Search
Close this search box.

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

مشاوره تحصیل در خارج از کشور یکی از دغدغه‌های همیشگی افرادی است که قصد دارند تحصیلات خود را در کشور دیگری ادامه دهند. انتخاب یک کالج یا یک دانشگاه برای تحصیل و انتخاب یک رشته مناسب، می‌تواند تاثیر عمیقی بر آینده شغلی و زندگی شخصی فرد بگذارد. در نتیجه موضوع مشاوره تحصیل در خارج از کشور همیشه حائز اهمیت بوده است.

شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به یک مشاور و همراه خوب نیاز دارید؛ که راه رسیدن به هر آنچه که می خواهید، اعم از اینکه چه کشوری را برای رشته‌ی مورد نظر خود انتخاب کنید؛ هزینه‌های آن رشته، نحوه اخذ پذیرش و تحصیل در کشور مورد نظر، بورسیه های تحصیلی آن کشور و موارد دیگر را برای شما مشخص کرده و ابهامات ریز و درشت تان را برطرف کند.

مشاوره تحصیل در خارج از کشور در موسسه ما بر مبنای دانش و تجربه طولانی مدت متخصصین ما و طی یک پروسه مشخص و بر مبنای علایق، ویژگی‌ها و شرایط زندگی شما، انجام می‌شود.

راهنمایی و مشاوره دانشجویان بین المللی برای زندگی در روسیه

دانش آموزان زیادی از سراسر جهان، برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور سفر می‌کنند؛ چراکه تحصیل در بزرگ‌ترین کشور جهان، به دلایل گوناگون، روز به روز محبوبیت بیشتری بدست می‌آورد.

فرآیند اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه

به طور خلاصه شما در ابتدا باید با مدیر پذیرش های تحصیلی دانشگاه مدنظر در ارتباط باشید. وقتی که شما یک فرم درخواست پذیرش را ارسال می‌کنید؛ معمولا مدیر پذیرش آن دانشگاه با شما تماس می‌گیرد، و اطلاعات بیشتر را دراختیارتان قرار می‌دهد. در نهایت نیز شما باید مدارک لازم را تهیه و ارسال کنید. در ادامه شما باید مدارک تحصیلی (دانشنامه، دیپلم و ریزنمرات) خود را به زبان روسی ترجمه کنید؛ و در دفتر اسناد رسمی، نسبت به رسمی کردن آن اقدام نمایید.

وقتی دانشگاه مدارک شما را دریافت می‌کند؛ مدیر پذیرش پس از مطالعه مدارک یک دعوت‌نامه برای شما ارسال خواهد کرد. دعوت نامه شامل اطلاعاتی در مورد کشور و شهر محل تولد شما، شهر محل اقامت، شهری که ویزای شما را صادر می‌کند، و آدرس دقیق شما است؛ که مورد نیاز وزارت امور داخلی فدراسیون روسیه قرار گرفته است. مهم است که به خاطر داشته باشید، دعوت نامه دریافت شده، باید ظرف حداکثر یک ماه و نیم تکمیل و ارسال شود.

به محض ورود به دانشگاه، هر دو گواهی دانشنامه، دیپلم و ریزنمرات شما باید به صورت قانونی اعتبار سنجی شوند. همانطور که می دانید، اعتبارسنجی روشی است که در آن اسناد دانشگاهی شما توسط وزارت امور خارجه در کشور فارغ التحصیلی شما و بعد از آن توسط کنسولگری روسیه تایید می شود. فراموش نکنید که 2 هفته قبل از شروع تحصیل در کشور روسیه حاضر شوید در غیراینصورت ثبت نام شما لغو خواهد شد. قبل از گرفتن ویزای دانشجویی، توصیه نمی شود که بلیط هواپیما بخرید.

پس از ورود به روسیه، شما باید به اداره ویزای دانشگاه مراجعه کنید. در منطقه مربوط به مراجعین، شما باید اطلاعات مربوط به کارت مهاجرت را پر کنید و پس از اینکه افسران مربوطه آن را تائید کردند همیشه باید آن را تا زمان خروج از روسیه همراه خود نگه دارید. در نهایت، به دفتر پذیرش SPbPU مراجعه کنید و مدارک لازم را تحویل آنها دهید.

نکات مفید

تمام دانشجویان خارجی که وارد روسیه می شوند بایستی گذرنامه خود را به همراه ویزا، کارت های مهاجرت و قرارداد (همراه با دعوت نامه)، برای ثبت‌نام در اداره ویزا ظرف ۳ روز کاری پس از ورود به مرزهای روسیه ارائه دهند. همچنین تمام دانشجویان بین المللی باید یک ماه قبل از اتمام مدت ویزای خود، برای تمدید آن اقدام کنند.

در نهایت “نیروهای آموزشی” به دانش آموزان بین المللی تازه وارد کمک می‌کنند تا با تحصیل در روسیه آشنا شوند. در واقع این نیروها به نوعی نقش مشاوره تحصیل در خارج از کشور را برای روسیه و دانشجویان تازه‌وارد، ایفا می‌کنند.

مشاوره تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

در این دانشگاه یک سازمان ویژه به نام “نیروهای آموزشی” وجود دارد. اعضای این سازمان دانش آموزان روسی هستند؛ که به دانش آموزان بین المللی کمک می‌کنند تا در محل جدید تحصیل خود احساس راحتی کنند. اعضای این سازمان می‌دانند که برای دانش آموزانی که برای اولین بار به روسیه آمده اند تا تحصیل کنند؛ بسیار مهم است که افرادی را در کنار خود داشته باشند که بتواند به آنها در رویارویی با مسائلی که انتظار وقوعش را ندارند، کمک کنند.

یک معلم هم می تواند دوست و هم مربی شما باشد، پس یک مشاوره تحصیل در خارج از کشور می تواند کمک بزرگی برای شما بحساب آید. وظیفه آنها تنها معرفی فضای تحصیلی شما نیست بلکه می توانند به شما در چگونگی گذراندن اوقات فراغتتان نیز کمک کنند: کنسرت ها، موزه ها، مناظر سنت پترزبورگ، سینما، و رویدادهای مختلف. هر دانش آموزی که به دانشگاه پلی تکنیک می آید دارای یک معلم است و همه آنها به صورت کاملا داوطلبانه وظایف خود را انجام می دهند.

رفتن به نقاط مختلف شهر

اگر قصد دارید سفری طولانی داشته باشید؛ یک بلیط از پیش تهیه کنید و ترافیک شهر را نیز در نظر بگیرید. چرا که ترافیک می‌تواند در هر زمانی، نه فقط در طول ساعت‌های اوج شلوغی، در سنت پترزبورگ رخ دهد. همچنین روسیه یک کشور انگلیسی زبان نیست. در نتیجه اکثر مردم تنها به زبان روسی صحبت می‌کنند. بنابراین بهتر است قبل از سفر به روسیه با چند عبارت کاربردی به زبان روسی برای مکالمات روزمره آشنا شوید؛ و یک کتاب راهنمای زبان روسی را، همیشه همراه خود داشته باشید.

ایمنی دانشجو در سنت پترزبورگ

بهتر است در خیابان‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی مراقب وسایل خود باشید. ما توصیه نمی‌کنیم پول نقد زیادی همراه خود داشته باشید؛ و بهتر است بیشتر از کارت‌های اعتباری استفاده کنید. هرچند هنوز در سیستم حمل و نقل عمومی و برخی مغازه های روسیه، امکان پرداخت غیرنقدی وجود ندارد؛ و قطعا شما همیشه باید مبلغی را به صورت نقدی به همراه داشته باشید.

مشاوره تحصیل در خارج از کشور توسط فرداد دانش

در نهایت فراموش نکنید که مشاوره تحصیل در خارج از کشور و بخصوص در کشور روسیه، فراتر از موارد ذکر شده بوده، و دارای جزئیات بسیار بیشتری است. در این زمینه موسسه فرداد دانش، با اتکا به سال‌ها تجربه و اعزام صدها دانشجو به کشورهای مختلف دنیا، بخصوص کشور روسیه، آمادگی خود را برای ارائه هرگونه مشاوره تحصیل در خارج از کشور به شما عزیزان اعلام می‌دارد.

شما می‌توانید برای دریافت وقت مشاوره با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید. همکاران ما در PGdanesh منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند.

پیمایش به بالا