Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اپلای و تحصیل دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا

زبان اسپانیایی که برای اولین بار در شمال اسپانیا و در منطقه La Rioja ثبت شد، اکنون زبان رسمی 20 کشور جهان و بیش از 486 میلیون نفر است. زبان اسپانیایی یکی از زیباترین زبان های جهان است و برای یادگیری آن هیچ جای جهان بهتر از اسپانیا نیست. با گذراندن دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا، تحصیلات خود را با موقعیت های واقعی ترکیب می کنید و با سرعت بسیار بیشتری مسیر یادگیری خود را طی خواهید کرد. در زمان تحصیل در اسپانیا می توانید دوستان اسپانیایی پیدا کنید، زبان عامیانه محلی را یاد بگیرید و مانند مردم محلی صحبت کنید، غذاهای لذیذ اسپانیایی مانند پائیا را امتحان کنید و حتی ممکن است بتوانید برای دیدن بازی یکی از تیم های فوتبال معروف جهان به ورزشگاه بروید!

شرکت در دوره های زبان اسپانیایی، یکی از فوری ترین و آسان ترین روش های مهاجرت تحصیلی به اسپانیا است. پذیرش در این دوره ها شرایط سختی ندارد و فقط کافی است دارای مدرک دیپلم 12 ساله و شرایط سنی مناسب باشید. دوره های زبان اسپانیایی می تواند به صورت فشرده (یک ترم) یا طولانی تر (یک سال تحصیلی) باشد. متقاضیان غیر اروپایی برای کسب ویزا باید حتما در دوره هایی ثبت نام کنند که طول آنها حداقل 9 ماه است. متوسط هزینه دوره های زبان نیز بین 3500 تا 9000 یورو برای هر سال تحصیلی است. پس از اتمام دوره زبان، شما به راحتی می توانید وارد دانشگاه های دولتی اسپانیا شوید و تحصیلی رایگان در اسپانیا و یا با کمترین هزینه ممکن تحصیلات عالیه خود را در رشته مورد نظرتان ادامه دهید. در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با فرایند اپلای و تحصیل دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

زمان مطالعه: 4 تا 6 دقیقه

مزایای شرکت در دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا

 • ورود به اروپا و حوزه شنگن
 • تقویت رزومه
 • یادگیری یکی از پر مخاطب ترین زبان های دنیا
 • افزایش شانس قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اسپانیا (Selectividad)
 • ورود راحت تر به دانشگاه های اسپانیا
 • امکان ادامه تحصیل به زبان اسپانیایی و با هزینه بسیار کم
 اخذ پذیرش دانشگاه های اسپانیا
اخذ پذیرش دانشگاه های اسپانیا

تحصیل در دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا

تحصیل دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا، بدون شک بهترین راه برای تسلط سریع بر این زبان و به دست آوردن بینشی عمیق نسبت به آن است. با توجه به وسعت بزرگ اسپانیا و تعداد زیاد کالج ها و دانشگاه های معتبر، شما انتخاب های زیادی برای شرکت در دوره های زبان اسپانیایی خواهید داشت. هر کدام از شهرهای این کشور دارای تفاوت های ظریف فرهنگی و سبک های معماری منحصر به فرد خود هستند. از بارسلونا و مادرید گرفته تا سویا و مالاگا، هنگام مطالعه اسپانیایی در اسپانیا، مطمئناً اوقات شگفت انگیزی خواهید داشت.

در اسپانیا بیش از 1858 دوره ی زبان اسپانیایی وجود دارد که توسط بیش از 202 مرکز آموزشی در 46 شهر این کشور ارائه می شوند. امکان تحصیل دوره های زبان اسپانیایی در دانشگاه ها و کالج های اسپانیا وجود دارد که کسب پذیرش از کالج ها به مراتب ساده تر از کسب پذیرش از دانشگاه های این کشور است.

از دوره زبان اسپانیایی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

اکثر دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا رویکردی همه جانبه برای یادگیری ارائه می دهند. از زمان ثبت نام به بعد، اکثر تعاملات در کلاس به زبان اسپانیایی انجام می شود. شما برای افزایش درک خود از واژگان اسپانیایی و تسلط کامل روی مهارت های زبان، در شرایط مختلفی قرار خواهید گرفت.

برای اینکه درک بیشتری از زبان اسپانیایی و شرایط زندگی در این کشور به دست آورید، در طول تحصیل خود از اطلاعات فرهنگی و تاریخی به عنوان ابزار یادگیری استفاده خواهید کرد. این فعالیت ها می تواند شامل سفرهای میدانی به شهرها یا مکان های تاریخی و فرهنگی اسپانیا باشد، یا صرفاً تماشای فیلم و نمایش های اسپانیایی برای کسب یک تجربه یادگیری غنی.

مواردی که در هنگام تحصیل زبان اسپانیایی در اسپانیا پوشش داده می شود

 • خواندن و نوشتن موثر به زبان اسپانیایی
 • مهارت های گفتاری و شنیداری
 • گرامر و واژگان
 • یادگیری مبتنی بر سناریو و وظایف گروهی

برای ارزیابی پیشرفت زبان آموزان، هر موسسه رویکردی جامع و مخصوص به خود را دارد. معمولا روی امتحان شفاهی مانند ارائه ها تأکید زیادی می شود، اما پروژه های گروهی، تکالیف نوشتاری و تمرین های شنیداری نیز ممکن است بخش بزرگی از روند سنجش شما را تشکیل دهند.

شرایط پذیرش دوره زبان از کالج‌های اسپانیا

برای تحصیل در دوره های زبان اسپانیایی، مهم ترین مسئله داشتن مدرک دیپلم و معادل سازی آن است. پس از آن، باید برای کسب پذیرش در یکی از مراکز آموزش زبان اقدام کنید. معمولا لیست مدارک مورد نیاز بین مراکز آموزش زبان مشترک است اما ممکن است هر یک از این مراکز شرایط و ضوابط مخصوص به خود را نیز داشته باشند.

شرایط سنی برای کسب پذیرش در دوره های زبان، معمولا به صورت زیر است.

 • افراد دارای مدرک دیپلم: زیر 24 سال
 • افراد دارای مدرک کارشناسی: زیر 28 سال سن.
 • افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد: زیر 30 سال سن.
پذیرش تحصیلی اسپانیا
پذیرش تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم برای پذیرش و دریافت ویزای دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا

در زیر لیست مدارک مورد نیاز برای اپلای و دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا آورده شده است. دقت داشته باشید که تمامی مدارک اشاره شده باید ترجمه شده و تاییدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه را داشته باشند.

مدارک لازم برای پذیرش در دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا

 • انگیزه نامه
 • مدرک دیپلم
 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد(درصورت وجود)
 • مدارک هویتی شامل پاسپورت معتبر
 • مدارک مالی
 • رسید پرداخت هزینه ثبت نام

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

 • مدرک دیپلم و آخرین مدرک تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • نامه پذیرش در دوره زبان
 • مدارک اثبات وضعیت اقامت
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • گواهی پزشکی طبق قوانین سال 2005 سازمان جهانی بهداشت
 • پرداخت هزینه ویزای تحصیلی به مبلغ ۸۰ یورو

انواع دوره های آموزش زبان در اسپانیا

چه دانشجو باشید، چه یک تاجر حرفه ای یا مسافر، دوره زبانی در اسپانیا وجود دارد که برای شما مناسب است. دوره های زبان اسپانیایی برای تمام سطوح، سنین و در بازه های زمانی مختلف موجود است. برای شروع کافیست یک نوع دوره را از لیست زیر انتخاب کنید.

دوره های عمومی زبان اسپانیایی

دوره های عمومی اسپانیایی برای بزرگسالانی است که می خواهند مهارت های خود در گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتن در زبان اسپانیایی را بهبود بخشند. بیشتر دوره های عمومی زبان اسپانیایی، برای بزرگسالان 16 سال به بالا و به صورت 2 تا 48 هفته ای موجود هستند.

دوره های زبان اسپانیایی جونیور

دوره های اسپانیایی Junior برای کودکان 8 تا 12 ساله و نوجوانان 13 تا 18 ساله است که می خواهند اسپانیایی یاد بگیرند. طول دوره ها معمولا 4 تا 8 هفته است که در تابستان از ژوئن تا آگوست برگزار می شوند.

دوره های آمادگی آزمون زبان اسپانیایی

دوره های آمادگی آزمون اسپانیایی، برای دانش آموزان و دانشجویانی است که می خواهند در آزمون های مهارت زبان اسپانیایی شرکت کنند. شرکت در این آزمون ها معمولا برای بهبود چشم انداز شغلی یا اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا است.

دوره های زبان اسپانیایی برای تجارت

کلاس‌های زبان اسپانیایی به صورت خصوصی و یک به یک برای مدیران تجاری و حرفه‌ای است که می‌خواهند زبان اسپانیایی را در سریع‌ترین زمان ممکن با دروس سفارشی و معلم خصوصی اسپانیایی یاد بگیرند.

دوره های زبان اسپانیایی برای معلمان

دوره های زبان اسپانیایی برای معلمان، برای افراد علاقه مند به تدریس زبان اسپانیایی است. میزان تقاضای فوق العاده ای برای معلمان اسپانیایی در سراسر جهان وجود دارد. پس دریافت مدرک معلمی زبان اسپانیایی می تواند آینده شغلی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین کالج های اسپانیا برای تحصیل دوره های زبان اسپانیایی

همانطور که گفتیم، در اسپانیا تقریبا بیش از 1850 دوره زبان اسپانیایی هرساله ارائه می شود. در این میان برخی از مراکز آموزشی دارای اعتبار و کیفت بیشتری هستند. به این نکته دقت داشته باشید که اعتبار مرکز آموزشی مورد انتخاب شما، روی شانس شما در دریافت ویزا تاثیر گذار است. پس بهتر است در اینباره دقت زیادی به خرج دهید. برخی از بهترین کالج های زبان اسپانیایی در اسپانیا عبارتند از:

 • کالج زبان بین المللی سروانتس – ( مالاگا)
 • کالج زبان کامینو – (بارسلونا)
 • کالج زبان AIP
 • کالج زبان – Unamuno- (سالامانکا)
 • مدرسه اسپانیایی Tia Tula- (سالامانکا)
 • کالج زبان LAE – (مادرید)
 • کالج زبان Ail – (مادرید)
 • کالج زبان tándem – (مادرید)
 • کالج زبان Taronja – (والنسیا)

 

سوالات متداول

حداقل سن برای تحصیل در کالج های زبان اسپانیا چیست؟

برای تحصیل در کالج های زبان اسپانیا، باید حداقل ۱8 سال سن داشته باشید.

آیا برای تحصیل در کالج های زبان هم باید تمکن مالی ارائه دهیم؟

بله. برای تحصیل در هر دوره زبانی در اسپانیا، باید مدارک تمکن مالی ارائه دهید. حداقل مقدار مورد نیاز، معادل 100% شاخص درآمد چندگانه عمومی اسپانیا (IPREM) است.

طول دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا چقدر است؟

طول دوره زبان اسپانیایی، با توجه به نوع دوره بین 4 هفته تا یک سال است. گرچه برای دریافت ویزا باید در دوره های حداقل 9 ماهه ثبت نام کنید.

سخن آخر

تحصیل در دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا، یکی از سریع ترین و بهترین روش های مهاجرت به اروپا است. با تحصیل در این دوره ها به راحتی می توانید در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور قبول شوید و با هزینه هایی بسیار کم در دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول شوید. انتخاب کالج، شهر و دوره زبان صحیح، مهم ترین مواردی هستند که باید به بهترین شکل ممکن انجام شوند.

فرداد دانش با کالج هایی در اسپانیا قرارداد همکاری دارد که از نظر آموزش و اعتبار در میان برترین کالج های اسپانیا هستند. ارتباط مستقیم فرداد دانش با این مراکز تاثیر مستقیم و زیادی در موفقیت ما در زمینه دریافت ویزا برای متقاضیان و کسب پذیرش از دانشگاه ها و کالج های اسپانیا داشته است.

کارشناسان موسسه فرداد دانش پاسارگاد، در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا متخصص هستند و می توانند این مراحل را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهند. اگر رویای تحصیل و زندگی در اروپا را دارید و اسپانیا یکی از گزینه های شما برای مهاجرت است، در اولین فرصت ممکن با ما تماس برقرار کنید. هرچه زودتر فرایند اپلای خود را شروع کنید، زودتر می توانید به هدف خود برسید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا