Search
Close this search box.

دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا ایتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اخذ پذیرش و بورسیه این دانشگاه بر روی دکمه درخواست مشاوره کلیک کنید.

زمان مطالعه: بین 19 تا 24 دقیقه.

دانشگاه پاویا ایتالیا

نام انگلیسی: The University of Pavia

نام ایتالیایی: Universita di Pavia

مقدمه:

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، بدون شک نیاز دارید که با دانشگاه های این کشور آشنا شوید. تیم فرداد دانش پاسارگاد بهترین دانشگاه های ایتالیا را به صورت کامل به شما معرفی خواهد کرد و در این مقاله قصد داریم به دانشگاه پاویا (Pavia) بپردازیم. از تاریخچه گرفته تا شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش، در این مقاله همه‌ نکات مهمی که باید بدانید را به شما خواهیم گفت؛ پس اگر قصد تحصیل در دانشگاه پاویا را دارید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

تاریخچه دانشگاه pavia :

دانشگاه پاویا یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی جهان است که تاریخ تاسیس آن به قبل از قرن 9 باز می گردد. فرمانی از سوی پادشاه لوتاریوس نشان می‌دهد که در سال 825 یک موسسه آموزش عالی در پاویا تاسیس شده بوده که عمدتا در زمینه مطالعه حقوق فعالیت داشت و پس از مدتی، پادشاه لوتاریوس این موسسه را به عنوان مرکز اصلی آموزش در شمال ایتالیا منصوب کرد.

بعد ها این دانشگاه توسط دوک میلان، Gian Galeazzo Visconti بازسازی و گسترش داده شد و تبدیل به دانشگاه دوک شد که به طور رسمی توسط امپراتور چارلز چهارم در سال 1361 به عنوان یک دانشگاه (Studium Generale) نام گذاری شد.

پس از یک دوره ناآرامی اجتماعی و سختی در قرن 16 و 17، تولد دوباره این دانشگاه در نیمه دوم سال 1700 رخ داد و تا قرن بیستم، این دانشگاه تنها دانشگاه لامباردی باقی ماند.

کلاس های دانشگاه پاویا

افتخارات دانشگاه

در میان فارغ التحصیلان دانشگاه پاویا تعدادی از بزرگ ترین و مشهورترین دانشمندان جهان قراردارند که تلاش های آنان دستاورد های بزرگی را برای نسل بشر به ارمغان آورده و در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد:

جرولامو کاردانو (76 – 1501)

پزشک و ریاضیدان مشهور که در این دانشگاه تحصیل کرد و بعد از آن به یکی از اساتید رشته‌ی پزشکی این دانشگاه تبدیل شد.

لازارو اسپالانزانی (99 – 1729)

فیزیولوژیست و زیست شناس ایتالیایی که به علم مطالعه عملکردهای بدن و سیستم تولید مثل حیوانات کمک بسیاری کرد. این دانشمند از سال 1769 تا زمان مرگش استاد تاریخ طبیعی دانشگاه پاویا بود.

الساندرو ولتا (1745-1827)

فیزیکدان و مخترع باتری الکتریکی؛ این دانشمند یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه پاویا بود و مدتی به تدریس فیزیک در این دانشگاه پرداخت.

لورنزو ماسکرونی (1800 – 1750)

این دانشمند و ریاضیدان ایتالیایی برای فعالیتش در نظریه مور – ماسکرونی و ثابت اویلر – ماسکرونی مشهور بود و استاد جبر و هندسه دانشگاه پاویا بود.

آنتونیو اسکارپا (1752-1832)

کالبدشناسی که فاسیای اسکارپا و مثلث اسکارپا تنها تعدادی از کشفیات او هستند.

کامیلو گلگی (1843-1926)

بزرگترین عصب شناس و زیست شناس تمام دوران و برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال 1906؛ او علاوه بر تحصیل در دانشگاه پاویا، به کار و تدریس نیز مشغول بود.

جولیو ناتا (1903-79)

شیمیدان؛ برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1963 برای کار بر روی پلیمرهای سنگین. جولیو ناتا استاد و مدیر موسسه شیمی عمومی در دانشگاه پاویا بود.

هیئت رئیسه دانشگاه پاویا

ریاست دانشگاه

رییس دانشگاه پاویا ایتالیا

در حال حاضر ریاست دانشگاه بر عهده پروفسور Francesco Svelto می باشد. ایشان تحصیلات خود را در رشته مهندسی برق به پایان رسانده اند و در سال 2013 به دلیل مشارکت در تجزیه، تحلیل و طراحی مدارها و سیستم های فرکانس های رادیویی، به عنوان ریاست دانشگاه برگزیده شدند.

مدیر کل دانشگاه Pavia

مدیر کل دانشگاه که مسئول مدیریت بخش مرکزی دانشگاه است، هم اکنون بر عهده پروفسور Emma Varasio است. از جمله وظایف ایشان می توان به اجرای اهداف و برنامه های ایجاد شده توسط نهاد های مرکزی دانشگاه، ارائه برنامه مدیریت مالی، فنی و اداری، نظارت بر دفاتر و خدمات مرکزی و هماهنگی میان پرسنل و غیره اشاره کرد.

آمار و ارقام

تعداد دانشجو: 2600 نفر

تعداد دانشجویان بین المللی: 1800 نفر

اساتید: کادر آموزشی دانشگاه پاویا از 1800 استاد، سخنران و کارمندان بخش اداری تشکیل شده است.

دوره های آموزشی در دانشگاه

2 دوره آموزشی مقدماتی

18 دپارتمان، 13 حوزه تحصیلی

2 دپارتمان پزشکی و دندان پزشکی

92 دوره آموزشی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

13 دوره آموزشی به زبان انگلیسی

4 دوره آموزشی دو زبانه (انگلیسی و ایتالیایی)

9 دوره آموزشی دو مدرکه

12 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد

2 دوره کارشناسی ارشد مشترک

2 دوره آموزشی به زبان انگلیسی

49 دوره آموزش حرفه ای

4 دوره به زبان انگلیسی

24 دوره دکتری

5 دوره به زبان انگلیسی

48 مدرسه تخصص

8 دوره پیشرفته

دانشجوهای دانشگاه پاویا

نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پاویا

بر اساس گزارش ارائه شده توسط AlmaLaurea Report،  در سال 2022، %85.1 فارغ التحصیلان دانشگاه Unipv  توانستند تنها یک سال پس از فارغ التحصیلی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند که این مقدار حتی از متوسط نرخ کاریابی در ایتالیا هم بیشتر است.

به طور کلی، رشته های تحصیلی در حوزه های مهندسی، پزشکی، جراحی و داروسازی، نرخ اشتغال بالاتری را نشان می دهند.

شهر Pavia

  • جمعیت : 70000 نفر.
  • مکان: پاویا در 35 کیلومتری میلان واقع شده است.
  • ارتباطات: هر 10 دقیقه یک قطار از پاویا به میلان می رود.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه پاویا را دارید، بهتر است ابتدا با شهری که این دانشگاه در آن قرار دارد و اسم خود را از آن گرفته است آشنا شوید.

شهر پاویا در منطقه لومباردی ایتالیا و در 30 کیلومتری میلان قرار گرفته است. این شهر محیطی پرجنب و جوش و با امنیت دارد و سطح بالایی از زندگی را به ساکنان خود ارائه می‌دهد. شهر پاویا پایتخت استانی حاصل خیز با همین اسم است که بخاطر تنوع بالا در محصولات کشاورزیش معروف است.

پاویا که در زمان رومیان تأسیس شد، از سال 568 تا 774 پایتخت پادشاهی لومبارد بود و جذابیت خیابان های پر پیچ و خم، کوچه های باریک، کلیساهای باستانی و ساختمان های زیبا که همگی با رودخانه تیچینو هم مرز هستند، دست نخورده باقی مانده است.

در این شهر هر ساله تعداد بیشماری جشنواره، نمایشگاه، کنسرت و مسابقات ورزشی اجرا می شود که یک تجربه منحصر به فرد برای دانشجویان دانشگاه پاویا به ارمغان می آورد. علاوه بر نزدیکی به میلان، این شهر به مرز سوئیس و جاذبه های گردشگری شمال ایتالیا نیز بسیار نزدیک است، ساحل لیگوریا، دریاچه های کومو و گاردا و رشته کوه های آلپ، تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری نزدیک به این شهر هستند.

بین المللی سازی در دانشگاه پاویا (PAVIA)

در دانشگاه پاویا، بین المللی سازی یک کلمات کلیدی به حساب می آید و مدیران این دانشگاه سعی می کنند با افزایش حضور دانشگاه در عرصه آموزش عالی بین المللی، رسیدن به این کلمه را محقق کنند. دانشگاه Unipv دارای بیش از 400 قرارداد بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است و به طور فعال در حال همکاری با معتبر ترین دانشگاه ها و موسسات بین المللی جهان است. بین المللی سازی در تمامی جنبه های زندگی آکادمیک در پردیس های این دانشگاه قابل مشاهده است. دانشگاه پاویا مجموعه ای از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است تا آنها بتوانند در دوره های آموزشی خارج از کشور و یا در مدارس تابستانی و زمستانی شرکت کنند.

با شروع سال 2020، دانشگاه پاویا به صورت رسمی عضو مجموعه European Campus of City-Universities یا EC2U است. این تشکل از 7 دانشگاه تشکیل شده است که دانشجویان آنها می توانند به صورت آزادانه برای تحصیل، تحقیق یا دوره کارآموزی، بین این دانشگاه ها رفت و آمد کنند.

فرداد دانش امکان اعزام دانشجو به دانشگاه پاویا

سخن آخر

اکنون باید به صورت کامل با دانشگاه پاویا آشنا شده باشید و بدانید که الزامات ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه چیست. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشیم و در مسیر تحصیل و مهاجرت تان، به شما عزیزان کمک کوچکی کرده باشیم. برای کسب اطلاعات در مورد آزمون آیمت می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تیم حرفه ای فرداد دانش پاسارگاد همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است و اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید حتما با ما تماس برقرار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اخذ پذیرش و بورسیه این دانشگاه بر روی دکمه درخواست مشاوره کلیک کنید.

پیمایش به بالا