Search
Close this search box.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig Maximilian University of Munich)

لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

تاریخچه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ که به اختصار به آن LMU گفته میشود از برترین و بزرگترین دانشگاه‌های دولتی آلمان است که در شهر مونیخ قرار دارد. این اولین دانشگاه ایالت بایرن بوده که در سال ۱۴۷۲ میلادی در شهر اینگولشتات بنیان­گذاری شد و پس از اشغال شهر توسط ارتش فرانسه در سال ۱۷۹۹ به شهر لاندزهوت و سپس به شهر مونیخ منتقل گشت. در سال 1802 میلادی بود که اسم این دانشگاه رسما توسط پادشاه ماکسیمیلیان اول به لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تغییر کرد. برای مهاجرت تحصیلی به آلمان نگران نباشید زیرا فرداد دانش پاسارگادا در کنار شما می باشد.

تاریخچه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دوره آموزش در لودویگ ماکسیمیلیان

دوره ­های تحصیلی در LMU ترکیبی از یادگیری، خلاقیت و دسترسی به جدید ترین داده ­ها و اطلاعات علمی است. در این دانشگاه بیش از 300 برنامه آموزشی ارائه میشود که تقریبا تمامی زمینه ­های آموزشی را شامل میشود.

تحصیل در این دانشگاه عموماً به زبان آلمانی است و حتی برای تحصیل در دوره­ هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشوند نیز، نیاز به مدرک آشنایی با زبان آلمانی وجود دارد. از آنجایی که این دانشگاه یکی از مهم­ترین دانشگاه­ های بین ­المللی است، سعی شده دوره های آموزشی به زبان انگلیسی نیز فراهم شود و تعداد آن­ها هرساله در حال افزایش است. اگر بخواهیم تعدادی از رشته­ هایی که در حال حاضر به زبان انگلیسی ارائه میشوند را نام ببریم، میتوان به روانشناسی، فیزیک، تجارت، مدیریت و … اشاره کرد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

نحوه ثبت نام و کسب پذیرش در این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر میتواند متفاوت باشد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ باید دو مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام اصلی را طی کنند و ممکن است در مرحله اولیه ثبت نام در بعضی از رشته ها از متقاضیان مصاحبه صورت گیرد. برای ثبت نام اصلی در بعضی از رشته ها نیاز به قبولی در آزمون ورودی وجود داشته. برای مثال شما برای پذیرش در رشته­ های پزشکی و حقوق باید امتحان ورودی داده و از آنجایی که تحصیل به زبان آلمانی است باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید.

چهره های سرشناس دانشگاه LMU

از جمله فارغ ­التحصیلان و چهره ­های سرشناس این دانشگاه میتوان به، رودولف پیرلز، یوزف منگل، ریچارد اشتراوس، والتر بنجامین، محمد اقبال لاهوری، ماری استوپس و … اشاره کرد که در ادامه تعدادی از آنها را برای شما معرفی کرده ­ایم:

  • ویلهلم کنراد رونتگن یک مهندس مکانیک و فیزیک­دان آلمانی بود که در 8 نوامبر 1895 تابش الکترومغناطیسی را در محدوده طول موج X تولید کرد که این دستاورد در سال 1901 جایزه نوبل فیزیک را برای او به ارمغان آورد. اتحادیه بین ­المللی شیمی محض و کاربردی در سال 2004، عنصر 111 را به افتخار دستاورد­های رونتگن، رونتژنیوم نامگذاری کردند. علاوه بر این واحد اندازه گیری رونتگن نیز از نام این دانشمند گرفته شده است.
  • ماکس پلانکیکی از مهمترین فیزیک‌دانان آلمان در سده ۱۹ میلادی و اوایل سده ۲۰ بود. او را پدر نظریه کوانتوم می‌نامند.
  • ورنر هایزنبرگ: فیزیک‌دان نامدار آلمانی، برنده جایزه نوبل فیزیک، یکی از بنیانگذاران فیزیک کوانتومی و یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان در زمینه فیزیک نوین بود.

دانشگاه لودویگ آلمان

دانشکده حاکمیت در سال 2016 و گروه هوافضا و زمین سنجی در سال 2018، تعداد دانشکده ­های این دانشگاه به 18 رسید. چنانچه به دنبال مهاجرت کاری به آلمان هستید نیز از خدمات موسسه فرداد دانش پاسارگاد استفاده نمایید.

پیمایش به بالا