بورسیه تحصیلی روسیه

آیا شما علاقه مند به گسترش افق های تحصیلی خود در بزرگترین کشور جهان هستید که ۵۵ دانشگاه رتبه بندی شده در بین ۲۵۰ دانشگاه برتر طبق رتبه بندی QS دارد؟

تحصیلات عالی در خارج از کشور فرصت مناسبی برای رشد و توسعه قابلیت های شما را فراهم می کند. یک نیروی کار جوان باید چه قابلیت هایی را در بازار کار امروز داشته باشد تا بتواند با رقبای خود رقابت کند؟ کیفیت بالا، تحصیلات در دانشگاههای معتبر در سراسر جهان. روسیه دارای بالاترین نرخ باسوادی در جهان (۹۹٫۶٪) است که با افتخار یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان، دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی، تعداد زیادی از برندگان جایزه نوبل فرهنگی و ورزشی در عرصه بین المللی و ثروتمندترین منابع جهان را دارا می باشد.

روسیه در حال حاضر در میان ۱۰ کشور پربازدید برای ادامه تحصیل حرفه ای قرار دارد. این امر باعث ایجاد رقابتی تنگاتنگ برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه بین دانشجویان بین المللی می شود. تعداد زیادی از سازمان های دولتی و خصوصی در تلاش هستند تا بورس تحصیلی فرهنگی و فنی در روسیه را ارائه دهند. علاقمندان به رشته پزشکی نیز آگاه باشند که بورسیه پزشکی روسیه برای این کشور ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دولتی روسیه

دولت روسیه برای هر دوره به دانشجویان خارجی و روسی که در خارج از کشور هستند، بورس های تحصیلی یا کمک هزینه های عمومی در روسیه را ارائه می دهد. این تصمیمات و فرایندها مستقیما توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان های فدرال روسیه مدیریت می شود. بورس تحصیلی شامل هزینه تحصیل در روسیه ، هزینه اقامت و بیمه درمانی می شود. اما، دولت هزینه های سفر و بیمه را به عنوان بخشی از بورس تحصیلی پوشش نمی دهد. مبلغ بورسیه تحصیلی روسیه بسته به رشته انتخابی و شهر انتخابی متفاوت می باشد. شرایط بورسیه تحصیلی روسیه بسیار دشوار و نیازمند صبر و حوصله بسیار می باشد .

همه متقاضیان که قصد اقدام برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های روسیه را دارند باید مدارک زیر را بین ۱۵ اکتبر، ۲۰۱۸ تا ۱۵ ام آوریل ۲۰۱۹ ارسال کنند. آخرین مهلت برای ارسال مدارک ۱۴ ام آوریل، ۲۰۱۹ است.

مدارک زیر به هنگام ثبت درخواست الزامی می باشند:

  • کارشناسی: گواهینامه های تحصیلی / ریزنمرات برای هر دو سطح تحصیلی “O” (عادی) و “A” (پیشرفته)
  • کارشناسی ارشد: گواهینامه تحصیلی رشته کارشناسی و ریزنمرات به همراه ۲ توصیه نامه از ۲ استاد و یک نامه هدف و انگیزه ادامه تحصیل
  • دکترا: مدرک کارشناسی ارشد، ۲ توصیه نامه ترجیحا از استادان همان دانشگاه، موضوع پژوهش
  • کپی گذرنامه (باید حداقل یک سال و نیم اعتبار داشته باشند).
  • شناسنامه (کپی)
  • ۱ عدد عکس رنگی در اندازه گذرنامه (جدید)
  • گزارش عمومی پزشکی و یک جواب آزمایش جداگانه HIV / AIDS

هزینه درخواست ۱۰۰ دلار آمریکا است. فرم درخواست به زبان روسی است. لطفا توجه داشته باشید که انجام اقدامات بالا مستلزم پرداخت هزینه ترجمه، محضر قانونی، صدور گواهینامه است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هزینه ها به بهترین موسسه اعزام دانشجو به روسیه مراجعه نمایید.

روش و زبان تحصیل

در روسیه روش های مختلف تحصیلی وجود دارند، اما برای دانش آموزان بین المللی که به صورت تمام وقت قصد تحصیل دارند تنها کلاس های حضوری موجود می باشد. (دانش آموزانی که مسلط به زبان روسی هستند و از کشورهای CIS آمده اند، می توانند از طریق آموزش از راه دور تحصیل کنند.) تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان روسی می باشد. در برخی از تخصص ها، آموزش به زبان انگلیسی (حدود ۲۰ تخصص) و فرانسه (عمومی پزشکی، داروخانه) نیز وجود دارد.

مراحل و شرایط بورسیه تحصیلی روسیه

شرایط بورسیه تحصیلی روسیه معدل بالای ۱۴ ، زبان انگلیسی قوی و اعتبار پاسپورت بالای دو سال می باشد. اقامت در روسیه به ۱ تا ۳ ماه محدود می باشد پس چنانچه برای تحصیل می خواهید اقدام نمایید یکی دیگر از شرایط بورسیه تحصیلی روسیه ویزای دانشجویی میباشد، پس حتما اقدامات لازم را به عمل آورید.

اقدام اولیه، شما به کپی تائید شده مدارک تحصیلی از کشور خود که به زبان روسی ترجمه شده است نیاز دارید. برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه لازم است با دانشگاه مربوطه مکاتبه شود تا اطلاعات توسط دانشگاه بررسی شده و به درخواست شما پاسخ داده شود. دانشجو می بایست از بین دانشگاه های روسیه ۶ دانشگاه انتخاب کرده و همچنین اسکن پاسپورت و به همراه ریز نمرات خود را ارسال نماید. دانشجو باید فرم های صادر شده از دانشگاه انتخابی خود و کپی مدارک شناسایی را به همراه داشته باشید. اگر درخواست شما پذیرفته شود، هنگامی که وارد روسیه می شوید باید اصل این مدارک را به همراه خود به دانشگاه ببرید.

صرف نظر از اینکه آیا شما خودتان تامین مالی را انجام می دهید یا قصد استفاده از کمک های مالی دولتی را دارید، یکی دیگر از شرایط بورسیه تحصیلی ، معمولا نیاز به شرکت در امتحانات ورودی می باشد. اکثر دانشگاه ها به جای امتحانات سراسری (که از دانش آموزان روسی گرفته می شود)، امتحانات مخصوص برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند.