فراگیری زبان روسی سطح TORFL – بخش دو

برای آشنایی با سطح پایه یا سطح ۰ به مقاله قبلی فراگیری زبان روسی سطح TORFL مراجعه فرمایید و سپس با ما در این مقاله همراه باشید.

سطح پیشرفته (سطح ۲ TORFL)

انتظار می‌رود دانش آموزان توانایی متوسط زبانشناسی ​​ برای گفتگو و بحث در مورد شرایط زندگی روزمره به زبان روسی را داشته باشند. تکمیل موفقیت آمیز این سطح دانش آموز را قادر می‌سازد تا فعالیت‌های حرفه‌ای را در علوم، مهندسی و علوم انسانی (به استثنای فلسفه، ترجمه و تفسیر، ویرایش، روزنامه نگاری، خدمات دیپلماتیک و مدیریت، که این سطح یک مرحله متوسط ​​است) انجام دهند. این سطح برای دریافت مدرک لیسانس، ارشد و Ph.D. از دانشگاه‌های روسی الزامی است و می‌توانید با مشاوره تحصیل در خارج از کشور با کارشناسان فرداد دانش و با تحصیل در روسیه در دانشگاه دولتی مسکو به این سطح برسید. آزمون TORFL شامل پنج بخش زیر است:

مهارت خواندن

دانش آموزان به طور روان و شیوا قادر به خواندن متون متفاوت هستند. دانش آموزان باید نکات اصلی و همچنین جزئیات خاص و همچنین دیدگاه نویسنده را درک کنند و متن ارائه شده را به طور منطقی بازتولید کنند. آزمون شامل ۳ بخش است که هر کدام شامل دو زیربخش هستند (به ترتیب: متن و آزمون خواندن). تعداد کل سوالات چند گزینه‌ای (۳ یا ۴ گزینه‌ای) ۲۵ مورد است.

مهارت نوشتن

انتظار می‌رود که دانشجویان قادر به نوشتن نسخه‌های متنی خود بر اساس شنیده‌ها یا مطالبی که خوانده‌اند با توانایی خلاصه کردن (برنامه ریزی یادداشت‌ها) باشند و متون منحصر بفرد خود را به صورت یک نامه شخصی یا تجاری، سوالات، برنامه‌ها و غیره، بنویسند. دانش آموزان باید سه بخش را تکمیل کنند: ۱) متن شنیداری را به شکل متن در بیاورند؛ ۲) نسخه منحصر بفرد خود را با متن ترکیب کنند ۳) یک متن رسمی یا غیر رسمی را درباره یک شخص یا یک شیء مشخص، بنویسند.

مهارت شنیداری

دانش آموزان قادر به درک مکالمات روزمره (اطلاعیه‌ها، اخبار، آگهی‌های تلویزیون و غیره هستند که به وضوح دیدگاه سخنرانان را نشان می‌دهد). دانش آموزان می‌توانند اطلاعات واقعی، منظور سخنرانان، اهداف و انگیزه‌ها، نظرات و روابط آنها را از متن استخراج کنند. در هر آزمون پنج بخش وجود دارد که هر کدام شامل آیتم‌های صوتی و تصویری (۲۵ سوال چند گزینه‌ای) است.

مهارت شفاهی

دانش آموزان قادر به شرکت در یک مکالمه سازمان یافته هستند و می‌توانند مکالمه را با پرسیدن سؤال‌هایی در مورد گفتگو آغاز کنند، یا چیزی را که دیده‌اند توصیف کنند، نظرات خود را بیان کنند و بتوانند در گفتگو طرف مقابل خود را متقاعد کنند. هر آزمون شامل دو بخش است: ۱) پاسخ دادن به سوال از متون ضبط شده؛ ۲) نقش بازی کردن با یک ممتحن، که در آن اخبار یا نظرات مطرح شده در تلویزیون برای آغاز و مدیریت یک گفتگو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهارت ساختاری

دانش آموزان باید بتوانند توانایی خود را با استفاده از همه گرامرها و دایره واژگانی زبان روسی نشان دهند. این آزمون شامل سوالات چند گزینه‌ای، تطبیق کلمات و بازسازی متن است. تعداد کل موارد ۱۵۰ است. واژگانی در حدود ۴۰۰۰ کلمه مورد نیاز است. هر پنج بخش آزمون دارای وزن یکسانی هستند، هر کدام ۲۰٪. سه نمره قبولی در این آزمون وجود دارد: A، B و C و گواهینامه‌ای به تمام نامزدهای موفق اعطاء می‌شود.

 

سطح مهارتی (TORFL سطح ۳)

این رده، سطح بالایی از مهارت زبان روسی را نشان می‌دهد. این سطح به عنوان مرحله پیشرفته مهارت زبانی شناخته می‌شود، که اجازه فعالیت حرفه‌ای در برقراری ارتباط، ترجمه و تفسیر، ویرایش، روزنامه نگاری، خدمات دیپلماتیک و مدیریت در یک محیط روسی را می‌دهد. لطفا دوره‌های تخصصی زبان روسی در مسکو را بررسی کنید. این سطح برای دریافت مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری لازم است (به جز متخصصان و کارشناسی ارشد در رشته هنر). شما می‌توانید در مقاله بعد در مورد جزئیات این سطح و سطح بالاتر آن که سطح ۴ است، مطالب بیشتری را مطالعه فرمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
trackback

[…] آشنایی با سطح پیشرفته (سطح ۲ TORFL) به مقاله قبلی فراگیری زبان روسی سطح TORFL – بخش دو مراجعه فرمایید و سپس با ما در این مقاله همراه […]

1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x