Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل دندانپزشکی در بلاروس، یکی از دلایلی است که هر سال هزاران دانشجوی بین المللی از سراسر جهان به این کشور جذب می شوند. مزایای تحصیل در بلاروس در میان دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است؛ اما یکی از دلایل اصلی این موضوع، سیستم آموزش عالی با کیفیت این کشور و مزایای زیاد تحصیل در آن است.

جمهوری بلاروس، با داشتن یک سیستم آموزشی قوی، استاندارد و بسیار با کیفیت، توانسته تعداد زیادی پزشک و دندانپزشک حرفه ای و متخصص را به جامعه پزشکی تقدیم کند. در صدر سیستم آموزش پزشکی این کشور، دو دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک و دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس قرار دارند. این دو دانشگاه با هزینه های مناسب تحصیل (4000 تا 6000 دلار در سال) و فرایند پذیرش آسان دانشجویان، به مقصدی محبوب در میان دانشجویان بین المللی تبدیل شده اند.

در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط و هزینه های تحصیل دندانپزشکی در بلاروس آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

زمان مطالعه: 6 تا 8 دقیقه

تحصیل در بلاروس
تحصیل در بلاروس

مزایای تحصیل دندانپزشکی در بلاروس

مهاجرت تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی به بلاروس، مزایای بیشماری دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 • آموزش با کیفیت بالا؛
 • عدم نیاز به ارائه تمکن مالی؛
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان؛
 • مدارک معتبر بین المللی؛
 • دانشگاه های معتبر؛
 • شهریه مقرون به صرفه؛
 • هزینه های بسیار پایین زندگی؛
 • دسترسی به تجهیزات مدرن و امکانات تحقیقاتی؛
 • اساتید و کارکنان مجرب؛
 • تجربه عملی ارزشمند کار در کلینیک های بین المللی.

بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل دندانپزشکی

دانشگاه های بلاروس دارای اعتبار بین المللی خوبی هستند و از تمام قوانین سخت و مهمی که توسط استانداردهای اروپایی و بین المللی برای دانشکده های پزشکی تعیین می شود پیروی می کنند. رشته دندانپزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود و طول دوره آموزش آن 5 سال است. برنامه های درسی به گونه ای طراحی شده اند که تمام دانش نظری و مهارت های عملی لازم را به دانشجویان انتقال دهند تا فارغ التحصیلان به راحتی بتوانند وارد بازار کار شوند.

در ادامه شما را با دو دانشگاه برتر بلاروس برای تحصیل دندانپزشکی آشنا خواهیم کرد. دقت کنید که تمام اطلاعات ارائه شده درباره دانشگاه های معرفی شده، به صورت مستقیم از سایت رسمی دانشگاه ها استخراج شده.

دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس
دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس (BSMU

این مؤسسه دانشگاهی در پایتخت بلاروس یعنی شهر فوق العاده زیبای مینسک قرار دارد و تاریخ تاسیس آن به سال 1921 باز می گردد. دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس در ابتدا به عنوان یکی از دانشکده های دانشگاه دولتی بلاروس تاسیس شد اما در سال 1930 به یک موسسه آموزشی مستقل تبدیل شد. این دانشگاه که قدیمی ترین دانشگاه پزشکی در بلاروس است، توانست به سرعت خود را به عنوان یک مرکز آموزشی پیشرو در آموزش پزشکی بلاروس تثبیت کند. دانشگاه BSMU همواره به ارائه دوره های آموزشی با کیفیت و داشتن برنامه های تحقیقاتی متنوع و اساتید مجرب مشهور بوده است.

اسم این دانشگاه در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی ذکر شده و توسط شورای پزشکی هند (MBI) و هیئت پزشکی کالیفرنیا (MBC)  به رسمیت شناخته شده است. با تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه BSMU یک مدرک دندانپزشکی معتبر و بین المللی کسب خواهید کرد که به شما امکان می دهد در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک دندانپزشک حرفه ای فعالیت کنید.

مدارک مورد نیاز و فرایند پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی بلاروس و دانشگاه پزشکی دولتی ، شامل مدرک دیپلم دبیرستان، زیر نمرات و مدارک شناسایی می شود. فرایند پذیرش نیز شامل یک مصاحبه برای سنجش مهارت زبان دانشجویان و یک آزمون آنلاین از دو درس زیست و شیمی می شود. اگر متقاضی نتواند در یکی از سه بخش حداقل نمره مناسب را کسب کند، شانس کسب پذیرش در دانشگاه را از دست خواهد داد. گرچه می تواند برای ورود به دوره مقدماتی یا پادفک اقدام کند و پس از پایان دوره مستقیما وارد دانشگاه شود. دوره مقدماتی یک دوره 10 ماهه است که در آن دروس پیش نیاز و زبان به دانشجویان آموزش داده می شود.

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس برای آموزش به زبان روسی 5000 دلار در سال و برای آموزش به زبان انگلیسی 6100 دلار در سال است. در این دانشگاه دوره مقدماتی یا پادفک نیز برگزار می شود که شهریه آن برای آموزش به زبان روسی 2600 دلار و برای آموزش به زبان انگلیسی 3100 دلار است.

اگر معتقدید که BMSU انتخاب مناسبی برای شماست، مشاوران متخصص ما در موسسه فرداد دانش پاسارگاد می توانند به بهترین شکل ممکن شما را برای ورود به این دانشگاه آماده کنند. در موسسه فرداد دانش پاسارگاد، شما می توانید از تجربه های با ارزش مشاورانی بهره ببرید که خود سابقه تحصیل در دانشگاه های پزشکی بلاروس را دارند.

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک
دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک (VSMU)

VSMU یا دانشگاه پزشکی ویتبسک، یکی دیگر از بهترین مراکز آموزش عالی بلاروس برای تحصیل دندانپزشکی در بلاروس است. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1934 باز می گردد و در شهر ویتبسک قرار دارد. دانشگاه پزشکی ویتبسک در طول تاریخ 90 ساله خود توانسته هزاران پزشک و دندانپزشک متخصص را به دنیا هدیه دهد.

دانشگاه VSMU در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی قرار دارد و توسط شورای پزشکی هند، به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه عضو چندین انجمن و سازمان بین المللی معتبر از سراسر جهان است و توسط سازمان اعتبار بخشی BelGISS و  Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH به رسمیت شناخته شده است.

مدارک مورد نیاز و فرایند پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک

اولین مرحله پذیرش در دانشگاه ویتبسک، ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز است. در این مرحله متقاضیان باید مدارک زیر را برای کمیته پذیرش ارسال کنند.

 • فرم درخواست پذیرش؛
 • کپی پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار؛
 • مدارک تحصیلی دوره متوسطه شامل مدرک دیپلم و ریز نمرات؛
 • 6 عکس 4*3 (برای ارائه پس از قبولی در آزمون ورودی).

پس از بررسی اولیه مدارک تحصیلی، کمیته پذیرش تصمیم می گیرد که کدام متقاضیان برای شرکت در آزمون ورودی دعوت شوند. همانند دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس، آزمون ورودی این دانشگاه نیز شامل یک مصاحبه برای بررسی سطح زبان متقاضیان و یک آزمون برای بررسی میزان تسلط متقاضیان به دروس زیست و شیمی است. نتایج نهایی نیز 5 روز پس از برگزاری آزمون ورودی اعلام می شود. در صورت قبولی در آزمون ورودی، متقاضیان باید مدارک خود را به همراه نامه قبولی به بخش بین الملل دانشگاه ارائه کنند.

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی ویتبسک

شهریه سالانه رشته دندانپزشکی در دانشگاه ویتبسک برای آموزش به زبان انگلیسی 4800 دلار و برای آموزش به زبان روسی 4400 دلار است. شهریه دوره مقدماتی یا پادفک نیز برای آموزش به زبان روسی یا انگلیسی 2150 دلار است. این دانشگاه دوره مقدماتی را به صورت مجازی نیز ارائه می دهد که شهریه آن 1550 دلار است.

هزینه های دیگری نیز برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه ویتبسک وجود دارد. به عنوان مثال تمامی دانشجویان باید هر سال معاینه پزشکی شوند که در سال اول هزینه آن 100 دلار و در سال های بعد 50 دلار است. هزینه ثبت نام 50 دلار و هزینه بیمه پزشکی نیز 200 دلار برای هر سال است.

ددلاین های دانشگاه ویتبسک

 • برای متقاضیانی که آموزش مقدماتی را در یکی از موسسات آموزشی جمهوری بلاروس به پایان رسانده اند: قبل از 9 آگوست.
 • برای متقاضیانی که بر اساس آزمون های ورودی پذیرش می شوند: قبل از 15 اکتبر.
 • برای متقاضیانی که می خواهند در دوره آموزش مقدماتی ثبت نام کنند: قبل از 1 نوامبر.
تحصیل آسان و ارزان دندانپزشکی در بلاروس
تحصیل آسان و ارزان دندانپزشکی در بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس در زمان تحصیل دندانپزشکی

اگر درباره هزینه های زندگی در بلاروس کنجکاو هستید، ما در مقاله هزینه های تحصیل در بلاروس این موضوع را به صورت کامل بررسی کرده ایم و پیشنهاد می کنیم که حتما آن را مطالعه کنید. اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه درباره هزینه های زندگی دانشجویی در بلاروس صحبت کنیم، باید بگوییم که هزینه زندگی شما در زمان تحصیل دندانپزشکی در بلاروس، به صورت ماهانه چیزی بین 200 تا 500 دلار خواهد بود. در این عدد هزینه خوابگاه در نظر گرفته نشده و برای آن باید 50 تا 70 دلار در ماه، در نظر بگیرید. 

سوالات متداول

آیا پذیرش دندانپزشکی در بلاروس سخت است؟

خیر. برای پذیرش کافی است مدرک دیپلم خود را کسب کرده باشید و به یکی از زبان های روسی یا انگلیسی تسلط داشته باشید.

آیا مردم بلاروس به جز زبان بلاروسی و روسی، به زبان دیگری نیز صحبت می کنند؟

بله. در بلاروس زبان انگلیسی توسط 450000 نفر از مردم و زبان آلمانی توسط 138000 نفر از مردم این کشور صحبت می شود. 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس چقدر است؟

شهریه رشته دندانپزشکی در بلاروس به صورت میانگین بین 4000 تا 6000 دلار در سال است.

آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در بلاروس به انگلیسی وجود دارد؟

بله. دو دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک و دانشگاه پزشکی بلاروس، رشته دندانپزشکی را به صورت کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

سخن آخر

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک و دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس، مراکزی فوق العاده برای تحصیل رشته دندانپزشکی هستند. فرایند سریع پذیرش، هزینه های مناسب تحصیل و زندگی و ارائه مدارک معتبر بین المللی، باعث شده افراد زیادی از سراسر جهان، بلاروس را برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار اروپا انتخاب کنند. شما نیز می توانید یکی از این افراد باشید، کافی است تلفن را بردارید و با کارشناسان موسسه فرداد دانش پاسارگاد تماس برقرار کنید.

این محتوا توسط تیم تولید محتوا و با همکاری و نظارت کارشناسان مهاجرت به بلاروس موسسه فرداد دانش پاسارگاد تهیه و منتشر شده است و می توانید از صحت مطالب ارائه شده اطمینان خاطر داشته باشید. فراموش نکنید که در مؤسسه فرداد دانش پاسارگاد، امور اجرایی شما برای مهاجرت به بلاروس، توسط کارشناسانی انجام می شود که خود تحصیل کرده رشته های گروه پزشکی بلاروس هستند. از آنجا که مشاوران ما قبلا این مسیر را شخصاً طی کرده اند، می توانند بهترین راهنمای شما برای رسیدن به مقصد باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا