Search
Close this search box.

درباره اسپانیا

تحصیل-در-اسپانیا

درباره اسپانیا

زمان مطالعه: 3 تا 5 دقیقه

اسپانیا کشوری تاریخی با قلعه های سنگی، کوه های پوشیده از برف، سواحل زیبا، بناهای تاریخی بی شمار و شهرهایی پیشرفته است که هر ساله مقصد هزاران گردشگر از سراسر جهان است. اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار گرفته و بخش هایی از آن با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه هم مرز است. علاوه بر سرزمین اسپانیا در اروپا، قلمرو این کشور شامل جزایر قناری در اقیانوس اطلس، جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و شهرهای خودمختار سئوتا و ملیلا در آفریقا نیز می شود.

اسپانیا از جنوب با جبل الطارق، جنوب شرق با دریای مدیترانه، از شمال با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس دارای مرز مشترک است. اسپانیا با مساحتی نزدیک به 505 هزار کیلومتر مربع دارای بیش از 47.3 میلیون نفر جمعیت است و چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا به شمار می رود. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور مادرید است و از دیگر شهرهای اصلی این کشور می توانیم به بارسلونا، والنسیا، سویا و ساراگوسا اشاره کنیم. اسپانیا از نظر فرهنگی و جغرافیایی دارای تنوع بالایی است چرا که مهاجران زیادی این کشور را مقصد خود انتخاب کرده اند. از نظر زبان مادری، اسپانیایی دومین زبان پر مخاطب جهان است و سومین زبان پر استفاده در اینترنت به حساب می آید. گسترش عظیم امپراتوری اسپانیا این زبان را نه تنها به قاره آمریکا، بلکه به آفریقا و آسیا نیز برد. امروزه 21 کشور اسپانیایی زبان در جهان وجود دارد و جالب است بدانید که ایالات متحده آمریکا دومین کشور بزرگ جهان از نظر تعداد شهروند اسپانیایی زبان است.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا به دلیل تعداد بالای دانشگاه های دولتی و خصوصی، کیفیت بالای آموزش و هزینه های مناسب تحصیل، همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. علاوه بر این اسپانیا یکی از مقاصد اصلی دانشجویانی است که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. در ادامه تعدادی از بهترین شهرهای دانشجویی اسپانیا و بهترین دانشگاه های آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین شهرهای دانشجویی اسپانیا

بارسلونا

در سال 2023 بارسلونا با سه رتبه پیشرفت نسبت به سال گذشته، در رده سی و یکم بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار گرفت. از میان برترین مراکز آموزش عالی اسپانیا، پنج دانشگاه در این شهر قرار دارد که از این میان می توانیم به دانشگاه های بارسلونا و دانشگاه خود گردان بارسلونا اشاره کنیم. در سال 2023 این مراکز به ترتیب در رتبه های 184 و 178 برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. در نظر سنجی که از دانشجویان این شهر صورت گرفت، اکثرا بارسلونا را شهری با آب و هوای عالی، غذاهای فوق العاده، سرزنده و پر جنب و جوش معرفی کردند. علاوه بر دو دانشگاهی که در بالا به آنها اشاره کردیم، 3 دانشگاه دیگر از بهترین دانشگاه های اسپانیا نیز در بارسلونا قرار گرفته است که در زیر می توانید اسم و رتبه جهانی آنها را در سیستم QS مشاهده کنید.

  • دانشگاه پمپئو فابرا با رتبه 233 جهان
  • دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا با رتبه 343 جهان
  • دانشگاه رامون لول با رتبه 700-651 جهان

مادرید

مادرید به عنوان پایتخت و پر جمعیت ترین شهر اسپانیا یکی از زیباترین شهرهای اروپا و جهان به حساب می آید. این شهر یکی از مراکز مهم مالی، اداری و فرهنگی اروپا به شمار می رود و فرصت های فوق العاده ای برای ارائه به دانشجویان بین المللی خود دارد. بی دلیل نیست که مادرید در میان بهترین شهرهای دانشجویی جهان رتبه 44 را به خود اختصاص داده است.

بهترین دانشگاه مادرید، دانشگاه خودگردان مادرید است که در رتبه بندی QS در سال 2023، رتبه 215 جهان را کسب کرده است. در زیر می توانید لیست دیگر دانشگاه های برتر مادرید و رتبه جهانی آنها در سال 2023 (در سیستم QS) را مشاهده کنید:

  • دانشگاه کمپلوتنسه مادرید با رتبه 226 جهان
  • دانشگاه کارلوس سوم مادرید با رتبه 320 جهان
  • دانشگاه پلی تکنیک مادرید با رتبه 488 جهان
والنسیا

والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا است که در 350 کیلومتری جنوب بارسلونا قرار دارد. این شهر در سال 2023 در میان بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سیستم QS رتبه 87 جهان را به خود اختصاص داد. والنسیا جمعیت دانشجویی بسیار زیادی دارد و به همین دلیل امنیت این شهر برای دانشجویان بالا است و در این شهر دانشجویان بین المللی با آغوش باز پذیرفته می شوند. از میان بهترین دانشگاه های اسپانیا که در این شهر قرار دارند می توانیم به دانشگاه پلی تکنیک والنسیا و دانشگاه والنسیا اشاره کنیم که هر دو در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و در سال 2023 به ترتیب رتبه 400 و 571 جهان را به خود اختصاص دادند.

پیمایش به بالا