتر برنامه های تحصیلی به دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شوند.

بورسیه تحصیلی برای لهستان

 به دلیل اهمیت بسیار زیاد فرهنگ و هنر در این کشور، کالج های بسیار زیادی برای رشته های هنر وجود دارد و در طرف مقابل علاقه مندان به رشته های پزشکی و فنی مهندسی به دانشگاه های با کیفیت بالا دسترسی خواهند داشت که همه ی آنها مجهــز به جـــدیدترین تکنـــولوژی ها، آزمایشگاه های پیشرفته و ابر رایانه ها هستند.

بورسیه های تحصیلی فراوان

کشور لهستان هر سال تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی بین المللی ارائه می دهد. گرچه بیشتر این بورسیه های تحصیلی به دانشجویان کشورهای اروپای شرقی داده می شود اما به جرات می توان گفت که تقریباً همه دانشجویان متقاضی در نهایت بورسیه ای را پیدا می کنند که واجد شرایط دریافت آن هستند.

هزینه های مناسب زندگی دانشجویی

اگر رویای رفتن به خارج از کشور و مستقل شدن در حین تحصیل را دارید نگران هزینه زندگی در لهستان نباشید. لهستان یکی از ایده آل ترین کشورها برای زندگی دانشجویی است. به عنوان مثال هزینه خوابگاه در این کشور از 250 یورو در ماه برای هر دانشجو شروع می شود، بلیط سینما از 2،5 یورو و ناهار در کافه تریا از 2 یورو شروع می شود. 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا

جای تعجب ندارد که در سال 2016 سیستم QS در شاخص بهترین شهرهای دانشجویی شهر ورشو را مقرون به صرفه ترین شهر دانشجویی اروپا معرفی کرد. اگرچه هزینه های زندگی از شهری به شهر دیگر متفاوت است اما به صورت متوسط هزینه زندگی در بزرگترین شهرهای این کشور از 400 تا 800 یورو در ماه متغیر است.

شرایط عمومی تحصیل در لهستان

سطح سیستم آموزشی در لهستان در ده سال گذشته به طور پیوسته در حال بهبود بوده است و نه تنها کیفیت تدریس بهبود یافته است، بلکه تعداد دانشجویان بین المللی نیز به طور مداوم در حال افزایش است. تصمیمات مثبت زیادی اتخاذ شده تا اقامت دانشجویان بین المللی در لهستان تا حد امکان راحت باشد. جالب اینجاست که در میان دانشگاه ها و موسسات مدرن لهستان، تعدادی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان با سنت هایی چشمگیر و تاریخی دیرینه نیز وجود دارند. به عنوان مثال می توانیم به دانشگاه Jagiellonian در کراکو اشاره کنیم که در سال 1364 میلادی تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. سیستم آموزش عالی لهستان بر اساس فرآیند بولونیا است که در تمامی دانشگاه های کشور اجرا می شود. دانشگاه های لهستان طیف وسیعی از رشته های تحصیلی، از تخصص های فنی و پزشکی گرفته تا رشته هایی در زمینه ی اقتصاد، امور مالی و علوم اجتماعی را به دانشجویان خود ارائه می دهند.

دوره های تحصیلی در لهستان

 • دوره ی کارشناسی هنر – 3 سال (6 ترم)
 • دوره ی کارشناسی علوم – 3.5 سال (7 تا 8 ترم)
 • دوره ی کارشناسی ارشد – 1.5 تا 2 سال (3 تا 4 ترم)
 • دوره ی کارشناسی ارشد پیوسته – 5 تا 6 سال (10 تا 12 ترم)
 • دوره دکترا – حداقل 3 تا 4 سال (6 تا 8 ترم)
 • دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی – 5 تا 6 سال (10 تا 12 ترم)

  علاوه بر دوره های تحصیلی گفته شده، یک دوره ی آموزش مقدماتی (برای رشته های غیر پزشکی) نیز وجود دارد که به آن دوره ی Foundation گفته می شود و معادل آن برای رشته های علوم پزشکی دوره ی Pre Med است. این دوره ها در واقع مانند دوره ی پادفک در سیستم آموزشی روسیه هستند. طول دوره ی Foundation نیز مانند پادفک یک سال تحصیلی است و در آن علاوه بر دروس پیش نیاز برای دانشگاه (ریاضی، فیزیک، شیمی، آشنایی با مهندسی، آشنایی با تکنولوژی اطلاعات) زبان لهستانی و انگلیسی نیز آموزش داده می شود.

دوره های تحصیلی در لهستان

در پایان دوره و پس از شرکت در یک آزمون، دانش آموزان مدرکی که نشان دهنده سطح آشنایی آنان با زبان لهستانی و انگلیسی است را دریافت می کنند و می توانند تحصیل در دانشگاه های لهستان را شروع کنند. در ادامه شرایط مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی در لهستان را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

رشته پزشکی در لهستان

همانطور که گفتیم، در سال های اخیر لهستان به دلیل هزینه های مناسب زندگی و تحصیل و ارزش بالای مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های آن، به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

تعداد زیادی از این دانشجویان را علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تشکیل می دهند. از طرف دیگر به دلیل کیفیت بالای آموزش و اعتبار بالای مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های لهستان، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور هرگز در یافتن شغل با مشکلی مواجه نخواهند شد.

در واقع اکثر دانشجویانی که در رشته های علوم پزشکی از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند برای کار به آمریکا، کانادا و یا یکی دیگر از کشورهای برتر اروپایی مهاجرت می کنند و از لهستان به عنوان دروازه ی ورود خود به بهترین کشورهای جهان استفاده می کنند.

تحصیل مطابق با استاندارد بین الملل

در لهستان سیستم آموزشی رشته های پزشکی بر اساس استاندارد های اروپا و آمریکا طراحی شده به همین دلیل دانشجویانی که دوره ی پزشکی خود را در لهستان به پایان رسانده اند می توانند برای ادامه تحصیل و گذراندن دوره ی رزیدنتی خود به کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، سوئد و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بروند. خوشبختانه تعداد زیادی از دانشگاه های لهستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم کشورمان هستند و عزیزانی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل بشوند می توانند به راحتی مدرک خود را در ایران معادل سازی کرده و از آن برای ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار استفاده کنند.

شهریه تحصیلی پزشکی در لهستان

شهریه ی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در لهستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر است، فقط به این نکته توجه داشته باشید که زبان آموزش دوره در میزان شهریه تاثیر دارد و شهریه ی دوره هایی که به زبان لهستانی آموزش داده می شوند از دوره های آموزشی به زبان انگلیسی کمتر است. به عنوان مثال شهریه دوره پزشکی در لهستان به صورت میانگین بین 8 تا 14 هزار یورو برای هر سال تحصیلی است در حالی که شهریه ی همین دوره در کشوری مانند آمریکا بین 40 تا 60 هزار دلار برای هر سال تحصیلی است. 

هزینه تحصیل درلهستان

این موضوع در مورد رشته ی دندانپزشکی نیز صدق می کند. در لهستان معمولا شهریه ی دوره ی دندانپزشکی بین 8 تا 14 هزار یورو برای هر سال تحصیلی است. در ادامه لیست میانگین شهریه ی دیگر رشته های علوم پزشکی در لهستان برای شما آورده شده است:

 • داروسازی: 6500 تا 8500 یورو در سال
 • دامپزشکی: 8000 یورو در سال
 • فیزیوتراپی: 5000 تا 13000 یورو در سال
 • پرستاری: 4000 یورو در سال
 • دوره ی پریمدیکال: 2500 تا 6000 یورو (با توجه به زبان دوره انگلیسی – لهستانی)

شرایط پذیرش

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اکثر دانشگاه های لهستان به دو زبان انگلیسی و لهستانی آموزش داده می شوند و معمولا برای ورود به این رشته ها باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. برای ورود به این دوره ها مدرک زبان یکی از شروط اصلی است اما در صورتی که دانشجویان تصمیم به شرکت در دوره های پریمدیکال بگیرند نیازی به ارائه مدرک زبان در سطح بالا نخواهند داشت. طول دوره ی پریمدیکال معمولا یک سال است و هدف آن آماده کردن دانشجویان برای قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی است.

طول دوره های پزشکی و دندانپزشکی در لهستان:

 • دوره ی پریمدیکال: 1 سال
 • پزشکی عمومی: 6 سال
 • تخصص پزشکی: 3 تا 6 سال
 • دامپزشکی: 6 سال
 • دندانپزشکی: 5 تا 6 سال
 • داروسازی: 5 سال
 • پرستاری: 3 تا 4 سال
 • تخصص پزشکی: 3 سال
 • کارشناس فیزیوتراپی: 3 سال
دندانپزشکی لهستان

شرایط تحصیل در لهستان با توجه به مقطع تحصیلی

تحصیل کارشناسی در لهستانی

در ادامه شرایط مخصوص به هریک از مقاطع تحصیل آموزش عالی در لهستان را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان

بر اساس استاندارد های بولونیا دوره ی کارشناسی اولین دوره ی آموزش عالی در لهستان است و بین 3 تا 4 سال زمان نیاز خواهد داشت. برای فارغ التحصیل شدن از این مقطع تحصیلی، دانشجویان باید در بازه ی زمانی مشخص شده (3 تا 4 سال) حداقل 180 تا 240 واحد درسی (ECTS) را پاس کنند. مقطع کارشناسی در لهستان به دو دسته ی کارشناسی هنر و کارشناسی علوم (مهندسی) تقسیم می شود. 

تمرکز اصلی این دوره ی تحصیلی آماده کردن دانشجویان برای بازار کار یا ادامه تحصیل است. تحصیل در دانشگاه های دولتی لهستان برای شهروندان لهستانی و شهروندان تعدادی از کشورهای اروپایی رایگان است. اما شهریه ی دوره ی کارشناسی برای دانشجویان بین المللی از خارج از اتحادیه ی اروپا به صورت میانگین 1700 یورو برای هر سال تحصیلی است.

بورسیه های تحصیلی در لهستان

علاوه بر هزینه های مناسب تحصیل و زندگی، یکی دیگر از دلایل جذابیت لهستان در میان دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی مختلفی است که در این کشور ارائه می شود.دولت لهستان از طریق نهاد های دولتی، بنیادهای مختلف و خود دانشگاه ها به دانشجویان بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد. این بورسیه ها برای دانشجویان لهستانی و دانشجویان بین المللی هم از داخل اتحادیه اروپا و هم از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در دسترس هستند. تعداد بالای مؤسساتی که بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند و در دسترس بودن آنها باعث شده تا توجه دانشجویان بین المللی بیشتر به این کشور اروپایی جلب شود.

در ادامه تعدادی از بهترین بورسیه های تحصیلی ارائه شده را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

بورسیه های تحصیلی برای شهروندان کشورهای در حال توسعه

این بورسیه در واقع از ترکیب چندین بورسیه ی تحصیلی مختلف در لهستـــان به وجود آمده است و بودجه آن توسط دولت لهستان تامین می شود. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان پذیرش گرفته اند می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. هدف اصلی از تشکیل بورسیه های تحصیلی برای شهروندان کشورهای در حال توسعه خدمت رسانی به تعداد بیشتری از دانشجویان جهان و سرعت بخشی به پیشرفت اجتماعی – اقتصادی در این کشورها بوده است. دانشجویان ایرانی در کنار دانشجویانی از 37 کشور مختلف می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند.

بورس تحصیلی در کشور لهستان

بورسیه ی قراردادهای دوجانبه

این بورسیه توسط دولت لهستان و شــــرکای خارجی آن تامـــین می شود که میــــــزان بورسیه تحصیلی بستگی به نوع دوره ی تحصیلی دارد. می توانید با مراجعه به سفارت لهستان در تهران در مورد در دسترس بودن این بورسیه اطلاعات لازم را کسب کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت زیر بازدید کنید:

 www.buwiwm.edu.pl

برنامه ی تبادل دانشجوی CEEPUS

این برنامه ی تحصیلی شامل 16 کشور اروپایی (آلبانی، اتریش، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، مولداوی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، لهستان، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، و دانشگاه های کوزوو) می شود که در آنها دانشجویان مهمان از پرداخت شهریه معاف هستند و می توانند از کمک هزینه های دولتی نیز بهره ببرند. دانشجویانی که در هر یک از این 16 کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند به عنوان دانشجوی مهمان به لهستان بیایند و به صورت رایگان تحصیل خود را ادامه دهند.

بورسیه ی تحصیلی مشارکت کشورهای اروپای شرقی و کشورهای پسا شوروی

این بورسیه توسط بنیاد کنستانتی کالینوفسکی تامین می شود و به صورت خصوصی به دانشجویان بلاروسی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

ادامه تحصیل در کشور لهستان

برنامه ی فولبرایت

این بورسیه ها اساسا کمک های مالی برای تأمین هزینه های یک برنامه ی تبادل دانشجو و نیروهای اکادمیک میان ایالات متحده و لهستان هستند تا دانش آموزان، کارآموزان، دانش پژوهان، معلمان، مربیان و اساتید بتوانند برای تحصیل و آموزش در هر دو کشور اقدام کنند. بودجه ی این برنامه توسط کمیسیون فولبرایت که در دو کشور لهستان و ایالات متحده قرار دارد تامین می شود.

برنامه بورس تحصیلی Visegrad

این بورسیه ی تحصیلی برای 1 تا 4 ترم در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. این برنامه توسط صندوق بین المللی Visegrad اداره می شود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در لهستان

تقریبا 380 دانشگاه دولتی و خصوصی در لهستان وجود دارد که شما باید از میان آنان، با توجه به شرایطی که دارید، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. لیست مدارک مورد نیاز دانشگاه ها با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و دیگر شرایط می تواند متفاوت باشد اما معمولا یک سری مدارک نیز در میان اکثر آنان مشترک است.

اپلای در کشور لهستان

 در زیر می توانید لیست مدارکی را که تمامی مقاضیان برای تحصیل در لهستان باید به دانشگاه ارائه دهند را ببینید:

 • فرم درخواست پذیرش
 • اسکن عکس
 • ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان
 • ترجمه مدرک تحصیلی دوره های آموزش عالی قبلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد) و ریز نمرات
 • رسید پرداخت هزینه ی پذیرش
 • مدرک زبان (در صورت لزوم)
 • انگیزه نامه یا SOP

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه باید فرایند دریافت ویزای تحصیلی را شروع کنید که لیست مدارک مورد نیاز آن را در ادامه برای شما آورده شده. به یاد داشته باشید که شما عزیزان همواره می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه ی کسب ویزای تحصیلی لهستان، با کارشناسان ما در موسسه فرداد دانش پاسارگاد تماس برقرار کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان:

 • نامه ی پذیرش از دانشگاه
 • ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • اصل کارت ملی و شناسنامه و ترجمه ی رسمی آنها
 • عکس پاسپورتی
 • نامه تمکن مالی و گردش حساب
 • رسید پرداخت شهریه برای سال اول
 • بیمه ی درمانی
 • مدارک مربوط به محل اقامت در لهستان
ویزا تحصیلی لهستان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان

دوره های کارشناسی ارشد در لهستان – که منجر به کسب مدرک Magister می شوند – یکی از دو ساختار زیر را دنبال می کنند:

1 – دوره های کارشناسی ارشد نا پیوسته که 18 ماه تا دو سال طول می کشد و در طی آن 90-120 واحد ECTS باید گذرانده شود.

2 – دوره های کارشناسی ارشد پیوسته که از سال اول دانشگاه شروع می شود و معمولا 5.5 تا 6 سال طول می کشد و در طی آن دانشجویان باید 270 تا 360 واحد ECTS را پاس کنند. این دوره برای تعداد محدودی از رشته ها از جمله رشته های دندانپزشکی، داروسازی و حقوق ارائه می شوند.

محتوای درسی این دوره بر رشد و توسعه ی دانش عملی و نظری دانشجویان در کنار به کارگیری مهـــارت های خلاقانه ی آنان تمرکز دارد. در بعضـــی از رشتــه ها از شما خواسته می شود که یک پایان نامه ی ارائه دهید و از آن به صورت شفاهی دفاع کنید.

تحصیل در مقطع دکترا در لهستان

دوره سوم از تحصیلات آموزش عالی در لهستان دوره ی دکترا (PhD) است که معمولاً بین سه تا چهار سال طول می کشد. این دوره ی تحصیلی توسط دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مختلف که در حال همکاری با دانشگاه ها هستند ارائه می شود. برای ورود به این دوره علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد باید یک رزومه ی تحقیقاتی قوی نیز داشته باشید. در طول دوره ی دکترا شما تحت نظارت استاد راهنمای خود خواهید بود و از شما انتظار می رود که در کنار انجام تحقیقات خود در امور آموزشی دانشگاه به عنوان یک استاد یار شرکت کنید و به صورت همزمان پایان نامه خود را تکمیل کرده و از آن دفاع کنید.

معرفی برترین دانشگاه های لهستان

در ادامه می توانید لیست تعدادی از برترین دانشگاه های لهستان و رتبه های جهانی آنان را در سیستم QS و THE مشاهده کنید.

بهترین دانشگاه های لهستان
دانشگاه یاگیلونیا لهستان

دانشگاه یاگیلونیا

نام انگلیسی:  Jagiellonian University

رتبه جهانی در سال 2023: 293

سال تاسیس: 1364

ریاست دانشگاه:   Jacek Popiel

تعداد دانشجو: 34432

محل: کراکوف – لهستان

دانشگاه Jagiellonian یک دانشکده پزشکی دولتی واقع در کراکوف است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در کشور لهستان است که در سال 1364 تأسیس شد که برای تحصیل در لهستان فوق العاده می باشد. به مدت 7 قرن است که این دانشگاه دوره های آموزش عالی را به پزشکان و دندانپزشکان آینده ارائه می دهد. در این دانشگاه در هفت روز از هفته به 2 کتابخانه و یک سالن مطالعه دسترسی خواهید داشت. در دانشگاه Jagiellonian به رشته ی پزشکی و دندان پزشکی دسترسی خواهید داشت که رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی و به مدت زمان 6 سال و با شهریه ی 15000 یورو در سال ارائه می شود.

رشته دندانپزشکی دانشگاه یاگیلونیا

رشته ی دندانپزشکی نیز به صورت 5 ساله و با شهریه ی 12000 یورو در سال ارائه می شود. بیش از 700 دانشجوی بین المللی برای دریافت آموزش های پزشکی با بهترین کیفیت ممکن در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگـــاه Jagiellonian دارای مدرن ترین تجهیــزات پزشکی و سالن های سخنرانی در کشور لهستان است. در این دانشگاه پذیرش دانشجویان بر اساس نمره ی کسب شده در آزمون ورودی صورت می گیرد. آزمون ورودی برای رشته های پزشکی شامل 100 سوال چهار گزینه ای از دروس شیمی و زیست شناسی می شود. پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه مدرک ارائه شده به شما دارای اعتبار جهانی است و می توانید توسط آن در تمام جهان از جمله کشورهای بریتانیا، ایالات متحده ی آمریکا و کانادا شروع به کار کنید.

دانشگاه لودز

نام انگلیسی:  University of Lodz

رتبه جهانی در سال 2023: 801-1000

سال تاسیس: 1945

ریاست دانشگاه:   Prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska

تعداد دانشجو: 26000

محل: لودز – لهستان

دانشگاه لودز یک دانشگاه علمی تحقیقاتی دولتی است که در سال 1945 تاسیس شد. بیش از 26000 دانشجو زیر نظر 2600 استاد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در حال حاظر بدنه ی اصلی دانشگاه از 12 دانشکده تشکیل شده که در آن ها طیف وسیعی از رشته ها در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دو زبان انگلیسی و لهستانی ارائه می شود. در حال حاضر بیش از 3000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 

دانشگاه لودز لهستان

پزشکی لودز

دانشگاه پزشکی لودز که در ابتدا یکی از زیر مجموعه های این دانشگاه بود (هم اکنون به صورت مستقل فعالیت می کند) در سال 2002 تاسیس شد و به سرعت به یکی از برترین مراکز آموزش پزشکی در لهستان تبدیل شد. در حال حاظر این دانشگاه دارای 6 مرکز تحقیقاتی و 7 بیمارستان آموزشی (هر بیمارستان با ظرفیت 2900 تخت) است. اگر قصد دارید برای تحصیل در رشته ی پزشکی به لهستان مهاجرت کنید، این دانشگاه یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود.

دانشگاه پزشکی ورشو لهستان

دانشگاه پزشکی ورشو

نام انگلیسی: Medical University of Warsaw

رتبه جهانی در سال 2023: 551 – 600 (بر اساس موضوع)

سال تاسیس: 1809

ریاست دانشگاه: Zbigniew Gaciong

تعداد دانشجو: 21000

محل: ورشو – لهستان

دانشگاه پزشکی ورشو یکی دیگر از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در لهستان است که در پایتخت این کشور (ورشو) واقع شده است. این دانشگاه دارای تجهیزات و امکانات پزشکی و تحقیقاتی مدرن و درجه یک است. دانشگاه MUW در سال 1809 تأسیس شد و اکنون بیش از 200 سال است که فعالیت می کند. دانشجویان بین المللی در این دانشگاه به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دسترسی دارند. امروزه دوره های ارائه شده در دانشگاه پزشکی ورشو بر اساس اصول عملکرد خوب بالینی و دارویی و مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی در آموزش پزشکی به دانشجویان ارائه می شود.

دانشگاهی بین المللی

در حال حاضر بیش از 799 دانشجوی بین المللی از 50 کشور جهان در این دانشگاه در حال آموزش دیدن هستند. مدرکی که توسط این دانشگاه ارائه می شود در سراسر جهان از جمله اروپا و آمریکای شمالی به رسمیت شناخته می شود. در دانشگاه ورشو 3 رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد: پزشکی عمومی، یک برنامه 6 ساله. دندانپزشکی، یک برنامه 5 ساله و داروسازی به صورت یک دوره ی 5،5 ساله. ورشو یکی از شهرهای نسبتا گران لهستان است که هزینه ی مورد نیاز برای زندگی دانشجویی در آن بین 500 تا 600 یورو در ماه است. هزینه تحصیل در سال اول 13900 یورو برای رشته ی پزشکی، 15200 یورو برای رشته ی دندانپزشکی و 9500 یورو برای رشته ی داروسازی است. در این دانشگاه برای دانش آموزان کشورهای غیرانگلیسی زبان، هیچ آزمون ورودی به غیر از آزمون مهارت زبان انگلیسی وجود ندارد.

دانشگاه پزشکی وروتسواف

نام انگلیسی: Wroclaw Medical University

رتبه جهانی در سال 2023: 801 – 900

سال تاسیس: 1950

ریاست دانشگاه: Prof. Piotr Ponikowski

تعداد دانشجو: 6000

محل: وروتسواف – لهستان

دانشگاه پزشکی Wroclaw یک دانشگاه دولتی است که پردیس اصلی آن در شهر Wroclaw  قرار گرفته است و در اواسط قرن بیستم تأسیس شد. دانشکده ی پزشکی این دانشکده بیش از 70 سال تجربه در زمینه ی آموزش دانشجویان پزشکی دارد و دانشجویان آن به بهترین پزشکان و اساتید لهستان دسترسی خواهند داشت. 5 دانشکده ی این دانشگاه به رشته های علوم پزشکی اختصاص یافته است که هر سال میزبـــــان بیش از 6000 دانشجـــو هستند. این دانشگاه دوره های پزشکی و دندانپزشکی را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه پزشکی وروتسواف لهستان

شهریه دانشگاه

کسب مدرک MD  از این دانشگاه 6 سال طول می کشد و سالانه 12500 یورو هزینه دارد. رشته ی دندانپزشکی یا DMD با شهریه ی 13000 یورو به صورت 5 ساله ارائه می شود. برای کسب پذیرش از دانشگاه Wroclaw  باید نمرات خوبی را در دوره ی دبیرستان کسب کرده باشید تا به رتبه بالاتری نسبت به سایر داوطلبان برسید. در این دانشگاه نیز نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست اما باید مدرک زبان انگلیسی با حداقل سطح B2 را ارائه دهید. دانشگاه پزشکی Wroclaw توسط WHO به رسمیت شناخته شده است و اسم ان در سامانه ی WDOMS یا فهرست مدارس پزشکی جهان قرار گرفته است که نشان دهنده ی سطح بالای آموزش و اعتبار بالای مدارک ارائه شده توسط دانشگاه است.

شهریه دانشگاه های لهستان

در لهستان تحصیل به زبان لهستانی در موسسات آموزش عالی دولتی برای دانشجویان لهستانی، دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو منطقه ی اقتصادی اروپا EEA رایگان است. سایر اتباع خارجی برای تحصیل در مراکز آموزش عالی در لهستان ملزم به پرداخت شهریه هستند که مقدار آن به طور میانگین به صورت زیر است (به غیر از رشته های علوم پزشکی) :

 • 2000 یورو در سال برای دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد پیوسته
 • 3000 یورو در سال برای رشته های هنر، دوره ی دکترا، پسا دکترا، دوره ی تخصص و کار آموزی رشته های فنی مهندسی.
 • 3000 یورو در سال برای دوره های فنی حرفه ای.
 • 2000 یورو در سال برای دوره های مقدماتی برای تحصیل در دانشگاه به زبان لهستانی.

ارقام گفته شده در بالا به صورت میانگین است و هزینه ی تحصیل با توجه به رشته، دانشگاه، مقطع تحصیلی و زبان آموزش دوره متفاوت خواهد بود. شهریه ی دانشگاه های دولتــی و خصوصی توســـط خود دانشگــاه مشخــص می شود پس بهترین کار برای اطمینان از میزان شهریه بازدید از سایت دانشگاه مورد نظرتان خواهد بود.

دانشگاه-لهستان

خوابگاه های دانشجویی در لهستان

خوابگاه های دانشجویی لهستان

بسیاری از دانشگاه های لهستان خوابگاه های اختصاصی خود را دارند که معمولا ارزان ترین محل برای اقامت دانشجویان است. استاندارد خوابگاه ها و کیفیت آنها ممکن است کمی متفاوت باشد پس بهتر است قبل از انتخاب کردن یکی از آنها، تحقیقات کافی را انجام دهید. به عنوان مثال دانشگاه ورشو دارای 12 خوابگاه است (11 عدد در ورشو و یک عدد در Plock). گرچه برای دریافت اتاق در خوابگاه دانشگاه تضمینی وجود ندارد اما معمولا به تمام دانشجویان بین المللی که برای اقامت در خوابگاه درخواست ارسال می کنند یک اتاق اختصاص داده می شود. در دانشگاه ورشو هزینه ی خوابگاه بین 100 تا 150 یورو در ماه متغیر است. هزینه ی اقامت در خوابگاه های دانشجویی لهستان معمولا بین 60 تا 80 یورو در ماه برای یک اتاق مشترک و بین 100 تا 150 یورو برای یک اتاق یک نفره است.

کار در زمان تحصیل در لهستان

شرایط کار دانشجویی در لهستان تقریبا همانند دیگر کشورهای اروپایی است. تمام دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل در لهستان هستند و دارای ویزای تحصیلی و مجوز اقامت موقت هستند، بدون نیازی به مجوز کار می توانند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند. دانشجویان می توانند در زمان تحصیل به صورت پاره وقت (20 ساعت در هفته) و در زمان تعطیلات رسمی و در طول ترم تابستان) در صورتی که مشغول به تحصیل نباشند (به صورت تمام وقت (40 ساعت در هفته) مشغول به کار شوند.

هزینه زندگی دانشجویی در لهستان

زندگی دانشجویی در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مقرون به صرف تر است و معمولا برای زندگی در این کشور در هر ماه به 1500 تا 2000 زلوتی لهستان یا 330 تا 430 یورو نیاز خواهید داشت. با این حال قسمت زیادی از هزینه ی زندگی شما به دانشگاه و شهری بستگی خواهد داشت که قصد دارید در آن به تحصیل مشغول شوید. زندگی در پایتخت و شهر های توریستی لهستان ممکن است نسبت به سایر شهرهای این کشور کمی گران تر باشد (500 تا 850 یورو در ماه) اما باز هم این هزینه در مقایسه با کشورهای بزرگ اروپایی مناسب تر است. در ادامه چند مثال برای آشنایی بیشتر شما با بعضی از هزینه های زندگی دانشجوی در لهستان آورده شده است.

دانشجویان در کشور لهستان
 • خوابگاه دانشجویی: 90 تا 150 یورو در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 11 تا 13 یورو در ماه
 • بیمه ی درمانی: 9 تا 13 یورو در ماه
 • قبوض خدماتی مانند تلفن، تلویزیون و غیره: 17 تا 22 یورو در ماه
 • اجاره ی اتاق: 150 یورو در ماه
 • مواد غذایی: 150 تا 200 یورو در ماه
 • یک وعده ی غذایی: شروع از 3.5 یورو
 • باشگاه های بدن سازی: 22 یورو در ماه
 • بلیط سینما: 4.5 یورو
 • آرایشگاه: حداقل 4.5 یورو

اجاره ملک خصوصی در لهستان

اگر علاقه ای به زندگی در خوابگاه ندارید و قصد دارید در لهستان یک ملک خصوصی را به تنهایی (یا به همراه دیگر دانشجویان) اجاره کنید، باید در نظر بگیرید که این کار می تواند هزینه های شما را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. اجاره ی یک واحد اپارتمان تک خوابه در مرکز شهر می تواند بین 400 تا 800 یورو در ماه باشد. معمولا اجاره ها در حومه ی شهر کمتر است (300 تا 600 یورو در ماه) اما این کار ممکن است شما را از مراکز خرید و دانشگاه دور تر کند و متعاقباً هزینه های حمل و نقل شما را افزایش دهد. معمولا به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود که سال اول تحصیل خود را در خوابگاه سپری کنند و پس از آشنایی با لهستان و شهری که در آن تحصیل می کنند در مورد تغییر محل سکونت خود تصمیم بگیرند.

اقامت پس از تحصیل در لهستان

تمامی دانشجویان بین المللی می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلی به مدت 9 ماه در کشور بمانند اما این کار نیاز به انجام یک سری مراحل قانونی و اداری دارد که در ادامه این فرایند را به شما توضیح خواهیم داد، اما قبل از آن باید در مورد مجوز اقامت در زمان رسیدن به لهستان صحبت کنیم. پس از دریافت ویزای تحصیلی موقت و ورود به لهستان، شما باید برای دریافت مجوز اقامت موقت یا TRP (Temporary resident permit) اقدام کنید و اقامت خود را در لهستان قانونی کنید. مجوز اقامت موقت، یک کارت شناسایی است که به شهروندان خارجی تحویل داده می شود و دانشجویان می توانند برای ورود و خروج از کشور از آن استفاده کنند.

همه ی دانشجویان بین المللی که قصد دارند بیش از 3 ماه در لهستان بمانند باید این مجوز را دریافت کنند که خوشبختانه دریافت آن برای دانشجویان بین المللی بسیار ساده است. مجوز اقامت موقت برای کل دوره ی تحصیل شما در لهستان صادر می شود اما این مجوز نمی تواند برای بیش از 2 سال صادر شود و معمولا اولین باری که مجوز اقامت موقت را دریافت می کنید 15 ماهه است پس ممکن است با توجه به نوع دوره ی تحصیلی مجبور شوید چند بار این مجوز را تمدید کنید.

اقامت پس از تحصیل لهستان

اما اقامت در لهستان چگونه است؟

دانشجویان بین المللی که از کشورهای خارج از اتحادیه ی اروپا هستند می توانند تا آخرین روز تاریخ انقضای ویزای تحصیلی خود در لهستان بمانند اما پس از فرا رسیدن تاریخ انقضای ویزا تنها دو راه برای طولانی کردن مدت زمان اقامت خود دارند:

1- به کشور خود بازگردند و درخواست یک ویزای دیگر را دهند.

2- قبل از پایان یافتن ویزا برای دریافت مجوز اقامت موقت اقدام کنند.

مجوز اقامت موقت پس از پایان دوره ی تحصیلی تنها یک بار صادر می شود و تاریخ اعتبار آن 9 ماه خواهد بود. اگر قبل از پایان یافتن ویزا درخواست اقامت موقت خود را شروع کنید می توانید در طول فرایند بررسی درخواست در لهستان بمانید.

اقامت در لهیتان چگونه است

فرآیند دریافت اقامت

به دلیل پیچیـــدگی پرونده ی مجــــوز اقامت موقت و تعداد زیاد متقاضیان معمولا فرایند صادر کردن کارت ممکن است چند ماه طول بکشد. در طول دوره ای که درخواست شما در حال بررسی است ممکن است از شما درخواست شود که یک سری مدارک را تحویل دهید. باید مطمئن شوید که دستوراتی که به شما داده می شود را دقیق دنبال کرده و مدارک مورد نیاز را به درستی ارسال کنید. اگر در حالی که درخواست شما در حال بررسی است ویزای شما منقضی شود نباید قبل از دریافت پاسخ مثبت (یا منفی) از سوی سفارت لهستان و در نهایت دریافت اجازه ی اقامت موقت از کشور خارج شوید. اگر در طی زمانی که درخواست شما در حال بررسی است اعتبار ویزای شما به پایان برسد باز هم مجاز به اقامت در لهستان خواهید بود اما همانطور که گفتیم نمی توانید در این زمان از کشور خارج شوید یا در منطقه شینگن سفر کنید. اگر در طی این دوره از مرز لهستان عبور کنید، دیگر نمی توانید وارد لهستان شوید مگر اینکه ویزای دیگری توسط سفارت لهستان در کشور خودتان برایتان صادر شود. دانستن این نکات بسیار مهم است و اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل مهاجرت کنید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما خودتان را با قوانین اقامتی در کشور مورد نظرتان آشنا کنید.

سیستم آموزشی در مدارس کشور لهستان

تحصیل در مدارس لهستان

بیش از دو دهه است که سیستم آموزشی مدارس در لهستان در حال تغییر و اصلاح است. این تغییرات برای اولین بار در سال‌های 1999 و پس از ان در سال 2017 در ساختار سیستم آموزشی معرفی شدند و انتظار می رود که تا پایان سال 2023 به طور کامل اجرا شوند. این تغییرات بیشترین تاثیر را بر موسسات و دوره های اموزشی قبل از دانشگاه خواهند داشت. حذف شدن جیمنازیوم ها و دوره ی متوسطه ی ابتدایی و افزایش دوره ابتدایی از هفت سال به هشت سال از جمله مهم ترین این تغییرات هستند.

سیستم آموزشی لهستان دارای رتبه ی پنجم اروپا و دهم جهان است که این موضوع نشان دهنده ی کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور است. مطابق با اصلاحات سال 2017، توزیع کتاب های درسی در این کشور رایگان است، آموزش عمومی برای سنین 7 تا 18 سالگی اجباری است و باید برای همه در دسترس باشد و تمامی دانش آموزان باید امکان تحصیل در مدارس نزدیک به محل زندگیشان را داشته باشد.

اکثر دانش آموزان لهستــانی در مدارس دولتــی مشغول به تحصیل هستند و تنها پنج درصد از دانش آموزان این کشور در مدارس خصوصی تحصیل می کنند که هزینه آنها بین 150 تا 350 یورو برای هر ماه است. سیستم آموزشی لهستان دارای مدارسی برای اقلیت‌های ملی است که در آن ها کلاس‌ها به زبان‌های آلمانی، کاشوبی، اوکراینی و بلاروسی تدریس می‌شود.

سیستم آموزشی مدارس لهستان

ساختار سیستم آموزشی در مدارس لهستان:

پیش دبستانی: (1 سال)

هر کودک سه، چهار و پنج ساله حق ورود به دوره ی پیش دبستانی را دارد که در آن کودکان مهارت های اولیه را کسب می کنند و برای شروع مدرسه در سن هفت سالگی آماده می شوند. آموزش در مهدکودک ها می توانند به صورت عمومی یا تخصصی (مثلا در زمینه ی هنر یا موسیقی) باشد.

ابتدایی: (8 سال)

پس از دوره ی پیش دبستانی، کودکان در سنین 7 تا 14 سالگی تحصیل خود را در مدارس دوره ی ابتدایی ادامه می دهند. اولین قسمت از دوره ی ابتدایی کلاس های اول تا سوم است که در این زمان دانش آموزان باید زیر نظر یک معلم ثابت باشند. در کلاس های چهارم تا ششم دانش آموزان با یادگیری دروس به صورت سیستماتیک آشنا می شوند و باید در کلاس دروسی مانند هنر، موسیقی، زبان لهستانی، ریاضیات، فیزیک، تربیت بدنی و … شرکت کنند.

متوسطه: (4 سال)

در آموزش متوسطه دو ساختــار جداگانه وجود دارد. مــدارس آمـــوزش عمومی که دروس پیش نیـــاز برای ورود به دانشگــاه را به دانش آمـــوزان ارائــه می دهند (4 سال) و مدارس فنی حرفه ای که علاوه بر ارائه ی دروس عمومی، با تدریس دروس به صورت فنی، دانش آموزان را برای ورود مستقیم به بازار کار نیز آماده می کنند (5 سال). تحصیلات در دوره ی ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی لهستان برای تمامی دانش اموزان رایگان است.

سخن آخر

فرداد دانش پاسارگاد

لهستان کشوری است پیشرفته که در قلب اروپا قرار گرفته و عضو اتحادیه ی اروپا و پیمان شنگن است. کشوری زیبا که دارای سطح بالایی از رفاه اجتماعی و اقتصادی است و تحصیلات آموزش عالی را با بالاترین کیفیت ممکن و قیمتی مناسب به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

بدون شک تحصیل در چنین کشوری مزایای زیادی دارد و می تواند شما را به سرعت به اهداف والایی که برای آینده ی تحصیلی و شغلی خود دارید برساند. اگر در مورد مهاجرت تحصیلی تحقیق کرده باشید می دانید که هر کشوری نمی تواند هم دروازه ی ورود شما به بهترین کشورهای جهان باشد و هم تحصیل و زندگی در آن با هزینه هایی به صرفه ممکن باشد. خوشبختانه این موضوع در مورد لهستان صدق می کند و اکنون می دانیم که این کشور مقصدی مناسب برای تحصیل و پیشرفت است و به همین دلیل است که هر ساله هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ورود به مراکز آموزش عالی این کشور با یکدیگر رقابت می کنند.

کارشناسان حرفه ای و کار آزموده ی ما در موسسه ی فرداد دانش پاسارگاد می توانند به شما کمک کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به یکی از محدود افراد خوشبختی تبدیل شوید که می توانند در لهستان ساخت آینده ی خود را شروع کنند، پس این فرصت را از دست ندهید و برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت تحصیلی به لهستان با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

پیمایش به بالا