Search
Close this search box.
موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور
Picture of فرداددانش پاسارگاد

فرداددانش پاسارگاد

موسسه معتبر اعزام دانشجو به خارج از کشور

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ویزای تحصیلی ، بهترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت

ویزای تحصیلی یا ویزا دانشجویی یکی از روش های سریع و ارزان رسیدن به اهداف علمی و اقتصادی است. اما انتخاب بهترین روش برای مهاجرت همیشه تصمیمی سریع و آسان نیست و می تواند کاری بسیار سخت و پیچیده باشد. در این مقاله قصد داریم مهاجرت تحصیلی و را با دیگر روش های مهاجرتی مقایسه کنیم و به شما بگوییم چرا تحصیل در خارج از کشور و دریافت ویزای تحصیلی، کم هزینه ترین و بهترین روش مهاجرت است.

اگر می خواهید تحصیلات با کیفیت و رایگان داشته باشید، تحصیل در آلمان بهترین گزینه برای شما است. اگر می خواهید در کشوری زیبا، با دانشگاه های قدیمی و برتر تحصیل کنید که با وجود هزینه های بسیار پایین تحصیل، امکان دریافت بورسیه تحصیلی هم وجود داشته باشد، ایتالیا مقصد شما است. اگر می خواهید در کشوری ارزان با تاریخی دیرینه و فرهنگی هیجان انگیز تحصیل کنید، تحصیل در اسپانیا را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن، بدون مدرک زبان و تمکن مالی از دانشگاه های پزشکی پذیرش بگیرید، تحصیل پزشکی در روسیه  بهترین انتخاب شما است. مهاجرت تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی به بلاروس نیز یکی از ارزان ترین و سریع ترین روش های کسب مدرک رشته های پزشکی است. 

می بینید که مهاجرت تحصیلی تقریباً با هر هدف یا شرایطی ممکن است و همین موضوع یکی از مزیت های اصلی این روش مهاجرتی است. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرتی را با هم بررسی کنیم.

زمان مطالعه: 7 تا 9 دقیقه

مهاجرت تحصیلی با فرداد دانش پاسارگاد
مهاجرت تحصیلی با فرداد دانش پاسارگاد

چرا ویزای دانشجویی بهترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت است؟

چند روش اصلی برای مهاجرت وجود دارد؛ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج. مهاجرت کاری نیاز به سابقه کاری دارد و می تواند پروسه ای سخت و طولانی باشد. مهاجرت از طریق ازدواج چالش های مخصوص به خود را دارد و گزینه ای نیست که برای همه در دسترس باشد. دو گزینه اصلی باقی می ماند، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کنار مزایای زیادش (مانند دریافت اقامت دائم کشور مورد نظر)، یک مشکل اساسی دارد، آن هم هزینه های سرسام آور آن است. این نوع از مهاجرت سرمایه زیادی نیاز دارد که همه افراد نمی تواند از پس آن بر بیایند. در نتیجه مهاجرت تحصیلی تنها گزینه ای است که تقریبا برای همه افراد با شرایط متفاوت قابل دسترس است. 

آیا مدرک زبان ندارید؟ آیا می خواهید به صورت رایگان در یک کشور اروپایی تحصیل کنید؟ آیا می خواهید در زمان مهاجرت خانواده خود را در کنارتان داشته باشید؟ آیا تمکن مالی ندارید؟ آیا نمی خواهید در آزمون های ورودی سخت شرکت کنید؟ آیا چندین سال از دریافت آخرین مدرک تحصیلی تان گذشته؟ هیچ مشکلی نیست! شما همچنان شانس مهاجرت تحصیلی موفق را دارید. بدون شک در این مسیر چالش هایی پیش روی شما خواهد بود اما این چالش ها همگی قابل حل هستند. همین موضوع باعث شده میلیون ها نفر از سراسر جهان هر سال برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می کنند.

مقایسه هزینه مهاجرت تحصیلی با ویزای سرمایه گذاری

همانطور که گفتیم، به جز مهاجرت تحصیلی، گزینه دیگری که برای بیشتر افراد در دسترس است، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در زمان مهاجرت تحصیلی، بخش عمده هزینه ها مربوط به تحصیل و زندگی خواهد بود. تمکن مالی را به عنوان یک هزینه در نظر نمی گیریم، چرا که به صورت کامل به شما برگردانده می شود. اما در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، علاوه بر سرمایه لازم برای سرمایه گذاری، باید هزینه های زندگی، مسکن، بیمه، مالیات و غیره را نیز در نظر بگیرید. برای آشنایی بیشتر شما با این موضوع، در جدول زیر هزینه تحصیل در برخی از این کشورها را با سرمایه لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آنها مقایسه کرده ایم. 

 

کشور میانگین هزینه تحصیل میانگین سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری
انگلستان 10 تا 20 هزار یورو در سال حداقل 2 تا 10 میلیون یورو
آمریکا 20 تا 30 هزار دلار در سال حداقل 800 هزار تا 1 میلیون دلار
+ 70 هزار دلار هزینه پذیرش و هزار دلار هزینه ثبت نام
روسیه 4 هزار دلار در سال حداقل 270 تا 680 هزار دلار
آلمان رایگان حداقل 360 هزار یورو
نروژ 7 تا 9 هزار یورو در سال حداقل 100 هزار یورو
ایتالیا 680 تا 4000 یورو در سال حداقل 250 هزار یورو
بلاروس 1000 تا 3000 دلار در سال حداقل 150 هزار دلار
اسپانیا 800 تا 8000 یورو در سال حداقل 500 هزار یورو
هلند 6 تا 15 هزار یورو در سال حداقل 1 میلیون و 250 هزار یورو

مبالغی که در بالا آورده شده فقط حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری هستند و شامل هیچ یک از هزینه های دیگر مهاجرت و زندگی نمی شود. پس می بینید که اختلاف سرمایه لازم برای دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری با سرمایه لازم برای دریافت ویزای تحصیلی به شدت بالا است و به همین دلیل ویزای تحصیلی بهترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت است.

بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان ۲۰۲۴
بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان ۲۰۲۴

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی

کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا، با داشتن سیستم آموزشی فوق العاده و برخی از برترین دانشگاه های جهان، از بهترین مقاصد تحصیلی جهان هستند. سیستم آموزشی این کشورها بر اساس آخرین نیازهای جهان طراحی شده و برای آموزش از جدیدترین تکنولوژی ها و متدهای آموزشی استفاده می کنند. این کشورها همگی از اقتصادهای برتر جهان هستند و دانشجویان تحصیل کرده در این کشورها معمولا نگرانی بابت آینده شغلی خود ندارند. از طرفی اگر در هر سایتی لیست برترین دانشگاه های جهان را بررسی کنید، بدون شک تعداد زیادی از دانشگاه های معرفی شده در این کشورها قرار دارند.

 تحصیل در بهترین کشورهای جهان مزیت های زیادی دارد از جمله دسترسی به بهترین دانشگاه ها، اساتید، مراکز تحقیقاتی، تکنولوژی ها و سطح رفاه اجتماعی بالا. شاید تنها ایرادی که بتوانیم به این کشورها بگیریم، هزینه بسیار زیاد تحصیل در آنها است. با این حال کشورهای برتری نیز هستند که تحصیل در آنها می تواند ارزان باشد. در ادامه برخی از ارزان ترین کشورهای جهان برای تحصیل را معرفی خواهیم کرد.

کم هزینه ترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بدون شک می دانید که تحصیل در برترین کشورهای جهان می تواند هزینه زیادی به همراه داشته باشد؛ اما جای نگرانی نیست. آلمان، ایتالیا، نروژ، بلاروس، اسپانیا و غیره، کشورهایی هستند که در عین داشتن سیستم آموزشی فوق العاده و دانشگاه های برتر، امکان تحصیل ارزان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند.

در ادامه اشاره ای به مزیت های تحصیل در برخی از این کشورها خواهیم داشت. اگر دوست دارید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید مقاله “بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان” را مطالعه کنید. در این مقاله در کنار ارائه لیست بهترین کشورهای جهان برای تحصیل، شرایط تحصیل ارزان در برخی از کشورهای جهان را نیز به صورت کامل بررسی کرده ایم.  

مزایای تحصیل پزشکی در بلاروس
مزایای تحصیل پزشکی در بلاروس

ویزا تحصیلی آلمان و بلاروس به عنوان ارزان ترین مقاصد تحصیلی

برای دانشجویانی که نگران بودجه مورد نیاز برای تحصیل در خارج از کشور هستند، تحصیل در آلمان و بلاروس می تواند گزینه ای فوق العاده باشد. بدون شک اگر موضوع تحصیل رایگان را جست و جو کنید، اولین کشوری که به شما معرفی می شود آلمان خواهد بود. تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و برای تحصیل در این کشور فقط باید به فکر هزینه های تمکن مالی و زندگی باشید. 

دیگر گزینه ارزان برای مهاجرت، تحصیل در بلاروس است. تحصیل در بلاروس نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه یک تجربه فرهنگی منحصر به فرد نیز می باشد. این کشور به داشتن سیستم آموزشی باکیفیت و هزینه های پایین زندگی مشهور است. همانند روسیه، فرایند پذیرش در بلاروس بسیار فوق العاده است و تقریبا همه متقاضیان این شانس را دارند تا حتی بدون ارائه مدرک زبان و تمکن مالی در رشته تحصیلی مورد نظر پذیرش بگیرند.

اگر فکر می کنید این کشور مقصدی مناسب برای شما است، می توانید با مطالعه مقاله “راهنمای صفر تا صد مراحل اخذ پذیرش تحصیلی بلاروس” با فرایند کسب پذیرش از دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

مزایای تحصیل در روسیه و بلاروس
مزایای تحصیل در روسیه و بلاروس

تحصیل در روسیه و بلاروس، سریع ترین روش دریافت ویزای دانشجویی

روسیه و بلاروس دو کشور محبوب در میان دانشجویان بین المللی هستند. روسیه با داشتن تاریخی غنی، فرایند پذیرش سریع و بدون دردسر و داشتن دانشگاه های برتر جهانی، همیشه یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی بوده است. دریافت ویزای تحصیلی روسیه یکی از سریع ترین روش های مهاجرت تحصیلی است و دانشجویان می توانند پس از کسب پذیرش از دانشگاه های روسیه، تنها پس از 3 روز تا دو هفته ویزای خود را دریافت کنند. اگر در مورد ویزای تحصیلی روسیه و دریافت آن کنجکاو هستید، می توانید مقاله راهنمای جامع اخذ ویزای تحصیلی روسیه را مطالعه کنید.

بلاروس نیز همانند روسیه یکی از ارزان ترین مقاصد اروپا و جهان برای تحصیل است که دریافت ویزای تحصیلی آن بسیار سریع است. هزینه زندگی در این کشور تقریبا یک سوم دیگر کشورهای اروپای است. دانشگاه های این کشور نیز تحصیلات عالیه را با شهریه هایی بسیار مقرون به صرفه ارائه می دهند. دریافت ویزای تحصیلی بلاروس نیز حداکثر چند روز زمان می برد.

بهترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا
بهترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا با بورسیه های تحصیلی فراوان

یکی از مزیت های بسیار مهم مهاجرت تحصیلی، امکان دریافت بورسیه های تحصیلی است. کشورها و دانشگاه های زیادی در سراسر جهان به دانشجویان برتر خود بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند. میزان و نوع بورسیه های تحصیلی در هر دانشگاه متفاوت است، اما این کمک هزینه ها می توانند هزینه های تحصیل را حتی به صفر برسانند. 

ایتالیا که به لطف داشتن دانشگاه های دولتی فراوان و سیستم پرداخت شهریه بر اساس درآمد خانواده، یکی از ارزان ترین کشورهای جهان برای تحصیل است. با این حال بورسیه های استانی و دانشگاهی مختلفی نیز در این کشور ارائه می شود. این بورسیه ها می توانند علاوه بر هزینه های تحصیل، بخش زیادی از هزینه های زندگی را نیز پوشش دهند. در واقع یکی از دلایل اصلی محبوبیت تحصیل در ایتالیا در میان دانشجویان بین المللی، ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف در این کشور است.

سوالات متداول در مورد ویزا دانشجویی

ارزان ترین روش مهاجرت برای ایرانیان چیست؟

بدون شک مهاجرت تحصیلی ارزان ترین روش مهاجرتی برای ایرانیان است. به خصوص با وجود کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا که تحصیل در آنها رایگان یا بسیار ارزان است.

آیا دوره های زبان هم می توانند روش مهاجرت باشند؟

بله. تحصیل دوره های مقدماتی و زبان در کشورهایی مانند بلاروس یا روسیه می تواند روشی برای مهاجرت تحصیلی به این کشورها باشد.

کدام کشورها ارزان ترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی هستند؟

اگر هدف شما تحصیل ارزان است، آلمان، بلاروس، ایتالیا، لهستان و اسپانیا برخی از کشورهای ارزان قیمت برای مهاجرت تحصیلی هستند.

سریع ترین روش مهاجرتی چیست؟

سریع ترین روش مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. به خصوص به کشورهایی مانند روسیه و بلاروس که پروسه پذیرش و صدور ویزای بسیار سریعی دارند.

سخن آخر

یکی از دلایل عمده ای که افراد مهاجرت تحصیلی را انتخاب کنند، پروسه سریع، سر راست و گاها کم هزینه مهاجرت تحصیلی است. تعداد دانشجویان بین المللی که پس از مهاجرت تحصیلی در کشور های مقصدشان شروع به کار کردند، بسیار بیشتر از اشخاصی است که از طریق سرمایه گذاری یا کسب موقعیت شغلی مهاجرت کرده اند. این موضوع نشان می دهد که دریافت ویزای تحصیلی بهترین، سریع ترین و حتی کم هزینه ترین روش مهاجرت است.

موسسه فرداد دانش پاسارگاد به عنوان یک موسسه متخصص در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا، روسیه، بلاروس، لهستان و دیگر کشورهای جهان آماده ارائه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان است. 

 

منابع

Tripzilla.com
Mastersportal.com

Esteri.it

Topuniversities.com

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا