لیست موارد مورد نیاز هنگام تحصیل در روسیه

List of items required when studying in Russia

تحصیل در روسیه نیاز به داشتن مدارک و اطلاعاتی است که دانشجویان قبل از اقدام به ادامه تحصیل باید بدانند. روسیه از گذشته تا به حال امکان تحصیل در سازمان‌های آموزش عالی با قیمت بسیار مناسب را ارائه داده است. برای مشاوره تحصیلی روسیه و انتخاب یک موسسه مناسب، مدارک تحصیلاتی خود را به موسسه ارسال کرده و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید و شما می‌توانید در آن رشته تحصیل کنید.

 

لیست گزینه‌های تحصیل باید شامل چه مواردی شود؟

آشنایی با زبان روسی اجباری نیست، اگرچه سطوح مقدماتی آن در ماه‌های اول تحصیل در خارج از کشور می‌تواند راحتی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. حداقل هزینه ماهانه برای مسکن از ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلار متغیر است و شهریه دانشگاه نیز از ۱۲۰۰ دلار در سال (بسته به دانشگاه) شروع می‌شود. علاوه بر این، شما نیاز به مدارکی دارید که باید از قبل آنها را آماده کنید. می‌توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تحصیل در خارج از کشور بهره‌مند شوید.

 

یک دعوتنامه کتبی

این فرم به صورت رایگان ارائه می‌شود و باید شامل تمام اطلاعات لازم باشد (به عنوان مثال، نام کامل، تاریخ / محل تولد، اطلاعات گذرنامه و غیره). همچنین لازم است یک کپی از پاسپورت همراه با صفحات مربوط به اطلاعات دعوت نامه کتبی را ارائه دهید.

 

درخواست ویزا

روسیه کشوری است که سیاست‌های مهاجرت نسبتا جدی دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات ارائه شده را تایید کنید. ویزای دانشجویی در سفارت روسیه ارائه می‌شود. هزینه تحصیل در روسیه باید از قبل پرداخت شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک نامه نشان دهنده تمکن مالی تهیه کنید.

 

ورود به روسیه

برای عبور از مرزها مطمئن باشید که مدارک زیر را در اختیار دارید: گذرنامه، ویزای ورود دانشجویی و یک کارت مهاجرت. هر دانشگاه پیش نیازهای خود را برای ارائه نامه پذیرش دارد. معمولا این لیست شامل موارد زیر می‌شود:

  • مدارک شناسایی
  • گواهی تحصیلات متوسطه
  • کپی تایید شده محضری از مدارک تحصیلی مدارک متوسطه
  • مدارک مربوط به وضعیت پزشکی
  • گواهی عدم بیماری اچ‌ ای وی / ایدز (اعتبار آن ۳ ماهه است)
  • عکس (مات، سیاه و سفید، با ابعاد ۳*۴ سانتی متر)

با تماس با نمایندگان دانشگاه می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد مدارک مورد نیاز کسب کنید.

می توانید هر دارو، به جز آنتی بیوتیک‌ها و آرامش بخش‌ها، را در یک داروخانه بدون نسخه خریداری کنید. اگر داروهای تجویزی خاصی را به صورت منظم مصرف کنید، باید با روشی ایمن آن را با خود حمل کنید.

اکثر دانشجویان خارجی در خوابگاه‌های دانشجویان مستقر می‌شوند که همه وسایل لازم از جمله مبلمان، لوازم خانگی و ظروف آشپزخانه در آن وجود دارد. دانش آموزان می‌توانند غذای معمول خود را طبخ کنند: محصولات و ادویه جات مخصوص کشورهای مختلف را می‌توانید در هر فروشگاه بزرگ خریداری کنید. در ابتدا، شما می‌توانید یک بخش کوچک از محصولات مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. فروشگاههای روسی بزرگ دارای مجموعه‌ای بسیار شبیه به بازارهای اروپایی و آسیایی هستند.

سرزمین روسیه تقریبا تمام مناطق اقلیمی را شامل می‌شود. هنگام انتخاب لباس، باید از شهرستان محل دانشگاه و آب و هوای آن مطلع شوید. به عنوان یک قاعده کلی، در فصل زمستان تمام شهرهای روسیه به اندازه کافی سرد هستند، بنابراین لباس گرم مورد نیاز خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *