بورسیه های تحصیلی در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور می تواند گران باشد. یکی از راه های تامین مالی تحصیلات شما، درخواست بورسیه های تحصیلی است که می تواند برخی از هزینه های شما را پرداخت کند. در اینجا راهنمای بورسیه های تحصیلی ما برای کمک به شما آورده شده است.

چه افرادی بیشترین شانس دریافت بورسیه تحصیلی را دارند

دانشجویان دکتری

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به خارج از کشور بروید، شانس خوبی برای دریافت بورسیه تحصیلی خواهید داشت. در این مقطع در حرفه تحصیلی، شما می توانید یک مهره ارزشمند برای دانشگاه برای کمک به تدریس در کلاس ها و انجام تحقیقات خواهید بود.

شما همچنین می توانید کمک هزینه تحصیلی بگیرید که دانشگاه ها، شرکت ها، افراد یا دولت ها برای انجام تحقیقات در اختیار شما قرار می دهند. این بیشتر در مواردی رایج است که شما در رشته های فنی که منافع بسیاری برای شرکت ها دارند، تحصیلات دکتری خود را انجام دهید.

دانشجویان کارشناسی ارشد

به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد، تجربه زیادی کسب خواهید کرد و می توانید در دانشگاه خود به عنوان دستیار استاد یا تیم اداری کار کنید. این معمولا شامل حدودا ۱۰ ساعت کار در هفته در ازای شهریه رایگان می باشد.

بازپرداخت دقیق بورسیه تحصیلی بین دانشگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد و ممکن است حتی هزینه های زندگی شما را پوشش دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است تنها یک حقوق عادی به حساب شما واریز کنند.

دانشجویان با استعداد

دانش آموزانی که رزومه تحصیلی برجسته ای دارند شرایط بورسیه تحصیلی بهتری دارند، به خصوص اگر شما در امتحان های ورودی مورد نیاز نیز نتایج موفقی کسب کنید. به خصوص اگر شما برای یک دانشگاه که در رتبه های بالا قرار ندارد درخواست دهید شانس بیشتری خواهید داشت. زیرا آنها به دنبال جذب دانش آموزان عالی هستند تا بتوانند رتبه دانشگاه خود را بهبود بخشند.

دانشجویان با مهارت خاص

بورسیه تحصیلی روسیه مانند بسیاری از دانشگاه ها به خصوص ، برای دانش آموزانی که در زمینه ورزش، موسیقی یا موضوعات مشابهی مهارت دارند اختصاص می دهند. چرا که این دانش آموزان می توانند تیم دانشگاه را تقویت کنند و در صورت کسب شهرت، اعتباری برای دانشگاه به حساب بیایند و به نوعی دانشگاه خود را تبلیغ کنند.

دانشجویان فقیر

یک معیار کلی برای اختصاص بورسیه های تحصیلی، اقتصاد خانواده دانشجو است. بسیاری از بورسیه های تحصیلی به منظور کمک به دانشجویان فقیر برای ادامه تحصیلات در شرایط مناسب است، در حالی که انتظار می رود دانشجویانی که از خانواده های ثروتمند به خارج از کشور می آیند بتوانند هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهند.

بسیاری از مدارس عالی رتبه دارای برنامه های کمک مالی با مقادیر ثابت هستند که می توانید بر اساس درآمد خانواده تان از آنها استفاده کنید، در صورتی که خانواده شما کم درآمد است، تقریبا تمام هزینه های تحصیل تان را پوشش خواهد داد. چالش اصلی این است که در درجه اول بتوانید از این دانشگاه ها پذیرش بگیرید.

دانشجویان اقلیت

مدارس تنوع را دوست دارند. تعادل جنسیتی خوب و ترکیب ملیت ها می تواند به رتبه بندی و جذابیت عمومی دانشگاه ها کمک کند. بنابراین اگر شما تنها متقاضی از کشور خود هستید، شانس بیشتری برای دریافت کمک هزینه تحصیلی خواهید داشت در مقایسه با شرایطی که صدها دانش آموز از کشور شما برای دریافت بورس تحصیلی اقدام کرده باشند.

اگر با هیچ یک از موارد بالا مطابقت ندارید، ناامید نشوید. بورسیه های تحصیلی زیادی وجود دارند و دانشجویان بسیار کمی هستند که برای آنها درخواست می دهند، بنابراین هر چه تلاش بیشتری کنید، شانس بیشتری خواهید داشت.

با این حال، باید بدانید که دریافت بورس هایی که هزینه های زندگی شما را نیز پوشش دهند در مقطع کارشناسی بسیار سخت است، بنابراین شما معمولا باید مقداری پول برای تحصیل در خارج از کشور داشته باشید، مگر اینکه شما یک ورزشکار در سطح ملی بوده یا برخی از مهارت های ذکر شده در بالا را داشته باشید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x