Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نگاهی به مهم‌ترین مزایای تحصیل در ایتالیا

پیش از برشمردن مزایای تحصیل در ایتالیا بهتر است بدانید که ایتالیا کشوری است که سالانه میزبان افراد زیادی برای تفریح، تحصیل و زندگی از همه جای کره خاکی است. هنر الهام‌بخش، فرهنگ و تاریخی غنی، غذاهای فوق‌العاده و چشم‌اندازهایی بکر و بی‌نظیر همگی از دلایلی هستند که ایتالیا را به مکانی باورنکردنی برای زندگی خارجی‌ها تبدیل کرده است. تحصیل در ایتالیا این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند؛ که در کشوری اروپایی با تاریخ و فرهنگی غنی زندگی و تحصیل کنند. مزایای تحصیل در ایتالیا بی‌شمار است و در این مقاله تنها به برخی از آنها اشاره می‌شود.

مزایای تحصیل در ایتالیا

 

هزینه پایین تحصیل و زندگی

از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور هزینه‌های بسیار پایین آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. این هزینه کم در کنار کیفیت بی‌نظیر دانشگاه‌های آن ویژگی برجسته‌ای است. بورسیه‌هایی که از طرف دولت به دانشجویان تعلق می‌گیرد و هزینه‌های مناسب‌تر زندگی در ایتالیا، این کشور را برای کسانی که در پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی محدودیت دارند بسیار محبوب کرده است.

سکوی پرتاب برای کسب موفقیت‌های شغلی

تحصیل در ایتالیا می‌تواند برای دانشجویان مثل یک سکوی پرتاب باشد. بعد از تحصیل در ایتالیا می‌توان با مدرک معتبر آن در سایر کشورهای اروپایی به ادامه تحصیل پرداخت یا اینکه مشغول به کار و فعالیت شد و در هر کشور اروپایی دیگری زندگی کرد. البته این نکته را در نظر بگیرید که هر موسسه و آموزشگاه و دانشگاهی این مزیت را ندارد؛ و قبل از اینکه مشغول به تحصیل شوید از این بابت مطمئن شوید.

تحصیل در ایتالیا سکویی‌ست برای رسیدن به رویاهایتان
تحصیل در ایتالیا سکویی‌ست برای رسیدن به رویاهایتان

بهترین دانشگاه‌های جهان

دانشگاه‌های ایتالیا تمامی رشته‌های اصلی را با برترین اساتید دنیا ارائه می‌دهند. این کشور با توجه به اینکه در زمینه‌های هنری در کل دنیا شاخص است، در برخی از رشته‌های هنری از جمله رشته‌ معماری بسیار سرآمد است. دانشگاه‌هایی در این کشور وجود دارد که اعتبار جهانی دارند و قدمت بالایی دارند. برای مثال دانشگاه بولونیا از اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در دنیا است که تحصیل در آن آرزوی هر جویای علمی است.

تحصیل به زبان انگلیسی و ایتالیایی

از دیگر مزایای تحصیل در ایتالیا می‌توان به این نکته اشاره کرد که امکان تحصیل به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر است. البته این نکته فراموش نشود که تحصیل به زبان ایتالیایی ساده‌تر است. این موضوع از آن نظر است که متقاضیان خارجی که قصد تحصیل به زبان ایتالیایی دارند کمتر هستند. به تبع رقابت در آن‌ها نیز کمتر و راحت‌تر است. در صورتی که برای تحصیل زبان ایتالیایی را انتخاب کرده‌اید؛ علاوه بر ورود ساده‌تر به دانشگاه‌ها، خیال‌تان از بابت پیدا کردن شغلی مناسب نیز راحت باشد.

همکاری مشترک با سایر دانشگاه‌ها

در دانشگاه‌های ایتالیا هر ساله دوره‌هایی برگزار می‌شود که با همکاری سایر کشورهای اروپایی و یا حتی کشورهایی مثل کانادا و آمریکا است. شرکت در این دوره‌ها این فرصت را برای دانشجو فراهم می‌کند که با فرهنگ‌های متعددی آشنا شود. مهم‌تر از همه اینکه موفق به اخذ دوره‌های روز دنیا همراه با مدارک معتبر شود. با این مدارک در بسیاری از کشورها می‌توان مشغول کار و فعالیت شد.

تجربه زندگی باکیفیت در یک کشور اروپایی

کیفیت زندگی در ایتالیا بسیار بالا بوده و این یکی دیگر از مزایای تحصیل در ایتالیا است. این کشور در شاخص زندگی بهتر عملکرد بسیار خوبی داشته است. زندگی در این کشور هم‌پای استانداردهای سایر کشورهای اروپایی است. با یافتن شغلی مناسب در این کشور و دریافت حقوقی متوسط می‌توان زندگی راحت و باکیفیتی را در ایتالیا تجربه کرد.

بهترین دانشگاه های جهان در ایتالیا
بهترین دانشگاه های جهان در ایتالیا

چند مزیت دیگر که تحصیل در ایتالیا را جذاب می‌کند

درست است هر جا که وطن نباشد احساس تلخ غربت را به فرد منتقل می‌کند؛ اما ویژگی‌ خاصی که ایتالیا را از بسیاری از کشورهای اروپایی متمایز کرده است، وجود مردم خون‌گرم و صمیمی آن است. در ذهن اکثریت، اروپایی‌ها مردمانی خشک هستند، اما این را بدانید که ایتالیایی‌ها از این ویژگی مستثنی هستند. آنها افراد غریبه و خارجی را به راحتی به گروه‌های خود راه می‌دهند و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند.

از دیگر مزیت‌ ایتالیایی‌ها نزدیکی فرهنگ آنها به فرهنگ ما در بسیاری از زمینه‌ها به‌خصوص در امر خانواده دوستی است. آنها هم مثل ایرانی‌ها به کانون گرم خانواده اهمیت بسیاری می‌دهند. وجود بسیاری از کسب‌وکارهای خانوادگی در این کشور مهر تاییدی بر این ویژگی آنها است. 92 درصد مردم باور دارند که در زمان سختی می‌توانند بر روی کمک دیگران حساب کنند پس حس همدردی و حمایتی در ایتالیا درست مثل ایران موج می‎‌زند. بنابراین زندگی در کشوری که از بسیاری جهات شبیه زادگاه مادری است، آنقدرها هم دشوار نیست.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در ایتالیا که باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان ایرانی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند؛ این است که به نسبت سایر کشورهای اروپایی اخذ ویزا برای آن راحت‌تر است. این مسئله شامل هر نوع ویزا از جمله ویزای تفریحی می‌شود. این مورد از آن جهت حائز اهمیت است که خانواده‌های دانشجویان برای دیدن فرزندان خود به مشکلی برنمی‌خورند؛ و در هر زمانی که بخواهند به راحتی می‌توانند به این کشور رفت‌وآمد کنند. در حال حاضر اخذ ویزای تفریحی برای اکثر کشورها به سختی امکان‌پذیر است؛ پس از این مزیت ایتالیا به سادگی نگذرید.

مزیت دیگر تحصیل در ایتالیا این است که بعد از اتمام تحصیل به دانشجویان یک فرصت یک ساله داده می‌شود. در این فرصت اگر آنها موفق به پیدا کردن کار شوند؛ ویزای آنها مجددا به مدت یک سال تمدید و ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل می‌شود.

خبر خوب این است که اگر این روال تا پنج سال ادامه پیدا کند؛ و فرد پنج سال متوالی ویزای کاری این کشور را داشته باشد، به او اقامت دائم این کشور را می‌دهند. اما اگر بعد از این فرصت یک ساله فرد موفق به یافتن کار نشود موظف است به کشور خود بازگردد. معمولا این اتفاق کم پیش می‌آید و اکثر افراد کار مناسب را پیدا می‌کنند.

خدمات بهداشتی ملی ایتالیا (SSN) که در این کشور به افراد داده می‌شود، یکی دیگر از مزایای تحصیل در ایتالیا است که به دانشجویان هم تعلق می‌گیرد. خدمات بهداشتی ملی ایتالیا یک سیستم جهانی سراسری است که به طور کاملا عادلانه به همه مردم به یک میزان مساوی خدمات‌ بهداشتی را ارائه می‌دهد. در واقع بودجه سیستم بهداشت در کشور ایتالیا از مالیات‌های دریافتی تامین می‌شود. مدل اصلی این سیستم در این کشور برگرفته از کشور انگلیس است.

در ایتالیا حکومت بسته‌هایی برای خدمات بهداشتی تعیین می‌کند. این بسته‌ها شامل این موارد می‌شود: دادن تعدادی دارو به بیمار که توسط پزشک تجویز شده است. هم‌چنین انواع خدمات درمانی و بیمارستانی که برای بیماری‌های متفاوتی ارائه می‌شود. در این کشور وظیفه ارائه خدمات بهداشتی و سازماندهی بهداشت و درمان به عهده فرمانداری‌های مناطق بیست‌گانه است؛ و هر کدام از آنها به طور جداگانه و مستقل به مناطق تحت فرمان خود خدمات مختلف را ارائه می‌دهند. آنها این اختیار را دارند که بخشی از این مسئولیت را به مراجع درمانی محلی بسپارند.

این موارد تنها بخشی از مزایای بیشمار این کشور بود. اگر به تحصیل در ایتالیا علاقه دارید؛ از خدمات مجموعه فرداد دانش برای اخذ پزیرش تحصیلی و رسیدن به اهداف تحصیلی خود بهره ببرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا