فراگیری زبان روسی سطح TORFL – بخش سه

برای آشنایی با سطح پیشرفته (سطح ۲ TORFL) به مقاله قبلی فراگیری زبان روسی سطح TORFL – بخش دو مراجعه فرمایید و سپس با ما در این مقاله همراه باشید.

 

مهارت‌های زیر در آزمون زبان روسی سطح ۳ TORFL ارزیابی می‌شوند

مهارت خواندن: دانش آموزان قادر به درک و تفسیر متون زبان روسی متنوع با موضوع‌های فرهنگی و تجاری بوده و آماده خواندن متون معتبر و تجزیه و تحلیل متون ابتدایی هستند. دانش آموزان باید مهارت‌های خواندن مختلفی را از جمله تندخوانی و خواندن جزئیات ارائه دهند و بتوانند این روش‌ها را اعمال کرده و با یکدیگر ترکیب کنند. در هر آزمون چهار بخش وجود دارد که مجموعا حدود ۲۵۰۰ کلمه است (۲۵ سوال چند گزینه‌ای).

مهارت نوشتن: انتظار می‌رود دانش آموزان نسخه‌های منحصر بفرد خود را از متون شنیده شده و خوانده شده بنویسند که نشان دهندۀ توانایی آنها در تجزیه و تحلیل اطلاعات (یادداشت‌ها، گزارش ها، نامه‌های رسمی / غیررسمی) با پرداختن به جزئیات در زبان روسی است. موارد کاربردی در دنیای واقعی به عنوان مرجع انتخاب می‌شوند. علاوه بر این، متقاضیان باید ترکیبی از موضوعات توصیفی یا گفتاری (مقاله، انشاء و نامه بلند) را بنویسند. متون باید برای یک هدف و خواننده مشخص نوشته شوند. دانش آموزان باید دو بخش زیر را تکمیل کنند: ۱) بازنویسی متن شنیده شده به صورت کتبی؛ ۲) نوشتن یک متن ترکیبی که نشان دهنده درک مطلب و بیان نگرش آنها از مسئله است.

مهارت شنیداری: انتظار می‌رود دانش آموزان متن‌های ضبط شده به زبان روسی را به صورت دقیق درک کنند، از جمله نگرش و احساسات سخنرانان. متن‌ها به صورت آگهی‌های رادیویی و تلویزیونی، بخش‌هایی از فیلم‌های داستانی، نمایشنامه‌ها، سخنرانی‌های عمومی و غیره هستند. آزمون دارای چهار بخش و به طور کلی ۲۵ سوال از موارد زیر است: ۱) گفتگوی کوتاه؛ ۲) بحث؛ ۳) سخنرانی عمومی؛ ۴) مکالمات هنری (ویژگی تلویزیونی یا رادیویی).

مهارت شفاهی: دانش آموزان قادر به شرکت در یک مکالمه هدایت شده به زبان روسی هستند، می‌توانند گفتگو را با پرسیدن سوالاتی در خصوص مکالمه آغاز کنند، می‌توانند چیزی را که دیده‌اند، توصیف کنند، نظرات خود را بیان کنند و به گفتگو بپردازند. آزمون شامل دو بخش است: ۱) پاسخ دادن به سوالات ذکر شده در متون ضبط شده؛ ۲) نقش بازی کردن با ممتحن، که در آن اخبار یا نظرات تلویزیونی به هدایت و مدیریت مکالمه کمک می‌کنند.

مهارت ساختاری: دانش آموزان می‌توانند خود را با دانش استفاده از سیستم زبانی نشان دهند و با تکمیل تکالیف مبتنی بر بخشی از متون معتبر با در نظر گرفتن نگرش و سبک متون، واحدها و ساختارهای زبانی مناسب را اعمال کنند. این آزمون شامل انواع تکالیف زیر است: چند گزینه‌ای (۳-۴ گزینه)، تطبیق و بازسازی / تکمیل / گسترش متن.

هر پنج بخش آزمون دارای وزن یکسانی است و هر کدام ۲۰٪. سه نمره قبولی در این آزمون وجود دارد: A، B و C و گواهینامه‌ای به تمام نامزدهای موفق اعطاء می‌شود. شما می‌توانید با تماس با مشاوره تحصیل در خارج از کشور پی جی دانش اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

سطح شیوایی (TORFL سطح ۴)

این سطح به عنوان مرحله پیشرفته مهارت زبانی شناخته می‌شود که بسیار نزدیک به سطح زبان مادر زاد یک شخص است. این مدرک یک سطح بالا از درک زبانی را نشان می‌دهد. این سطح برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد و برای اهداف علمی در رشته‌های به زبان روسی به رسمیت شناخته می‌شود.

مهارت خواندن: انتظار می‌رود دانش آموزان قادر به درک جزئیات، کلیات و لحن متون مختلف از جمله: متون انتزاعی، حرفه‌ای، داستانی و ادبیاتی باشند. چهار بخش در این آزمون وجود دارد که مجموعا حدود ۴۰۰۰ کلمه (۲۵ سوال چند گزینه ای) همراه با تمرینات بازسازی متن و استفاده از پایان‌های باز را شامل می‌شود.

مهارت نوشتن: انتظار می‌رود دانش آموزان بتوانند نسخه‌های خود را از هر نوع متن نوشتاری ارائه دهند که نشان دهنده توانایی آنها برای تجزیه و تحلیل اطلاعات و جزئیات است. علاوه بر این، متقاضیان باید ترکیبی از موضوعات توصیفی، روایی یا گفتمانی (مقاله، و نامه طولانی) را بنویسند. دانش آموزان باید سه مورد زیر را تکمیل کنند: ۱) متن منحصر بفرد خود را براساس یک متن خوانده شده بازتولید کنند و یک متن ترکیبی بدون هیچ اطلاعات پس زمینه‌ای بنویسند.

مهارت شنیداری: انتظار می‌رود دانش آموزان اطلاعات کافی را استخراج کنند، نگرش‌های سخنرانان را تفسیر کنند و پیامدهای نگرش و ذهنیت را تشخیص دهند. متن‌ها به صورت آگهی‌های رادیویی و تلویزیونی، بخشی از فیلم‌های داستانی، سخنرانی‌های عمومی و غیره در چهار بخش با ۲۵ سوال ارائه می‌شوند: ۱) مکالمات کوتاه؛ ۲) بحث؛ ۳) سخنرانی عمومی؛ ۴) مصاحبه عمومی

مهارت شفاهی: انتظار می‌رود دانش آموزان برای رسیدن به اهداف در هر دو زمینه سخنرانی‌های آماده و غیر آماده مهارت‌های لازم را داشته باشند و استراتژی ارتباطاتی خود با دیگران را تعیین کرده و بر این اساس تاثیرگذار باشند.

مهارت ساختاری: دانش آموزان قادر به نشان دادن دانش زبان خود در سیستم‌های زبان شناختی هستند و می‌توانند از واحدهای ساختاری، گرامری و واژگانی به طور جداگانه در متون جداگانه کوتاه و همچنین در بخش‌هایی از متون بزرگتر استفاده کنند که منطبق با سبک آنها و توانایی استفاده از لغات و ترکیبات مناسب زبانی و گرامر زبان روسی است. سوالات چند گزینه‌ای، بازنویسی متن، لغات مترادف و متضاد، تعداد کل موارد ۱۰۰ است.

سه نمره برای قبولی در این آزمون وجود دارد: A، B و C و گواهینامه‌ای به تمام نامزدهای موفق اعطا می‌شود. برای رسیدن به این سطح می‌توانید دوره‌های روسی خود را در کالینینگراد دنبال کنید یا مستقیما در مرکز زبان‌های روسی در دانشگاه دولتی مسكو خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x