Search
Close this search box.

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

دانشگاه هایدلبرگ

تاریخچه دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ با نام رسمی “دانشگاه روپرشت کارل هایدلبرگ” یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجه دولتی در شهر هایدلبرگ آلمان است که دانشکده­ پزشکی آن، در سال 2022 رتبه اول آلمان و رتبه 63 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال 1386 میلادی به دستور پاپ اوربان ششم تأسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان و سومین دانشگاهی بود که در امپراتوری روم تأسیس شد. برای تحصیل در آلمان و این دانشگاه می توانید از مشاورین فرداد دانش پاسارگاد کمک بگیرید.

مشخصات دانشگاه Heidelberg

آموزش در دانشگاه Heidelberg

هایدلبرگ از سال 1899 یک موسسه مختلط بوده است. این دانشگاه از دوازده دانشکده تشکیل شده است و حدود 100 رشته و برنامه تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. دانشگاه هایدلبرگ شامل سه پردیس اصلی است: پردیس علوم انسانی در شهر قدیمی هایدلبرگ، پردیس علوم طبیعی و پزشکی در محله نوینهایمر فلد و پردیس علوم اجتماعی که در حومه شهر برگهایم واقع شده است.

زبان آموزش در این دانشگاه معمولا آلمانی است ولی تعداد قابل توجهی از دوره­ های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی و تعدادی نیز به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند.

از سال 2021 تعداد برندگان جایزه نوبل وابسته به دانشگاه هایدلبرگ به 33 رسید. رشته های روانپزشکی علمی مدرن، ژنتیک روانپزشکی و فیزیک محیط اولین بار توسط این دانشگاه به عنوان رشته ­های علمی به جهان معرفی شدند. تقریبا 20 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین­ المللی تشکیل میدهند و نزدیک به 1000 دانشجوی دوره دکتری هر سال تحصیلات خود را در این دانشگاه به پایان میرسانند که یک سوم آنها دانشجویان بین ­المللی هستند.

دانشگاه Heidelberg آلمان

رقابت برای ورود به این دانشگاه بسیار شدید است و در صد کسب پذیرش در این دانشگاه معمولا 16.3% است. برای کسب پذیرش از این دانشگاه در دوره کارشناسی به مدرک دیپلم 13 ساله با معدل بالا نیاز خواهید داشت. نیازمندی­­های دانشگاه از نظر مدرک زبان، با توجه به رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی متفاوت است ولی حتی برای شرکت در دوره­های کارشناسی به زبان انگلیسی هم باید حتما در یکی از آزمون­های استاندارد زبان آلمانی، مانند DSH، شرکت کنید و نمره قبولی مورد نظر دانشگاه را کسب کنید.

در این دانشگاه نیز هر سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. ترم زمستان از 1 اکتبر تا 31 مارس و ترم تابستان از 1 آوریل تا 30 سپتامبر ادامه دارد. دانشجویان عموماً می توانند تحصیلات خود را در ترم زمستان یا تابستان شروع کنند ولی چند رشته وجود دارد که فقط از ترم زمستان شروع میشوند. طول دوره ­های استاندارد کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و برای دانشجویان تمام وقت دوره دکتری مدت زمان تحصیل حداقل 3 سال خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر حتما سایت دانشگاه را مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید با فرداد دانش پاسارگاد تماس بگیرید.

پیمایش به بالا