دانشگاه پادوآ

دانشگاه پاددوا

دانشگاه پاددوا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین کرسی‌های آموزشی در اروپا و یک مرکز علمی چند رشته‌ای است که بسیار مناسب برای تحصیل در ایتالیا می باشد؛ که هدفش ارتقاء سطح فرهنگی و آموزشی دانشجویان است. دوره‌های این دانشگاه به منظور پاسخگویی به نیازهای روز افزون بازار کار، به طور مداوم به روز می‌شوند. به عنوان مثال در چند سال گذشته در رشته‌های مرتبط با حوزه بهداشت و درمان، طیف گسترده‌ای از دوره‌های جدید مانند پرستاری از کودکان (دانشکده پزشکی) یا توان‌بخشی اعصاب تعریف شده است. عمران، معماری، محیط زیست، مدیریت صنعتی و اطلاع‌رسانی از جمله رشته‌های مهندسی معروف این دانشگاه هستند.

دانشگاه ایتالیا

تاریخچه و معرفی اجمالی دانشگاه پاددوا

دانشگاه پاددوا که در سال ۱۲۲۲ میلادی تأسیس شده است، دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا، بعد از بولونیا است؛ و یکی از اولین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. این مرکز آموزشی در ابتدا به عنوان دانشکده حقوق توسط گروهی از دانشمندان و دانشجویان که از بولونیا به دنبال آزادی بیشتر در دانشگاه به این منطقه آمده بودند تأسیس شد.

امروزه دانشگاه پاددوا همچنان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه های ایتالیا و اروپا است. این مرکز علمی و آموزشی از ۳۲ دپارتمان و ۸ گروه تشکیل شده است. دوره‌های مدیریت شده توسط هر دپارتمان در ۴۹ بخش تخصصی و ۴۳ مرکز تحقیقاتی و خدماتی برگزار می‌شوند.

پاددوا با راه‌اندازی دانشکده‌های علوم كشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، حقوق، مهندسی، پزشکی، روان‌شناسی، علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی سالانه میزبان هزاران دانشجو از اقصی نقاط جهان است. سازمان‌های تحقیقاتی و مراكز علمی و فناوری بسیاری نیز هر سال در این دانشگاه دوره‌های تخصصی برگزار می‌کنند. یک بیمارستان، یک موزه، یک کتابخانه، یک مدرسه عالی و ۱۴ سالن اجتماعات از جمله مهم‌ترین دارایی‌های دانشگاه پاددوا هستند.

نمای داخلی دانشگاه پاددوا

دانشجویان دانشگاه پاددوا

این دانشگاه حدود ۶۰،۰۰۰ دانشجو دارد؛ و از این تعداد حدودا ۴۰،۰۰۰ نفر در مقطع کارشناسی و ۲۰،۰۰۰ دانشجو نیز در دوره تحصیلات تکمیلی ادامه تحصیل می‌دهند. در ساختمان‌های قرون وسطایی دانشگاه، بیش از ۲۰،۰۰۰ استاد و کارمند پژوهشی مشغول به کار هستند. ادامه سنت دیرینه پادوا در نوآوری دانشگاهی، هدف و تعهدی است که کارکنان و اساتید در پی تحقق آن هستند.

بودجه کل دانشگاه بیش از ۶۰۰ میلیون یورو است؛ و از این مقدار سالانه حدود ۶۰ میلیون یورو صرف انجام پژوهش‌های مختلف می‌شود.

چرا باید این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

داشتن نمونه کارهای متنوعی از برنامه‌های مطالعاتی. همان‌طور که گفتیم دانشگاه پاددوا یک دانشگاه چند رشته‌ای است که طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مطالعاتی در آن اجرا شده و به طور مداوم به روز می‌شوند.

کیفیت بالای آموزش

این دانشگاه به دلیل داشتن کیفیت بالا در سیستم آموزشی، جزء بهترین دانشگاه‌های ایتالیا است؛ و زمینه فرهنگی و آموزشی بسیار حرفه‌ای و محکمی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

رتبه بالا در جهان

این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ بر اساس رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان بین رده‌های ۱۵۱ الی ۲۰۰ جای گرفت. بنابراین می‌توان گفت که یکی از دانشگاه‌های برتر اروپا و حتی جهان است.

کیفیت بالای خدمات و پشتیبانی حرفه‌ای از دانشجویان

طبق بررسی‌های Almalaurea، از هر ۱۰ دانشجویی که تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه پادووا گذرانده و از خدمات رفاهی دانشگاه استفاده کرده‌اند، ۹ نفر از زندگی خود در دوران دانشجویی راضی بودند.

یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا

همان‌طور که گفتیم دانشگاه پاددوا در سال ۱۲۲۲ میلادی توسط گروهی از دانشجویان و اساتید با هدف دفاع از آزادی اندیشه در مطالعه و تدریس، تأسیس شد. این دانشگاه دارای سابقه‌ای باشکوه است. گالیله تنها یکی از دانشمندانی است؛ که بین سال‌های ۱۵۹۲ تا ۱۶۱۰ میلادی در پادووا تدریس می‌کرد.

همکاری‌های بین‌المللی بی‌شمار

این مرکز آموزشی دانشگاهی دارای سابقه طولانی در زمینه همکاری‌های بین‌المللی است. مشارکت در شبکه‌های بین‌المللی، همکاری در پروژه‌های تحقیقاتی و آموزشی، و استقبال دانشجویان و دانشمندان سراسر جهان از این برنامه‌ها گواه همین موضوع است.

شهریه و مشوق‌های رقابتی

این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه‌های برتر اروپا، شهریه کمتری از دانشجویان دریافت می‌کند. سیاست اصلی دانشگاه در تعریف هزینه‌ها، تقریبا سیاست رقابتی است. به علاوه محصلین می‌توانند از طیف گسترده‌ای از مشوق‌های این مرکز استفاده کنند.

شهر دانشجوپذیر

در این دانشگاه یک محیط یادگیری منحصر به فرد حاکم است؛ که به‌طور عمیق با الگوی شهری پیوند دارد. دانشجویان دانشگاه ۳۰ درصد از جمعیت کل شهر را تشکیل می‌دهند.

شهری متفاوت از سایر شهرها

پادووا، سنت، هنر، فرهنگ و تاریخی منحصر به فرد دارد؛ و به خوبی توانسته این عوامل را با تجارت و صنعت پیوند دهد.

موقعیت استراتژیک

این شهر به اکثر شهرهای اصلی ایتالیا و شهرهای بین‌المللی اروپا راه مواصلاتی دارد.

دانشگاه های شهر پاددوا

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه پاددوا

بیشتر رشته‌های برگزار شده در این دانشگاه به زبان ایتالیایی هستند؛ اما دوره‌هایی که به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند نیز هر روز در حال افزایش است. اکنون نزدیک به ۲۰ دوره کامل، ۲۰ دوره دکترا، بیش از ۷۰۰ واحد درسی و تعداد زیادی دوره تخصصی کوتاه مدت به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

وضعیت پژوهش در دانشگاه

دانشگاه پادووا فعالیت‌های تحقیقاتی متعدد و باکیفیتی را در همه زمینه‌های علمی انجام می‌دهد. به همین خاطر هم سهم پروژه‌های تحقیقاتی از کل بودجه عمومی و خصوصی کشور ایتالیا رو به افزایش است. جالب است بدانید که ۵٫۲ درصد از بودجه عمومی ایتالیا در زمینه پروژه‌های علمی با سطح اهمیت ملی، در این دانشگاه هزینه می‌شود.

این در حالی است که بودجه اروپایی اختصاص داده شده برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی در پادووا در سه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است. ۲۸ پروژه این دانشگاه توسط شورای تحقیقات اروپا (ERC) حمایت مالی می‌شوند.

هم‌افزایی با صنعت

تحقیقات انجام شده در این دانشگاه عمیقاً با صنعت در ارتباط هستند؛ به طوری که هر ساله ارگان‌های دولتی و خصوصی زیادی با این دانشگاه برای انجام فعالیت‌های آزمایشی قرارداد می‌بندند. وجوه دریافتی از طریق انجام تحقیقات تجاری به تنهایی ۳۲ درصد از درآمد دپارتمان‌های مختلف این دانشگاه را تشکیل می‌دهد.

تلاش ویژه‌ای در جهت تقویت همکاری بین گروه‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها و صنعت، با تاکید ویژه بر شرکت‌های کوچک و متوسط در شمال شرقی ایتالیا صورت گرفته است. از این گذشته، تقریباً ۵۰ شرکت اسپین آف در دانشگاه پاددوا تأسیس شده‌اند که تقریبا همه آنها توسط انکوباتورها حمایت مالی می‌شوند.

شغل

دپارتمان خدمات شغلی در این دانشگاه، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را برای ورود از دانشگاه به دنیای حرفه‌ای راهنمایی می‌کند. بین دانشگاه و بنگاه‌ها، مؤسسات خصوصی، شرکت‌های دولتی و انجمن‌های حرفه‌ای ارتباط مستقیمی برقرار است. بنابراین تعداد زیادی از دانشجویان این مرکز از دوره‌های کارآموزی که دانشگاه به آنها معرفی می‌کند، به عنوان فرصتی برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجربیات خود استفاده می‌کنند.

این بخش از دانشگاه به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کمک می‌کند تا به دنبال کارآموزی و فرصت‌های آموزشی باشند. به همین جهت لیستی از شرکت‌های مرتبط با هر رشته در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند با توجه به این لیست متوجه شوند که آیا شرح شغلی ارائه شده با اهداف شغلی آنها مطابقت دارد یا خیر. اگر نییاز به مشاوره بیشتر دارید، همین حالا با موسسه فرداد دانش پاسارگاد تماس بگیرید.

فرصت‌ها در دانشگاه پاددوا

دانشجویان دانشگاه پاددوا مجاز به انجام کار پاره‌وقت (۲۰ ساعت در هفته) هم در داخل دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه هستند. با تحصیل در این دانشگاه و دریافت اجازه اقامت در ایتالیا، می‌توانید از سایر کشورهای اروپایی نیز دیدن کنید. سرانجام پس از اخذ مدرک تحصیلی خود حق دارید یک سال تمام در ایتالیا بمانید و به دنبال شغل مناسب بگردید.