Search
Close this search box.
بلاروس

درباره بلاروس

بلاروس کشوری مستقل در اروپای شرقی است و روابط فرهنگی نزدیکی با بزرگ‌ترین همسایه خود یعنی روسیه دارد. وقتی به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنید، ممکن است اسم بلاروس به ذهن‌تان خطور نکند؛ اما اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید احتمالا نظرتان در مورد  تحصیل در بلاروس تغییر کند.

بلاروس کشوری سرسبز، با شهرهای تاریخی اما مدرن و مردمی مهمان‌نواز است. از طرفی زندگی در این کشور بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. شاید به همین دلیل است که سالانه نزدیک به ۶۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند.

جغرافیای بلاروس

بخش عمده‌ای ازکشور بلاروس را کوهستان های مرتفع با جنگل‌ها، مرداب‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌های متعدد احاطه کرده است. در این کشور رودهای وسیعی وجود دارد که به دریای بالتیک یا دریای سیاه می‌ریزند. بلاروس با پنج کشور اروپایی هم مرز است. لتونی در شمال، لیتوانی در شمال غربی، لهستان در غرب، روسیه در شمال و شرق و اوکراین در جنوب این کشور واقع شده‌اند.
بلاروس که قبلاً جزئی از اتحاد جماهیر شوروی بود، در قلب اروپای شرقی و درست بین روسیه، لهستان، اوکراین، لتونی و لیتوانی واقع شده است و پایتخت آن شهر مینسک است. این کشور که اندکی از ایالت کانزاس در آمریکا کوچک‌تر است، از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد کشوری مستقل بوده و قریب به ۹٫4 میلیون نفر جمعیت دارد. بلاروس به دریاچه‌های فراوان (تقریباً ۱۱۰۰۰ دریاچه در بلاروس وجود دارد)، جنگل‌های وسیع و صنعت نساجی قوی‌اش معروف است. مردم بلاروس مردمانی خونگرم هستند و همچنین دارای سطح فرهنگی بالایی می باشند. فرهنگ کشور بلاروس به روسیه و اوکراین بسیار نزدیک است اما با وجود روابط نزدیک بین این سه کشور، بلاروس دارای فرهنگ و تمدنی متمایز و مخصوص به خود است. دانش آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاههای این کشور را دارند، باید آمادگی زندگی در شرایط آب و هوایی نسبتا سرد را داشته باشند. زمستان های سرد و تابستان هایی با آب و هوای خنک، از ویژگیهای بارز این کشور است.

بلاروس

مینسک:

اگر قصد دارید برای تحصیل به این کشور بروید، پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور به احتمال زیاد مقصد اصلی شما خواهد بود. مینسک دارای جمعیتی نزدیک به 2 میلیون نفر است و به عنوان مرکز صنعتی کشور بلاروس شناخته می شود. از ویژگی های این شهر می توانیم به کافه های شیک، رستوران های سنتی، شب های زنده و پر جنب و جوش و حمل و نقل عمومی عالی و گسترده با سیستم متروی زیر زمینی و تمام چیزهایی که از یک پایتخت اروپایی انتظار می رود اشاره کنیم.

در مینسک 33 دانشگاه وجود دارد که جمعا 535 دوره آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند. در 30 عدد از این دانشگاه ها، 235 دوره کارشناسی و در 29 دانشگاه 199 دوره کارشناسی ارشد ارائه می شود. در مینسک دوره دکتری در 20 دانشگاه و در 101 رشته مختلف در دسترس دانشجویان است. همانطور که گفتیم زندگی در بلاروس بسیار مقرون به صرفه است، اما نکته مهم تر هزینه تحصیل در این کشور است؛ در بلاروس شهریه دانشگاه ها بین 2000 دلار تا 3400 دلار در سال است که از میانگین شهریه بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. شهریه دوره های پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس کمی گران تر است و می تواند بین 3700 تا 5500 دلار در سال باشد. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، تیم ما مطالب جامع و کاملی را برای شما جمع آوری کرده اند و می توانید برای آشنایی بیشتر با موضوع تحصیل در بلاروس از صفحه آن در سایت pgdanesh دیدن کنید.

پیمایش به بالا