Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه 2023 – 2024

شما هم شیفته دنیای ساخت‌و‌ساز و عمران هستید و رویای نظارت بر پروژه‌های ساختمانی عظیم، مدیریت بودجه و کلیه امور ساختمانی و اطمینان از ایمنی را در سر می‌پرورانید؟ اگر چنین است، پس همین حالا بهتر است به کمک موسسه فرداد دانش پارسارگاد که یکی از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو است، برای مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه در سال 2023 و  2024 اقدام کنید تا در مسیر مناسبی برای رسیدن به موفقیت قرار بگیرید.

تحصیل رشته مهندسی عمران در روسیه و ساختن آینده

با مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه به چند مهارت‌ نیاز دارید که مهم‌ترین آن‌ها برنامه‌ریزی، طراحی و نظارت بر پروژه‌های ساختمانی است، وجود این مهارت‌ها دانشجویان را توانمند می‌کند.

شما با مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه در مورد مدیریت صحیح بودجه بیشتر می‌آموزید و می‌توانید همکاری مستمر و موثری با معماران و مهندسان داخل و خارج از کشور داشته باشید. علاوه‌ براین، دانشجویان یاد می‌گیرند چگونه از بروز مسائل مهمی مانند تاخیر پروژه جلوگیری کنند و از نگرانی‌های مربوط به ایمنی بکاهند.

مزایای مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه

دسترسی به دانشگاه‌های معتبر جهانی:

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در رشته مهندسی عمران در روسیه، امکان دسترسی به دانشگاه‌های معتبر جهانی در این حوزه است. این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای یادگیری از اساتید برجسته و به دست آوردن تجربه علمی می‌دهند.

تایید وزارت علوم ایران:

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در روسیه وجود دارند و به دانشجویان اطمینان خاطر می‌دهد که می‌توانند تحصیلات خود به شکلی معتبر و با تایید وزارت علوم کشور خودشان در کشور روسیه به پایان برسانند.

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان روسی:

روسیه به عنوان مقصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی، امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان روسی را فراهم کرده است.

چرا مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه انتخابی هوشمندانه است؟

دانشگاه‌های روسیه به دلیل برنامه‌های عالی خود در زمینه‌هایی مانند فیزیک، مهندسی، پزشکی و روانشناسی در جهان به رسمیت شناخته شده‌اند. در ادامه مزایای تحصیل رشته عمران در روسیه را برایتان ذکر کرده ایم.

مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل

دانشگاه‌های روسیه دوره‌های آموزشی باکیفیت اما بسیار مقرون‌به صرفه‌ای در بسیاری از رشته‌ها در مقابل دانشگاه‌های اروپایی ارائه می‌دهند. بیشتر برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی در این کشور کمتر از 7500 یورو در هر سال تحصیلی هزینه دارند که این کشور را به گزینه‌ای جذاب برای تحصیل و پیشرفت دانشجویانی که به بودجه‌بندی اهمیت می‌دهند، تبدیل می‌کند.

امکانات مدرن دانشگاه‌های مهندسی عمران

بهترین دانشگاه‌های عمران روسیه ارائه دهنده امکانات مدرن و مراکز تحقیقاتی پیشرفته هستند. مسئولین این دانشگاه‌ها به ارائه بهترین تجهیزات ممکن برای دانشجویانی که هدف آن‌ها مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه است، می‌پردازند.

دسترسی به محل اقامت مناسب

پردیس‌ها و خوابگاه‌های محلی در روسیه با استانداردهای زندگی مدرن مطابقت دارند و تضمین می‌کنند که دانشجویان در محیطی راحت و امن می‌توانند بر تحصیل خود تمرکز کنند.

فرصت‌های بورسیه تحصیلی روسیه

دولت روسیه سالانه بیش از 15000 بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد که این امر فرصتی استثنایی برای جذب دانشجویان بین‌المللی برتر محسوب می‌شود. این بورسیه‌ها می‌توانند بار مالی مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در روسیه چه مدارکی نیاز است؟

ابتدا باید توجه داشته باشید که شما برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش، ثبت‌نام در کلاس‌ها مهلت مشخصی دارید. درخصوص تحصیل در رشته مهندسی عمران در روسیه، مدارک مورد نیاز ممکن است با توجه به نوع دانشگاه و دوره مورد نظر متفاوت باشند. بنابراین، برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، تماس بگیرید. در کل، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در روسیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • فرم درخواست دانشگاه
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده (شامل دیپلم و مدارک دیگر)
 • کپی گذرنامه
 • گواهی پزشکی
 • اصل مدرک تحصیلی مربوط به دوره‌های مختلف و ترجمه شده آن

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران در روسیه

اگر قصد دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران در روسیه را دارید، باید بدانید که با فرصت‌های عالی تحصیلی در این کشور توسعه یافته شگفت زده خواهید شد. در ادامه شما را با شش دانشگاه برتر در روسیه که برای تحصیل در رشته مهندسی عمران مناسب هستند؛ آشنا می‌کنیم.

 1. کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران در سن پترزبورگ، سن پتربورگ، روسیه
 2. کارشناسی ارشد در رشته ساخت‌وساز (دیجیتالی شدن معماری و ساخت و ساز) در دانشگاه دولتی اورال جنوبی، چلیابینسک، استان چلیابینسک، روسیه
 3. کارشناسی ارشد در رشته مدلسازی ریاضی و کامپیوتر در مهندسی عمران در دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو (MGSU) مسکو، مسکو، روسیه
 4. کارشناسی ارشد در رشته مهندسی محیط زیست در ساخت و ساز شهری در دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ (SPbPU)، سن پترزبورگ، سن پتربورگ، روسیه
 5. کارشناسی ارشد در رشته توسعه در سرمایه گذاری و فعالیت‌های ساختمانی در دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو (MGSU)، مسکو، مسکو، روسیه
 6. کارشناسی ارشد در مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه RUDN، مسکو، مسکو، روسیه

هر یک از این رشته‌ها جز برترین تخصص‌ها در زمینه مهندسی عمران و ساخت‌وساز محسوب می‌شوند.

بهترین دانشگاه رشته عمران در روسیه
بهترین دانشگاه رشته عمران در روسیه

4  دلیل قانع کننده برای تحصیل در بهترین دانشگاه مهندسی عمران روسیه : دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو MGSU

دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو که با نام مخفف (MGSU) شناخته می‌شود، در سال 1921 تاسیس شد.

MGSU سرگذشت جالب و غنی دارد که اگر در مورد این دانشگاه جستجو کنید در مورد مشارکت دانشمندان، معماران و سازندگان مشهور بیشتر خواهید خواند. معماران بزرگی پایه و اساس مدارس علمی و تربیتی دانشگاه را بنا کردند و اثری محو نشدنی در عرصه سازندگی در روسیه بر جای گذاشتند.

1.     دستاوردهای قابل توجه و تامل این دانشگاه

در طول سال‌ها، MGSU به طور فعال در بررسی‌ها، تخصص، طراحی و پروژه‌های ساخت‌وساز، چه در روسیه و چه سایر کشور شرکت کرده است. دستاوردهای قابل توجه و تامل آن که شامل ساخت کلیسای جامع مسیح ناجی، مرکز خرید ماننایا پلوشاد مسکو و بازسازی مجتمع گوستینی دوور و  هتل ملی است خود یکی از مهم‌ترین دلایل برای مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه محسوب می‌شود. این دستاوردها نشان دهنده تعهد دانشگاه و اساتید آن به اهمیت انجام امور و یادگیری دروس به شیوه عملی است.

عکس از دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو
عکس از دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو

2.     روش‌های نوین آموزش و فرصت‌های تحقیقاتی

MGSU  تاکید زیادی بر روش‌های تدریس نوین دارد. انجمن دانشجویی تحقیقات علمی نقش فعالی در این دانشگاه ایفا می‌کند. علاوه بر این، این دانشگاه در قدمت 80 ساله خود بیش از 80000 مهندس عمران را آموزش داده است. این آمار شامل بیش از 2900 متخصص از 97 کشور خارجی از سال 1946 است. اخذ مدرک مهندسی عمران از دانشگاه MGSU گواهی بر تخصص فرد است که درهای بسیاری را به روی دانشجویان برای اشتغال و همکاری با شرکت‌های ساختمانی دولتی و مشاغل مشابه در سراسر جهان باز می‌کند.

3.     هزینه‌ تحصیل مناسب در دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو

هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه مناسب است و با توجه به تخصص از 1000 تا 2000 دلار در سال متغیر خواهد بود. این دانشگاه ارائه دهنده دوره‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است.

4.     سایر امکانات دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو

MGSU رفاه و رشد شخصی دانشجویان را در اولویت قرار می‌دهد. کاخ ورزش دانشگاه مجموعه‌ای از امکانات ورزشی عالی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه همچنین ارائه دهنده خدمات حمایتی پزشکی و روانشناختی برای تضمین رشد همه جانبه دانشجویان است. پس اگر مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه هدف شما است، انتخاب این دانشگاه از هر لحاظ منطقی به نظر می‌رسد.

جمع‌بندی:

مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه می‌تواند شما را از تحصیلات درجه یک، تجربیات فرهنگی متنوع و هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه بهره‌مند کند. بنابراین، اگر برای ساختن آینده‌ای روشن‌ آماده هستید، بهتر است از فرصت‌های تحصیلی در رشته مورد علاقه‌ خود در قلب روسیه غافل نشوید. در این مطلب به طور اختصاصی دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو (MGSU) را که یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته عمران در روسیه محسوب می‌شود را معرفی کردیم.

تعهد این دانشگاه به روش‌های آموزشی مدرن به همراه کادر آموزشی ممتاز، آن را به انتخابی برتر برای مهندسین و معمارانی است که تمایل دارند مهاجرت تحصیلی رشته عمران به روسیه را تجربه کنند. این موسسه آکادمیک بستری را برای پرورش رهبران آینده در صنعت ساخت‌و‌ساز آماده می‌کند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا