Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چطور اپلای از دانشگاه های ایتالیا در2023 بگیریم ؟

اگر مشتاق تحصیل در خارج از کشور هستید، ایتالیا می تواند فرصت دستیابی به تحصیل با کیفیت، زندگی دانشجویی پرهیجان و تجربه فرهنگ و تاریخی خاص را به شما ارائه دهد. دانشگاه های ایتالیا به دلیل برتری آکادمیک، دوره های متنوع و محیطی دلپذیر، در میان دانشجویان بین المللی شناخته شده هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با فرآیند اپلای، مدارک لازم، رشته هایی با فرایند پذیرش آسان و هزینه های اپلای در دانشگاه های ایتالیا آشنا کنیم.

شرایط اپلای و پذیرش تحصیلی در ایتالیا 2023

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اپلای به دانشگاه های ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی، رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود. به همین دلیل در ادامه شرایط عمومی لازم برای اپلای در دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • شرایط تحصیلی: اکثر دانشگاه های ایتالیا به دیپلم دبیرستان یا معادل آن با حداقل نمرات رضایت بخش نیاز دارند. هر دانشگاه و دوره ممکن است پیش نیازهای علمی خاصی داشته باشد، بنابراین حتماً الزامات رشته انتخابی خود را در سایت دانشگاه بررسی کنید؛
 • تسلط به زبان: تسلط به زبان ایتالیایی یا انگلیسی، بسته به زبان آموزشی برای دوره انتخابی شما ضروری است. در اکثر دانشگاه ها، برای ورود به رشته هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند، نیاز به ارائه مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل است.
 • آزمون های ورودی: برخی از دوره ها، به ویژه در رشته هایی که برای ورود به آنها رقابت زیاد است، مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، نیاز به آزمون ورودی باشند. برای اطلاع از جزئیات و شرایط آزمون ورودی باید سایت دانشگاه را بررسی کنید؛
 • ویزای دانشجویی: پس از دریافت پذیرش، باید برای ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنید. این فرایند ممکن است زمان بر باشد پس باید از قبل برای آن آماده شده باشید.

مدارک لازم برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا 2023

برای کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا معمولا لیست مدارک مورد نیاز در میان اکثر دانشگاه ها مشترک است و شاید نهایتا در چند مورد با هم تفاوت داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای اپلای و اخذ پذیرش در رشته های دندانپزشکی و پزشکی نیز مانند دیگر رشته ها است با این تفاوت که شرکت و قبولی در آزمون IMAT برای ورود به این رشته ها الزامی است.

برای رشته دندانپزشکی یا هر رشته دیگری در ایتالیا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • گواهی دیپلم و ریزنمرات به همراه ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی
 • گواهی پیش دانشگاهی و ریزنمرات به همراه ترجمه
 • گواهی مهارت زبان: نمرات آزمون زبان برای نشان دادن مهارت در زبان ایتالیایی یا انگلیسی (در صورت لزوم)؛
 • رزومه تحصیلی (CV): یک رزومه جامع که پیشینه تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه و هر تجربه مرتبط را مشخص می کند؛
 • انگیزه نامه: نامه ای خوش ساخت که علاقه شما به تحصیل در رشته دندانپزشکی یا هر رشته دیگری را نشان دهد. علاوه بر این بهتر است در این نامه دلیل انتخاب دانشگاه را نیز توضیح می دهد؛
 • توصیه نامه: توصیه نامه از معلمان یا متخصصانی که می توانند توانایی ها و شخصیت علمی شما را به خوبی نشان دهند؛
 • پاسپورت
 • عکس

هزینه اپلای در دانشگاه های ایتالیا

هزینه های اپلای بسته به دانشگاه متفاوت است. به طور متوسط، هزینه های درخواست برای دانشجویان بین المللی از 35 تا 100 یورو متغیر است.

اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا همراه با فاند تحصیلی

دانشگاه های ایتالیا بورسیه و تخفیفات مختلفی را به دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی ارائه می دهند. این بورسیه ها ممکن است بر اساس شایستگی علمی، نیاز مالی یا زمینه های تحقیقاتی خاص باشد. بورسیه های تحصیلی ایتالیا در اکثر رشته های تحصیلی، از جمله رشته پزشکی و دندانپزشکی در دسترس هستند. در ادامه لیست برخی از بورسیه های رایج برای شما عزیزان آورده شده است.

 • بورسیه های تحصیلی دولت ایتالیا
 • بورسیه های دانشگاهی
 • تخفیفات دانشگاهی
 • بورسیه های خارجی
بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا
بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

بهترین رشته ها برای اپلای آسان و راحت در دانشگاه های ایتالیا

معمولا روند اپلای در رشته ها و دانشگاه های مختلف، متفاوت است؛ اما رشته هایی وجود دارد که شرایط ورودی آسان تری دارند. در ادامه چند رشته در دانشگاه های ایتالیا که فرایند اپلای برای آنان آسان است و از طرفی درصد پذیرش بالایی دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • طراحی مد در دانشگاه Polimoda در فلورانس: این رشته دارای ضریب قبولی 70 است و نیازی به شرکت آزمون ورودی ندارد.
 • مدیریت گردشگری بین المللی در دانشگاه بولونیا: رشته مدیریت گردشگری در قدیمی ترین دانشگاه جهان، دارای ضریب پذیرش 75% است و فقط نیاز به مدرک دیپلم دارد.
 • علوم و صنایع غذایی در دانشگاه پارما: این رشته دارای ضریب قبولی 70 درصد می باشد و تنها به مدرک دیپلم متوسطه با حداقل 50 درصد نمره ریاضی و علوم نیاز دارد.
 • زبان و ادبیات ایتالیایی در دانشگاه ساپینزای ر م: ضریب قبولی این رشته 85% می باشد و تنها به مدرک دیپلم و زبان ایتالیایی نیاز دارد.
 • مدیریت بازرگانی در دانشگاه بوکونی در میلان: رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه بوکونی دارای ضریب قبولی 65 درصد است اما نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد. گرچه آزمون ورودی این رشته سخت نیست و برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی و دانش شما از اقتصاد و تجارت طراحی شده است.
 • باستان شناسی در دانشگاه پیزا: این رشته دارای نرخ پذیرش 80 درصد است و فقط به مدرک دیپلم دبیرستان با حداقل 50 درصد نمره در دروس تاریخ یا ریاضی نیاز دارد.
 • تاریخ هنر در دانشگاه فلورانس: این رشته دارای ضریب قبولی 75٪ است و فقط به مدرک دیپلم دبیرستان با حداقل 50٪ نمره در دروس تاریخ یا هنر نیاز دارد.
مناظر زیبای ایتالیا
مناظر زیبای ایتالیا

توصیه های فرداد دانش برای اپلای در دانشگاه های ایتالیا

 • روند درخواست برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا رقابتی است؛ بنابراین مهم است که تحقیقات خود را زودتر شروع کنید و پس از انتخاب رشته و دانشگاه، تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید؛
 • برای پرداخت هزینه های اپلای آماده باشید. هزینه های درخواست برای دانشگاه های ایتالیا متفاوت است، اما معمولا بین 35 تا 100 یورو است؛
 • ددلاین دانشگاه و بورسیه های تحصیلی را در نظر بگیرید و مدارک لازم را فراهم کنید؛
 • مهارت های زبان ایتالیایی خود را تقویت کنید و مدارک ربان لازم را فراهم کنید. اگر ایتالیایی صحبت نمی کنید، بهتر است قبل از اپلای برای دانشگاه های ایتالیا، در کلاس های زبان شرکت کنید؛ حتی اگر رشته تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس می شود.

سخن آخر

کارشناسان موسسه فرداد دانش در زمینه کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و دریافت بورسیه تحصیلی برای متقاضیان، دارای تجربه فراوانی هستند. از این رو می توانیم فرایند پذیرش شما عزیزان را به صورت تضمینی و در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.

کارشناسان ما با ارائه مشاوره اختصاصی به شما عزیزان در تصمیم گیری بهتر به شما کمک خواهند کرد. پس با تیم ما تماس برقرار کنید و نامه پذیرش خود از دانشگاه های ایتالیا را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

سوالات متداول

 • آیا می توانم دندانپزشکی در ایتالیا را به زبان انگلیسی بخوانم؟

بله، شما می توانید رشته دندانپزشکی را در ایتالیا به زبان انگلیسی بخوانید. چند دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، از جمله دانشگاه سیه نا و دانشگاه ساپینزای رم.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا بسیار محدود و در حد انگشت شمار است.

 • آیا محدودیت سنی برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد؟

تنها محدودیت سنی برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا، حداقل سن ورود به دانشگاه است که باید 18 سال به بالا باشید. به غیر از این مورد هیچ محدودیت سنی دیگری وجود ندارد. برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است شرایط خاصی برای حداقل یا حداکثر سن پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی خود داشته باشند که برای این مورد باید سایت دانشگاه را بررسی کنید.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا