Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

سطوح تحصیلات عالی در روسیه

نظام آموزشی امروزی روسیه بر اساس اصول بولونیا است و شامل سطوح تحصیل در روسیه از جمله لیسانس، تخصصی، کارشناسی ارشد، تحصیلات تکمیلی، کارآموزی بالینی و غیره می‌باشد.

 

سطح1/ مدرک کارشناسی در روسیه

این یک دوره کامل آموزش عالی در روسیه است. افرادی که تحصیلات معادل دوره متوسطه عمومی و یا متوسطه فنی حرفه‌ای را به پایان رسانده‌اند می‌توانند در مقطع کارشناسی ثبت نام کنند. این یک دوره 4 ساله است و به آموزش عمومی بنیادی می‌پردازد. دانشجویان در پایان دوره خود از پایان نامه خود دفاع می‌کنند. در صورت موفقیت، دانشجو یک مدرک کارشناسی (BA، BSc) دریافت می‌کند. این گواهینامه به دانشجو حق کار طبق حرفه یا دوره تحصیلاتی خود را می‌دهد.

[section class=”Knowmore” bg_color=”rgb(245, 245, 245)” padding=”10px”]

[row v_align=”middle”]

[col span=”2″ span__sm=”12″ padding=”0px 0px 0px 0px” align=”center”]

[ux_image id=”1468″ height=”75%”]

[/col]
[col span=”10″ span__sm=”12″ divider=”0″ margin=”0px 0px 0 0px” align=”left” text_depth=”1″]

[gap height=”4%”]

برای دانستن دلایل انتخاب روسیه برای تحصیل  به مقاله ما در این رابطه مراجعه نمایید.

[/col]

[/row]

[/section]

سطح 2/ درجه تخصصی

بر خلاف مقطع تحصیلی کارشناسی، درجه تخصصی متمرکز بر کار عملی در صنعت با توجه به رشته انتخاب شده است. این برنامه‌ها برای افرادی ارائه می‌شود که سطح تحصیلات معادل با آموزش عمومی متوسطه یا حرفه‌ای در روسیه را دارند. این دوره حداقل 5 سال طول می‌کشد. بر اساس نتایج آزمون و دفاع از پایان نامه، گواهینامه صلاحیت متخصص (به عنوان مثال: ستاره شناس، معلم، متخصص امنیت اطلاعات و غیره) ممکن است صادر شود. فارغ التحصیلان دوره تخصصی ممکن است در صنعت کار کنند یا تحصیلات خود را در یک دوره کارشناسی ارشد یا دوره تحصیلات تکمیلی دیگر ادامه دهند.

مدرک کارشناسی ارشد روسیه

این امکان تحصیلات عمیق‌تر در زمینه تخصص انتخاب شده توسط دانشجو را ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه های روسیه برای کمک هزینه دانشجویان بورسیه تحصیلی روسیه را نیز ارائه می دهند. دارندگان مدرک لیسانس و تخصصی می‌توانند در دوره‌های کارشناسی ارشد ثبت نام کنند. این دوره حداقل دو سال طول می‌کشد و دانشجویان را برای کارهای تحقیقاتی آماده می‌کند. دانشجویان از پایان نامه خود دفاع می‌کنند که در صورت موفقیت آمیز بودن، منجر به دریافت مدرک کارشناسی ارشد می‌شود. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در روسیه ممکن است در صنعت کار کنند یا تحصیلات خود را در یک دوره تحصیلات تکمیلی ادامه دهند.

 

سطح 3/ بالاترین سطح آموزش حرفه‌ای

یک دوره تحصیلات تکمیلی یک دوره آموزشی برای دانشگاهیان است. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد یا دوره‌های تخصصی می‌توانند در یک دوره تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنند. دوره شامل تحصیل، تدریس، کسب تجربه و تحقیقات می‌شود. دانشجویان تحصیلات تکمیلی یک زمینه و موضوع تحقیقاتی برای پایان نامه خود انتخاب می‌کنند. تحصیل در تمام دوره حداقل 3 سال طول می‌کشد، در حالی که دوره نیمه وقت حداقل 4 ساله است.

فارغ التحصیلان یک گواهی کارشناسی ارشد با مدرک تحصیلی مربوطه (پژوهشگر، پژوهشگر آموزش و پرورش) دریافت می‌کنند. با توجه به نتیجه دفاع از پایان نامه، مدرک کارشناسی ارشد به دانشجو اعطا می‌شود که اولین درجه برای تایید وضعیت دانشجو است. داوطلبان علاقه‌مند پس از پایان نامه می‌توانند در مقطع دکتری از پایان نامه خود دفاع کنند (درجه دوم تائید وضعیت پژوهشگر).

یک دوره تحصیلات تکمیلی نظامی معادل مدرک تحصیلات تکمیلی دانشگاهی است. اما، این تنها مربوط به وزارت امور داخلی روسیه و وزارت دفاع است.

سطح رزیدنت، مرحله نهایی در تمام رشته‌های پزشکی (یا داروسازی) است. افرادی که دارای مدارک تحصیلات تکمیلی پزشکی (یا داروسازی) در روسیه هستند، می‌توانند در دوره‌های رزیدنت پزشکی ثبت نام کنند. این دوره 2 ساله است و ترکیبی از مطالعات عمیق در زمینه علوم پزشکی با تجربه عملی در نهادهای پزشکی است که دانش آموزان مهارت‌ها و توانایی‌های لازم را به دست می‌آورند. این دوره با یک معاینه حرفه‌ای سه مرحله‌ای آغاز می‌شود. فارغ التحصیلان گواهینامه رزیدنت پزشکی و تخصصی را به عنوان یک متخصص دریافت می‌کنند، که آنها را قادر می‌سازد تا در موسسات پزشکی کار کنند.

(ASSISTANTSHIP مقطع کاردانی) نوعی آموزش به کارکنان مجرب و کارآمد در زمینه هنر است. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در این رشته می‌توانند در رشته‌های کارآموزی آموزش ببینند. این دوره تا دو سال می‌تواند به طول بیانجامد و از یک برنامه درسی تحت نظارت یک مربی و رئیس بخش در دانشگاه تبعیت می‌کند. مدرک تحصیلی ممکن است در زمینه کار عملی، کنسرت، نمایش، نمایشگاه یا فیلم، بسته به تخصص متغیر باشد. مقطع کاردانی با اخذ گواهینامه واجد شرایط مربوطه به پایان می‌رسد، که اعطا کننده حق انجام رقص یا آموزش‌یار دانشگاه می‌باشد.

آموزش عالی سطح دوم

طبق قانون روسیه فقط یک دوره آموزش عالی (سطوح 1، 2 یا 3) به صورت رایگان در اختیار شهروندان روسیه قرار می‌گیرد، در حالی که سطح تحصیلات بعدی در صورت پرداخت شهریه امکان پذیر است. شهروندان خارجی که از یک دانشگاه خارج از فدراسیون روسیه فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند در دوره دوم تحصیلات عالی خود در مراکز آموزشی تجاری و دولتی ثبت نام کنند (در صورت عبور موفقیت آمیز از آزمون‌های انتخابی). این می‌تواند به عنوان بخشی از دوره کارشناسی (تا 4 سال)، تخصصی (تا 6 سال) و یا مدرک کارشناسی ارشد (حداقل 2 سال) انجام شود. فرآیند انتخاب براساس آزمون ورودی است. پس از فارغ التحصیلی، گواهینامه برای تأیید واجد شرایط بودن دانشجویان اعطا می‌شود.

 

اگر علاقمند به تحصیلات در کشور روسیه هستید درنگ نکنید و همین حالا با مشاوره تحصیل در خارج از کشور فرداد دانش تماس گرفته تا راهنمایی های مورد نیاز خود را از مشاوران ما دریافت نمایید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا