Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تحصیل آسان پزشکی در بهترین کشورها

آیا در فکر تحصیل آسان پزشکی هستید و به این موضوع می‌اندیشید که در چه کشوری رویای پزشک شدن خود را محقق کنید؟ انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی به ترجیحات فردی، اهداف شغلی و مدارک تحصیلی شما بستگی دارد. ما در این مقاله از موسسه فرداد دانش پاسارگاد که یکی از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو در ایران است به معرفی کشورهای برتر برای تحصیل پزشکی در سال 2023 و 2024 می‌پردازیم تا بتوانید تصمیم بهتری اتخاذ کنید.

تحصیل آسان پزشکی در استرالیا

استرالیا یکی از برترین مراکز پزشکی در جهان شناخته می‌شود. اگرچه کشور استرالیا را به خاطر مناظر خیره کننده و فرهنگ دوستانه آن می‌شناسیم اما باید بدانید که این کشور مقصدی برتر برای مطالعات پزشکی در جهان محسوب می‌شود و بسیاری از دانشجویان رویای تحصیل در رشته پزشکی را در سر می‌پرورانند. این کشور دارای دانشگاه‌های معتبری است که به تدریس انواع رشته‌های پزشکی می‌پردازند. استرالیا بیش از 4000 دانشجوی پزشکی دارد و محیطی غنی و متنوع را برای آموزش پزشکی فراهم کرده است.

موسسات علمی برجسته‌ای مانند دانشگاه موناش، دانشگاه سیدنی و دانشگاه ملبورن استرالیا به طور مداوم در صدر رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی قرار دارند. یکی از ویژگی‌های برجسته تحصیل پزشکی در استرالیا، انعطاف‌پذیری در مدت زمان تحصیل است که این ویژگی برای افرادی که درصدد تحصیل آسان پزشکی هستند، گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

با توجه به برنامه و اهداف شخصی خود، این امکان را دارید تحصیلات پزشکی خود را تنها در پنج تا شش سال در استرالیا تکمیل کنید. دانشگاه‌های استرالیا در خط مقدم نوآوری‌های پزشکی قرار دارند و به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا در مورد آخرین پیشرفت‌ها در زمینه پزشکی بیشتر بیاموزند.

دلایل و مزایای تحصیل آسان پزشکی در استرالیا:

 • وجود دانشکده‌های پزشکی بسیار معتبر
 • دسترسی به درمان‌های پزشکی پیشرفته
 • انعطاف پذیری در مدت زمان به پایان رساندن ترم تحصیلی با توجه به نیازهای فردی

تحصیل آسان پزشکی در کانادا

اگر می‌خواهید در کشوری تحصیل کنید که دانشگاه‌های آن برنامه درسی منحصربه‌فردی برای رشته پزشکی ارائه می‌دهند، باید کانادا را انتخاب کنید. کانادا یک رویکرد متمایز برای آموزش پزشکی دارد. این کشور میزبان چندین دانشگاه معتبر است که به خاطر تدریس رشته‌های پزشکی خود شناخته شده‌اند. 17 دانشکده پزشکی آن دارای برنامه درسی منحصر‌به‌فرد هستند؛ به این صورت که دوره‌های پیش بالینی را در دو سال اولیه با آموزش بالینی فشرده در دو سال آخر ترکیب می‌کند که شامل تحقیقات عملی و پزشکی می‌شود.

برای دانشجویان بین‌المللی، اخذ پذیرش برای تحصیل آسان پزشکی در کانادا ممکن است امری رقابتی باشد، اما نگران نباشید، زیرا موسسه فرداد دانش پاسارگاد در کنار شما است تا از پذیرش تحصیلی کانادا بهره‌مند شوید و فرصتی برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی داشته باشید. به یاد داشته باشید آموزش دیدن در برخی از بهترین بیمارستان‌های کانادا ارزش تلاش مضاعف را دارد و نباید زود ناامید شوید.

5 دانشگاه برتر برای تحصیل پزشکی در کانادا عبارت هستند از:

 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه کلگری

دلایل تحصیل آسان پزشکی در کانادا:

 • دسترسی به بیمارستان‌های عالی
 • فرصت‌های عالی برای یادگیری با تحصیل در رشته‌های پزشکی
 • دسترسی به طیف متنوعی از دانشکده‌های پزشکی با کیفیت بالا
 • تاکید بر تحقیق

تحصیل آسان در آلمان

آلمان مرکز تحقیقات پزشکی در جهان است و دانشگاه هایی مانند Charité Universitätsmedizin در برلین پیشتاز هستند. چرا دانشگاه Charité معروف است؟ زیرا نرخ پذیرش این دانشگاه فقط 4٪ است و انجام تحقیقات گسترده در صنعت پزشکی بیش از 3700 محقق را به تحصیل و یادگیری بیشتر در مورد مسائل روز و نوآوری‌های پزشکی تشویق کرده است.

دانشگاه فنی مونیخ، یکی از جوان‌ترین موسسات پزشکی آلمان محسوب می‌شود که دارای بیش از 20 کلینیک و بیمارستان آموزشی است. این مرکز امکانات پزشکی مدرن خود را در 18 موسسه و 24 کلینیک ارائه داده است تا دانشجویان این رشته علاوه بر تحصیل آسان پزشکی از تجربیات عملی ارزشمندی نیز در این رشته بهره‌مند شوند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ (LMU) نیز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویانی است که می‌خواهند با تحصیل آسان پزشکی به اهداف خود دست یابند. این دانشگاه پژوهشگران را در تمام مراحل تحقیق مورد پشتیبانی و حمایت خود قرار می‌دهد.

دانشگاه هایدلبرگ، یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی در کشور آلمان است که یک تجربه فرهنگی و آکادمیک عمیق را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. تاریخچه و قدمت این دانشگاه به امپراتوری روم می‌رسد و همچنان به عنوان پرورش دهنده بهترین متخصصان پزشکی در دنیا شناخته می‌شود.

دلایل تحصیل پزشکی آسان در آلمان:

 • تحقیقات پزشکی پیشرو
 • دسترسی به امکانات روز دنیا
 • تاریخچه‌ای غنی از دانشگاهای پزشکی عالی
تحصیل آسان پزشکی در روسیه
تحصیل آسان پزشکی در روسیه

تحصیل آسان پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه یک تجربه متحول کننده برای شما خواهد بود. پس برای انجام کارهای عملی رشته پزشکی آماده شوید و در امر یادگیری ابتکار عمل به خرج دهید. با عزم راسخ شما می‌توانید در رشته پزشکی به فردی متخصص و برتر تبدیل شوید و تحصیل آسان پزشکی را در این کشور تجربه کنید. در ادامه شما را با یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی روسیه آشنا می‌کنیم.

دانشکده پزشکی دولتی کازان

اگر به دنبال تجربه پیشرفتی مقرون‌به‌صرفه هستید، بهتر است برای تحصیل آسان پزشکی در روسیه برنامه‌ریزی کنید. بسیاری از دانشجویان پزشکی به دنبال آموزش پزشکی مقرون‌به‌صرفه و در عین حال با کیفیت هستند، به همین خاطر تحصیل در دانشکده پزشکی دولتی کازان در روسیه را به آن‌ها توصیه می‌کنیم؛ زیرا یک گزینه جذاب برای بسیاری از دانشجویان محسوب می‌شود. این موسسه چند منظوره طیف وسیعی از رشته‌های پزشکی، از علوم بالینی گرفته تا علوم زیست پزشکی و غیره را ارائه می‌دهد و همواره در میان برترین موسسات پزشکی روسیه قرار دارد.

کدام کشور پزشکی بخوانیم ؟؟
کدام کشور پزشکی بخوانیم ؟؟

مقایسه تحصیل پزشکی در روسیه و آلمان

این جدول یک نمای کلی از تفاوت‌های کلیدی تحصیل پزشکی در آلمان و روسیه را ارائه می‌دهد. دانشجویان این رشته می‌توانند از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری آگاهانه بر اساس ترجیحات و اهداف شغلی خود بهره ببرند.

تحصیل در رشته پزشکی آلمان روسیه
زبان آلمانی انگلیسی
مدت زمان تحصیل 6 سال 5 تا 6 سال
هزینه بالاتر نسبتا کمتر
میزان شناسایی به رسمیت شناخته شده در جهان کمتر شناخته شده
پذیرش رقابتی و دشوار نسبتا آسان‌
برنامه درسی تمرکز بر مهارت‌های عملی و بالینی بیشتر به صورت نظری
وضعیت اقامت 5 ساله اجباری اجباری نیست
معاینات بالینی بیماران سطح بالاتر با امکانات پیشرفته با توجه به دانشگاه متفاوت
کیفیت آموزش آموزش با کیفیت بالا آموزش با کیفیت بالا
فرصت های شغلی بازار کار رقابتی بازار کار رقابتی با حقوق بالقوه بالاتر

سوالات متداول در مورد تحصیل آسان پزشکی

تا این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را با انواع دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل آسان پزشکی در کشورهای استرالیا، روسیه، آلمان و کانادا آشنا کنیم. امیدواریم ابهامات از ذهن زدوده شده باشد.

در ادامه به متداول‌ترین سوالات در زمینه تحصیل آسان پزشکی می‌پردازیم. چنانچه در این خصوص سوالی داشتید، می‌توانید با کارشناسان کاربلند ما در مجموعه فرداد دانش پاسارگاد که موسسه معتبر درزمینه اخذ پذیرش تحصیلی است، تماس بگیرید.

تدریس رشته پزشکی در اروپا چقدر طول می‌کشد؟

در اروپا، دانشکده پزشکی معمولا رشته‌های پزشکی را در طی چهار تا هفت سال تدریس می‌کنند. دانش‌آموزانی که مستقیما از دبیرستان وارد دانشگاه‌های اروپایی می‌شوند، معمولا مدرک پزشکی خود را در مدت پنج سال اخذ می‌کنند. با این حال، برخی از دانشجویان ممکن است به یک سال پایه اضافی نیاز داشته باشند، به‌ویژه اگر فاقد پیش‌زمینه علمی در رشته پزشکی باشند.

پس از اتمام تحصیل در دانشکده‌های پزشکی اروپا، دانشجویان یک برنامه پایه دو ساله را سپری می‌کنند تا تجربه کاری را با آموزش‌های آکادمیک ترکیب کنند. این دوره شبیه به یک کارآموزی برای دانشجویان خواهد بود. در این دوره، دانشجویان با تخصص‌های مختلف پزشکی، مانند اطفال و سالمندان آشنا می‌شوند و در کنار متخصصانی کاربلد و حرفه‌ای کار می‌کنند تا بیشتر بیاموزند.

تحصیل آسان پزشکی در ایالات متحده یا اروپا؟

انتخاب بین آموزش پزشکی در ایالات متحده یا اروپا به عوامل مختلفی از جمله اهداف شغلی، ترجیحات و شرایط شخصی شما بستگی دارد. ایالات متحده آموزش‌های تخصصی رشته پزشکی را در مدت زمان‌های مختلف ارائه می‌دهد، اما رویکرد اروپا آموزش پایه و آموزش تخصصی به شیوه‌ای کارآمد در کنار یکدیگر است. هنگام تصمیم گیری در این خصوص باید اهداف خود و رشته پزشکی خاصی را که می‌خواهید تحصیل کنید را در نظر بگیرید. صرف نظر از انتخاب شما، به یاد داشته باشید پیمودن مسیر پزشک شدن در هر کشوری که باشد، بسیار چالش برانگیز و در عین حال پربار است.

جمع‌بندی:

بسیاری از دانشگاه‌های معروف دنیا مجموعه‌ای از فرصت‌ها را برای تحصیل آسان پزشکی به دانشجویان این رشته ارائه می‌دهند، اما انتخاب مقصد با شما است. لازم است برای داشتن بهترین انتخاب به مهارت زبانی و اهداف شغلی خود توجه داشته باشید. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، می‌توانید تحصیل خود را در کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا و کانادا ادامه دهید. کسانی که عاشق تحصیل در اروپا  هستند باید بدانند مهم‌ترین اقدام برای مهاجرت یادگیری کامل مهارت‌های زبانی است. زیرا بسیاری از موسسات و دانشگاه‌های خارجی مفاهیم و دروس هر رشته را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند که این امر برای دانشجویانی که قصد تحصیل آسان رشته پزشکی را دارند، یک مزیت محسوب می‌شود.

انتخاب بهترین کشور برای تحصیل آسان پزشکی یکی از حیاتی‌ترین تصمیماتی است که می‌تواند آینده شغلی پزشکی شما تحت تاثیر قرار دهد. سرانجام هر کشوری را برای تحصیل انتخاب کنید، با فرصت‌هایی برای یادگیری، رشد در زمینه مراقبت‌های بهداشتی روبرو خواهید شد. بنابراین، مصمم باشید تا به یک متخصص در رشته مورد علاقه خود تبدیل شوید تا با روبرو شدن با انواع فرصت‌های شغلی پزشکی در کل دنیا شگفت‌زده شوید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا