دوره های تحصیلی در خارج از کشور

در چه رشته ای در خارج از کشور می توانم تحصیل کنم؟

اولین چیزی که شما باید به هنگام تصمیم گیری در خصوص رفتن به خارج از کشور درنظر بگیرید این است که می خواهید در کجا و در چه رشته ای و در چه دوره های تحصیلی خارج از کشور تحصیل کنید. در اینجا ما نگاهی به گزینه های مختلف موجود خواهیم انداخت. اینکه شما می توانید در خارج از کشور در چه رشته ای تحصیل کنید بستگی به زمینه تحصیلی قبلی شما و اینکه چه مدت زمانی می خواهید در خارج از کشور بمانید، دارد. شما می توانید از یک هفته تا چند سال در خارج از کشور تحصیل کنید. در اینجا ما نگاهی دقیق تر به گزینه های مختلف خواهیم انداخت.

دوره های زبان ۱ تا ۸۰ هفته ای

دوره های زبان در مدارس خصوصی انعطاف پذیر ترین گزینه تحصیل در خارج از کشور هستند. زمانی که می خواهید این دوره ها را شروع کنید خودتان می توانید در خصوص زمان آن تصمیم بگیرید. بسیاری از مدارس زبان، دوره های خود را چندین بار در ماه یا حتی هر دوشنبه آغاز می کنند، اگر در حال حاضر دانش قابل توجهی در زبان مورد نظر دارید می توانید تحصیل خود را برای تقویت زبان خود آغاز کنید. اگر می خواهید یک زبان مانند روسی را یاد بگیرید، می توانید از یک هفته تا ۸۰ هفته در این رشته تحصیل کرده و بعد از آن برای تحصیل در روسیه اقدام نمایید. اگر شما اهل اروپا هستید و می خواهید یک زبان اروپایی دیگر را یاد بگیرید ، معمولا می توانید در عرض ۲۰ هفته دوره خود را تکمیل کنید.

دوره های زبان در تمام سطوح برای دانش آموزان در سنین مختلف در دسترس هستند. برای یادگیری یک زبان، روشی بهتر از این وجود ندارد که آن را در کشوری که مردم آن را صحبت می کنند، یاد بگیرید. در طول تعطیلات تابستانی یا یک برنامه طولانی تر، پس از پایان دوره دبیرستان، می توانید دوره های زبان کوتاه مدت را در خارج از کشور شروع کنید.

تحصیلات دانشگاهی ۱ تا ۲ ترم

حضور به مدت یک یا دو ترم در خارج از کشور در یک دانشگاه خارجی می تواند یک راه عالی برای تجربه تحصیل در خارج از کشور بدون گرفتن مدرک تحصیلی باشد. به عنوان یک دانشجو در خارج از کشور، معمولا می توانید چهار یا پنج درس را در هر ترم به انتخاب خود در نظر بگیرید و به تحصیل بپردازید. شما می توانید به عنوان یک دانشجوی مهمان از دانشگاه مبدا خود به آنجا بروید یا دوره های تحصیل در خارج از کشور را به طور مستقیم با هماهنگی با کالج یا دانشگاه در خارج از کشور ترتیب دهید.

برنامه های تحصیلی با دریافت مدرک

شما می توانید هر رشته ای را در کالج ها و دانشگاه ها در خارج از کشور تحصیل کنید. به عنوان یک برنامه تحصیلی طولانی تر در خارج از کشور، دوره های آموزشی همراه با دریافت مدرک را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید یک مدرک دانشگاهی را در عرض ۴-۱ سال دریافت کنید.

مدارک تحصیلی ۲ سال در کالج های دولتی

تحصیل در آمریکا گران است یکی از راه های کاهش هزینه ها این است که در یک کالج دولتی آمریکا مدرک خود را بگیرید. به راحتی می توانید از این کالج ها پذیرش بگیرید و هزینه های تحصیل نیز در آنها بسیار پایین تر از دانشگاه های دیگر است. پس از دو سال می توانید یک مدرک دریافت کنید و سپس به دنبال کار باشید و یا به طور مستقیم به سال سوم در برنامه کارشناسی دانشگاه ها وارد شوید. در کشور روسیه نیز با وجود اینکه هزینه ها نسبت به دیگر کشورها زیاد نمی باشد ولی با استفاده از بورسیه تحصیلی روسیه می توانید با هزینه خیلی کمتر نسبت به دیگر کشورها تحصیل نمایید.

مدرک کارشناسی ۳ تا ۴ سال

همه دانشگاه ها دوره های تحصیلی برای دریافت مدرک لیسانس را ارائه می دهند. این رایج ترین مدرک دانشگاهی است. در اروپا، این دوره سه سال طول می کشد، اما در ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر، کارشناسی معمولا ۴ سال به طول می انجامد.

مدرک کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال

اگر شما در حال حاضر مدرک لیسانس را دارید، کارشناسی ارشد مقطع بعدی است که شما می توانید در آن تحصیل کنید. دریافت یک مدرک کارشناسی ارشد یک راه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. شما می توانید یک برنامه کامل را در عرض ۲-۱ سال کامل کنید که در حقیقت باعث می شود رزومه تحصیلی شما برجسته شود.

دکترا ۳ تا ۶ سال

اگر در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد دارید، گام نهایی این است که برای دکترا در خارج از کشور اقدام کنید. اینها معمولا برنامه هایی طولانی مدت هستند، اما از سوی دیگر، دریافت کمک هزینه تحصیلی در این مقطع بسیار ساده تر است. شما اغلب می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید و حتی در زمان تحصیل در ازای کارکردن به عنوان معلم و یا دستیار تحقیق در دانشگاه خود حقوقی دریافت کنید.

برنامه های ۴ تا ۷۰ هفته فنی و حرفه ای

یکی دیگر از گزینه ها این است که برای یک برنامه فنی و حرفه ای در خارج از کشور اقدام کنید. این می تواند یک دوره کوتاه مدت مانند کمپ ۹ هفته ای در زمینه توسعه وب و UI / UX Design در پاریس، بارسلونا یا میامی باشد. یا این مورد می تواند یک برنامه تحصیلی برای دریافت مدرک دیپلم باشد که یک سال طول می کشد. این برنامه ها در استرالیا بسیار رایج هستند، برای مثال شما می توانید در کالج IH Business در سیدنی و داروین تحصیل کنید. گاهی اوقات اعتبار واحدهای گذرانیده شده در این نوع برنامه ها را می توان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های همان کشور معادل سازی کرد.

دوره ۱ سال دبیرستان

اگر می خواهید برای مدت طولانی تر به تحصیل در خارج از کشور بپردازید قبل از اینکه از دبیرستان فارغ التحصیل شوید، می توانید یک دوره تحصیلی در خارج از کشور انتخاب کنید. سپس یک سال در ایالات متحده و یا یک کشور انگلیسی زبان تحصیل خواهید کرد. شما با یک خانواده محلی و مانند یک آمریکایی واقعی زندگی خواهید کرد. این می تواند یک تجربه عالی باشد. با این حال، آگاه باشید که این دوره تحصیل در خارج از کشور ممکن است در کشور مبدا شما دارای اعتبار نباشد.

اگر می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید یکی دیگر از گزینه های برتر، برنامه های تکمیلی کالج و دبیرستان مرکزی سیاتل است. اگر دوره دبیرستان را در کشور خود آغاز کرده اید (و حداقل ۱۰ سال در مدرسه بوده اید)، پس از دو سال، می توانید مدرک دیپلم خود را از یک دبیرستان آمریکایی دریافت کنید. این بدان معنی است که زمانی که شما از دبیرستان فارغ التحصیل می شوید، تنها دو سال از تحصیل در مقطع لیسانس در ایالات متحده آمریکا فاصله خواهید داشت.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x