Search
Close this search box.
درباره آلمان

درباره آلمان

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری است واقع در قاره اروپا با جمعیتی بالغ بر 83 میلیون نفر، پر جمعیت ترین کشور اروپا است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. نوع حکومت در آلمان جمهوری فدرال است. مساحت آن 357/386  کیلومتر مربع است. 

زبان رسمی این کشور، آلمانی است و پایتخت آن شهــــر برلیـــن، بزرگترین شهـــر (از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت) در این کشوراست. در کل اتحادیه اروپا پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقام نخست را دارد. برلین همچنین یک شهر ایالتی است. یعنی یکی از ایالتهای شانزده گانه آلمان نیز به شمار می آید. برلین، بزرگترین و از نظر تاریخی مهم ترین ایالت آلمان است. طـــولانــــی ترین رودهای آلمان راین، البه و دانوب هستند. آب و هوای آلمان معتدل قاره ای است و بادهای آلمان غالبا از سمت غرب می وزد. پول رایج آلمان یورو است. یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای آلمان برلین می باشد. جاذبه های تاریخی و فرهنگی این شهر، آن را به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان تبدیل کرده است. برلین در سده 18 میلادی، به عنوان پایتخت پروس، قلب روشنگری بود. امروزه نیز برلین، یکی از شهرهای مهم اروپاست. یک سوم شهر برلین را جنگل ها، پارک ها، باغ ها و رودها تشکیل داده است. شهر برلین یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان از سراسر دنیا می باشد.

هامبورگ

دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین شهر در اتحادیه اروپا است. هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به شمار می آید. در ده ساله گذشته هامبورگ بیشترین شاخص توسعه توریست در اروپا را دارا بوده است. زمستان هامبورگ هوا کمی سرد و تابستان آن نسبت به مناطق شرقی کشور خنک تر است. مردم این شهر علاقه ی زیادی به ورزش فوتــــبال دارند، مهمتـــــرین و پرطرفـــــدار ترین باشگــــاه فوتبال این منطقــــه باشگاه هامبــــورگ است.

مونیخ

با تلفظ صحیح آلمانی مونشن، شهری در جنوب شرقی آلمان بر کرانه رود خانه ایسار و شمال رشته کوه آلپ است.مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است.این شهر با جمعیت یک ونیم میلیون نفر مرکز ایالت بایرن به حساب می آید. مونیخ شهری ثروتمند با جاذبه های گردشگری بسیار است.جشن ها و برنامه های فرهنگی باعث شده است تا این شهر در رتبه ی چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار گیرد.

کلن

چهارمین شهر بزرگ آلمان است. از میان این شهر رود راین میگذرد و به آن جلوه ای ویژه می بخشد. کلــن با بیش از دو هزار سال پیشینه، یکی از کهن ترین شهرهای آلمـــان به شمــار می رود. کلن عمدتا یک شهر فرهنگی است و فعالیت های فرهنگی و هنری زیادی در آن انجام می شود. کلن با بیش از شصت هزار دانشجو که در هفت دانشگاه و چندین انستیتو عالی تحصیل می کنند، از جمله دانشگاه های معروف و بین المللی کلن که می توانید برای تحصیل در آلمان انتخاب کنید، می توان به دانشگاه های ذیل اشاره نمود:

  • دانشگاه ورزش Sporthochschule Deutsche
  • دانشگاه موسیقی Musikhochschule
  • بزرگترین دانشگاه صنعتی آلمان Universitat Magnus Albertus
  • دانشگاه اصلی کلن koln Fachhochschule

(این شهـــر اولیــن یا دومین شهــر بـــزرگ دانشجویی آلمان است) این جایگاه در رقابت با شهر برلین قرار دارد و سال به سال تغییر میکند.

فرانکفورت

با جمعیت 761.561 نفر، بزرگترین شهر ایالت ِه ِسن در آلمان و پنجمین شهر بزرگ آلمان می باشد.این شهر به مدت پنج قرن شهر آزاد فرانکفورت نام داشت و یکی از مهمترین شهرهای امپراتوری روم بود که در سال 1866 حاکمیت مستقل خود را از دست داد. این شهر به داشتن آسمان خراش های زیاد و بلندش شهرت دارد. این شهر با وجود بورس سهام آلمان و شرکت های مالی متعدد، مرکز مالی و بازرگانی آلمان به شمار می رود. در ضمن این شهر میزبان نمایشگاه های بین المللی معتبر همچنین نمایشگاه بین المللی اتومبیل فرانکفورت و نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت می باشد.

پیمایش به بالا